2010 FIFA World Cup přiblížen
 První nadšené reakce zahraničních novinářů z předváděčky herního doprovodu fotbalového Mistrovství světa neboli 2010 FIFA World Cup: South Africa prozrazují, že tentokrát by nemuselo jít jen o narychlo upečenou variaci na poslední díl série, kterého se mimochodem prodalo přes deset milionů kopií. A co všechno tenhle titul nabídne?
• Po dvanácti měsících nepřetržitého vývoje již přes stovku vylepšení oproti FIFA 10.

• Díky jihoafrickému klimatu teplejší barvy, líbeznější textury oblak a také nevyzpytatelnější počasí.
 
• Karnevalové diváky, házící do hlediště konfety, odpalující ohňostroje, oblékající dresy nebo se pomalovávající barvami národních vlajek.

• Rozestavení kamer a televizní sestřih přesně v duchu oficiálních TV přenosů FIFA.

• Aktuální soupisky všech 199 týmů, které se zúčastnily kvalifikace.

• Nový systém dynamického nasvícení, detailnější trávníky i pečlivěji propracované tváře hráčů.

• První online turnaj FIFA World Cup, v němž se ujmete jednoho týmu a budete jej zastupovat v perzistentním online módu, přispívat k jeho postavení v celkovém žebříčku apod.


Kapitán a nervní hráči z 2010 FIFA World Cup
 Simon Humber neboli producent nadcházející oficiální videohry k 2010 FIFA World Cup: South Africa v novém rozhovoru s IGN prozradil pár 2010 Fifa World Cupnovinek k samotné hře. Protože na šampionátu často rozhodují penalty, EA do hry přidali zvláštní tréninkovou sekci, v níž se vaši fotbalisté naučí ovládat své nervy ve vypjatých situacích, přesně mířit i oklamat brankáře. Vzhledem k oblibě módu Captain Your Country z Euro 2008 se jej EA také rozhodli znovu obsáhnout ve hře. Lišit se bude už jen tím, že si budete vybírat ze sto devadesáti devíti mužstev, tím ale rozdíly nekončí: namísto sedmi úrovní s různými ranky se budete muset propracovat ze samotného dna tabulky až mezi nejlepších třiadvacet, abyste byli vybráni do kvalifikace.

Stejně jako dříve budete toto všechno moci absolvovat až se čtyřmi hráči na jedné konzoli, což jistě okoření i nejrůznější drobnosti - třeba když se vás manažer po špatném zápase rozhodne vyměnit, takže ten další jednoduše prosedíte na lavičce jako pozorovatelé. A co dál? EA slibují, že herní interface se bude nápadně podobat webovým stránkám šampionátu, což má v konečném plánu umocnit zážitek z hraní. A chybět nebudou ani funkce Virtual Pro a Gameface z FIFA 10.


Brankáři a penalty z 2010 FIFA World Cup
 Jednou z avizovaných novinek v oficiálním doprovodu fotbalového šampionátu 2010 FIFA World Cup: South Africa mají být pokutové kopy, což ostatně potvrdila i nedávná předváděčka hry v EA. Z dojmů přítomných novinářů lze zjistit, že penalty se budou tentokrát kopat snáze nebo hůř podle stavu hry; rozhodující pátý kop při nerozhodném stavu proti Brazílii vám dá pořádně zabrat, kdežto v situaci 5-0 proti týmu Fidži branku samozřejmě trefíte snadno. Při výkopu na obrazovce totiž uvidíte ukazatel, který se bude posunovat od červené barvy na okrajích až po ideální zelenou ve středu.

Vaším cílem bude se rozběhnout ve chvíli, kdy je ukazatel zelený, a pak následovat nově se objevivší modrý ukazatel, který vaší střelu navede až do správného rohu branky. Takhle si to nacvičíte při tréninku, pak se dostanete do vypjaté situace už v samotné hře a zjistíte, že v tomhle "opravdovém fotbale" už žádný modrý ukazatel není - a že tedy musíte sami odhadnout, do jaké míry je třeba míč nakopnout, jakou silou a do jaké strany.

Spolu s tím je třeba dodat, že podle dojmů zahraničních novinářů EA Sports opravdu zapracovali na umělé inteligenci brankářů, kteří prý tentokrát skutečně dělají všechno pro to, aby míč chytili nebo alespoň vykryli, byť jen dotykem ruky nebo nohy. Pokud se role brankáře zhostíte sami, nově budete moci také protihráče provokovat a nejrůznějším způsobem se ho snažit oblafnout tak, aby penaltu kopl přesně tam, kam to potřebujete.

Obrázky z 2010 FIFA World Cup South Africa
EA do světa dle včerejšího slibu pustili jedenáctku prvních obrázků z 2010 FIFA World Cup South Africa neboli oficiálního herního doprovodu nadcházejícího Mistrovství světa ve fotbale. Důraz má být tentokrát kladen na online turnaj, chybět nebude všech 199 týmů soupeřících v kvalifikaci a také věrohodně ztvárněné stadiony skutečného šampionátu

2010 FIFA World Cup South Africa vyjde 30. dubna pro Xbox 360, PlayStation 3, Wii a PSP.

Výrobce: EA Sports
Vydavatel: EA
Popis hry: oficiální herní doprovod Mistrovství světa ve fotbale se všemi 199 reprezentačními týmy z kvalifikace
Datum vydání: duben 2010