Po zklamání z prvního Army of Two všichni očekávají, že druhý díl všechny chyby svého předchůdce napraví. Doufejme společně, že se povedlo všem těmto vadám, jako byla průměrná grafika, mnoho herních bugů, nebo umělá inteligence, se podařilo v pokračování s podtitulem The 40th Day zabránit.

 

Army of Two: The 40th Day je zcela odlišný než jeho předchůdce a také je ve všem zajisté lepší. Děj se odehrává v číně, přesněji řečeno v Šanghaji, narozdíl od jedničky, kde jste procestovali celý svět. A to že se pohybujete pouze v jednom městě není vůbec nic co by nás mělo mrzet, ztvárnění města je totiž skvělé. Díky raketovému útoku, chvilku po vašem příjezdu do města si ale jen těžko prohlédnete město jako takové, ale co naplat. Útok má na svědomí organizace, podle které nese hra název The 40th Day a dejte si pozor, raketový útok byl jen lehký odvar z toho co si na vás všechno nachystají. Stejně jako v prvním Army of Two není ani zde příběh nijak zvlášť propracovaný. Celou hru se jen snažíte dostat na určité místo a při tom pozabíjet všechny neřády, kteříse vám připletou do cesty. Přibližně v polovině hry vám The 40th Day sestřelí transport a Salem s Riosem se rozhodnou zabít jejich vůdce. Další rozdíl oproti prvnímu dílu je také v tom, že každé vaše rozhodnutí má nějaký vliv na momentální situace, každé takovéto rozhodnutí je ukázáno v podobě komiksového shotu. Podle vašich rozhodnutí se také vyvíjí charaktery vašich postav, záleží pouze navás zda budete pouze obyčejní žoldáci toužící po penězích, nebo dalo by se říct dobráci. Velice dobře zpracované jsou zde také vztahy mezi Salemem a Riosem, můžete se například poplácat po zádech, potřástsi rukou atd. a dostanete body do vašeho přátelství, když mu ale naopak vynadáte, nebo do praštíte, tak vám to nějaké body sebere. Tovlastně znamená, že můžete skončit jako dva lidé, kteří se k smrti nenávidí, nebo nejlepší kamarádi. Samozřejmě existuje i něco mezi tím, takže můžete skončit jako obyčejní kamarádi, nebo jeden druhému pouze jen nebýt příliš sympatický.

Na začátku Army ot Two: The 40th Day máte možnost výběru masky pro oba vaše hrdiny a určitě není pak na škodu je během hry párkrát vyměnit. Jakmile máte zvolené vaše masky, zvolíte si obtížnost a hurá do Šanghaje. Během hry budete také hledat sošky a balonky v podobě koček, kde za určitý počet budete získávat různé bonusy. V každé misi se také vyskytuje rádio, které byste také měli najít.Samozřejmě ani kočky ani rádia vůbec hledat nemusíte, je jen na vás, zda chcete dostat nějaký bonus či ne.
Krytí je zde téměř stejné jako v prvním díle, můžete se klasicky krýt za skoro cokoliv. Dobře, že některé pozitivní činitelé z jedničky zůstaly.

Samozřejmě nemůže v Army of Two: The 40th Day, jako v každé jiné pořádné akci, chybět parádní arsenál zbraní. A zde si s nimi pohrajete ještě trochu víc, můžete je různě modifikovat, lakovat, můžete kombinovat všelijaké součástky, abyste dosáhli požadovaného efektu. Postupem hry se otevírají další a další součástky, které máte možnost si koupit. Tento systém má i svá pravidla, to znamená, že nebudete moci samozřejmě nasadit svou hlaveň z M4 namísto hlavně na odstřelovačku. Později budete mít i možnost vytvářet si své vlastní součástky.

Grafika Army of Two: The 40th Day je na svou dobu celkem průměrná, avšak narazíte i na některé prvky, které klesnou dokonce i pod ten průměr. Na druhou stranu tyto neduhy vyvažuje velmi kvalitně zpracované prostředí Šanghaje.

Hodnocení: 65%

Author: "Jozmy"
Všechna data a informace, jež jsou publikována na webových stránkách http://hry.kuma.cz, jsou chráněna podle autorského zákona č.121/2000 Sb, ve znění pozdějších předpisů a to v plném rozsahu jako zákonem chráněné autorské dílo (popř. jako autorské dílo souborné). Ochrana se vztahuje na všechna data a informace jak v grafické, tak textové, či jiné podobě. Zakázáno je také publikování dat a informaci v jakékoliv formě bez souhlasu autorů a provozovatelů webových stránek http://hry.kuma.cz