Assassins Creed Odhalení uzavírá příběh Ezia a klade nám spoustu dalších otázek

Hry ze série Assassins Creed jsou s námi, již nějakou dobu, a není tomu tak dávno, kdy na nás vývojáři vychrlili další pokračovaní příběhu o Desmondovi s podtitulem Revelations (Odhalení). Jedná se o završení trilogie Assassins Creed II., kde se vtělíte do role Ezia Auditore a právě na toto završení jsme si posvítili. Assassins Creed Odhalení
Za tímto dílem stojí opět chlapci a samozřejmě i ženy z několika vývojářských studií společnosti Ubisoft. Zřejmě měli hodně napilno, jelikož nás hra poctila svou existencí ani ne rok po vydání Assassins Creed Brotherhood (Bratrstvo). Navíc vývoj hry probíhal paralelně s vývojem Assassins Creed III. Jehož se dočkáme na podzim letošního roku. Tak co máme od hry čekat? Asi si možná myslíte, že by mohla hra být odfláklá, ale není tomu tak, hra se velice povedla a brzy se dozvíte, proč tomu tak jest.

I ve stáří v plné kondici
Hry běží na osvědčeném herním enginu, který poháněl i dva předchozí díli trilogie. Samozřejmě vývojáři nám nespali a po grafické stránce nám hru trochu inovovali, i když se jedná jen o pár detailů. Hra je totiž, mířena na širokou veřejnost a není dobré podkopávat si hráčskou základnu novým enginem, který by mohl znamenat značné zvýšení HW nároků.
Takže i na trochu zestárlý grafický kabát, hra vypadá skvěle a skvěle taky běží, není skoro možné, pokud nevlastníte sestavu z dob dávno minulých, aby se vám hra sekala, nebo nedej bůh, nešla. Vše je jak se říká eňo ňůňo, charaktery i město vypadají skvěle, a to město v podobně Konstantinopole, no zkrátka velkolepě, ale to není žádná novinka v této sérii.

Assassins Creed Odhalení

Vzhůru do Osmanské říše
Děj navazuje na události předchozího dílu, kdy jste v Římě narazili na komnatu z dob dávno zaniklé civilizace a našli jeden z úlomků ráje. Co čert nechtěl, vyspělá civilizace vám promluvila v hlavě a vy jste zabili svou přítelkyni. Zde skončil příběh Assassins Creed Brotherhood a zde začíná příběh AC Revelations, hold vražda vás značně poznamenala, zvlášť když se jedná o blízkého a tak jste se ve své mysli uvěznil na ostrově vytvořeném Animem. Váš úkol je jasný odhalit, co se s Eziem stalo a dostat se z ostrova.

Ke všemu tomu se Vám občas zjeví postava, která vám v předchozím díle zanechávala stopy, Subject 16. S jeho malou pomocí se dostanete opět k Eziovým vzpomínkám. Dostáváte se opět do sídla assassínů, kde jste strávili značnou část příběhu Assassins Creed I. Snažíte se dostat do ztracené knihovny vašeho předka Altaira, což se vám i podaří. Je tu však jeden problém, ke splnění svého úkolu potřebujete najít klíče a rozluštit Altairovu šifru.Assassins Creed Odhalení

Tím začíná váš hon za klíči a to vás přivádí do centra Osmanské říše, do majestátné Konstantinopole (Istanbul). Střetnete se samozřejmě s klanem Templářů, který pase po onom tajemství taktéž, a také na své cestě potkáte nové přátele, založíte nové bratrstvo a dokonce poznáte další lásku. Co bude odhaleno je tedy čistě na vás, a detaily děje vám prozrazovat nebudeme. Hra před vás však postaví řadu dalších a dalších otázek, a tak si na konci řeknete „Už aby byla ta trojka!“

Po střechách starého Istanbulu
Hratelnostně vám ACR nabízí skvělý herní zážitek, na jaký jste byli zvyklí u předchozích dílů série. Herní doba sice není, tak dlouhá jako u AC, nebo AC2, ale přece jen se jedná o datadisk, u kterého si užijete hodiny a hodiny zábavy. Vše stojí samozřejmě na osvědčených herních mechanismech, jediné o co však v Odhalení přijdete je možnost, jen tak se projet městem na koni. Škoda, ale nebojte, pár honiček s koňmi taženými vozy si pro nás vývojáři přichystali.
Co by to bylo za Assassins Creed, kdyby v něm chyběla ona špetka parkourového umění spojeného s free runem? No buďme upřímní, nebylo by to ono. A tak běháte po střechách, skáčete do seníků, lezete na věže, zkrátka vše co k tomu patří. Je tu však jedna novinka v podobě čepele s hákem, bez které byste v Konstantinopoli dlouho nepřežili. Můžete s ní slaňovat ze střechy na střechu a tak si podstatně urychlit cestu, nebo s jeho pomocí skolit protivníka.

Další kapitolou je multiplayer, který se v této sérii poprvé objevil u Bratrstva. S partou kamarádů, nebo prostě náhodných hráčů se v roli zabijáků proháníte po Istanbulu, stoupáte po úrovních, odemykáte nové vybavení a nové hratelné postavy, zkrátka děláte vše, co ke správné rubačce více hráčů patří. A pokud se vám dějová linie zdála krátká, multiplayer vám dobu strávenou u hry značně prodlouží.Assassins Creed Odhalení

Pár slov závěrem
Assassin Creed Revelations hrdě uzavírá příběh zabijáka Ezia a poodhalí tajemství dlouhé války mezi assassíny a templáři. Hra sice nepřináší mnoho novinek, ale i tak je velice zábavná a poutavá, s příběhem, který vás opět dostane. Když si přičtete multiplayer, hra vám nabídne spoustu hodin zábavy. Co víc si můžete přát. A když už nic víc, alespoň si zkrátíte čekání na Assassins Creed III.

Klady:
Příběh
Hookblade 

Zápory:
Absence jízdy na koni
Nic moc nového

HODNOCENÍ 80/100