Assassins Creed Brotherhood - rozhovor 
 

Autor: ConQuest
Publikováno: 23. června 2010 

Ezia Auditore de Firenze dozajista nemusíme představovat. Jeden z nejprodávanějších titulů loňského roku Assassins Creed 2 (recenze) se vrátí v pokračování nazvaném Brotherhood. Po představení na E3 vám přinášíme rozhovor s Vincentem Pontbriandem, producentem této historické akční pecky jak se singleplayerem, tak i s dlouho očekávaným multiplayerem.

Jak navazuje Brotherhood na druhý díl Assassins Creed a o čem přesně je?

Brotherhood začíná v tom momentě, kde AC 2 skončil. Následujeme Ezia alias Desmonda, kteří pokračují v boji proti Templářům. Ezio bude muset vést boj v Římě a v reálném světě budou zásadní události, které přivedou Desmonda do nevídaných míst a dobrodružství.

V Brotherhoodu se již Ezio Auditore nechce pomstít za vraždu svého otce a bratrů. Jeho cíle jsou daleko vyšší, teď, když je v Římě, centru Borgiovy síly, chamtivosti a korupce. Porazit nepřátelské tyrany bude nyní chtít více než-li jenom sílu a vůdcovské schopnosti. Ezio musí znovu postavit samotné základy Říma. Záměrem však není pouze město, ale celé bratrstvo asasínů. Pokud prohraje, Itálie se zhroutí, pokud uspěje, nový věk renesance povstane.

Co nám můžete prozradit o nových charakterech, jež se ve hře objeví?

Mnoho postav, které jste si oblíbili v AC2, se vrací i v Brotherhoodu. O legendě Ezia Auditore se ani nemusíme zmiňovat. Chamtivý, lstivý papež Rodrigo Borgia má v tomto díle roli hlavního padoucha, tentokráte ale stojí po boku svého syna Cesara, který je ještě podlejší. Stejně tak se vrací historické osobnosti Leonardo Da Vinci a Machiavelli. Narazíme ale také na spoustu nových postav.

Proč jste si vybrali zrovna Řím pro pokračování této série? Co nového nám přinese?

Stejně jako v předchozích dílech jsme si vybrali kritický moment v historii, místo významné, dynamické a v rozkvětu. Řím byl v 16. století považován za centrum světa. Náboženské a politické síly celé Itálie se shromaždovaly právě tam. Na počátku 16. století však město ještě nevstoupilo do věku italské renesance a bylo pozadu za takovými, jako Florencie, nebo Benátky. Ezio přináší renesanci do Říma.

Řím je navíc největším městem jaké bylo kdy v sérii AC vytvořeno, plné historie, architektury a památek jako Koloseum, Pantheon apod. Město je rozděleno do 5 hlavních oblastí: Vatikán, centrum, Tiber, venkov a Antika, každá se svým osobitým stylem.

Na začátku hry cestuje Ezio do Říma a bude muset posílit řady asasínského řádu, stejně jako oslabit moc papeže Borgia. Aby ovládl lid římský, bude se muset zapojit do vývoje města, investovat své peníze, aby se město mohlo rozrůstat a obyvatelstvo bylo spokojené.

Jak se změnila postava Ezia? Co je jeho hlavní motivací?

V AC2 byl Ezio poháněn pomstou za smrt otce a bratrů, díky tomu vlastně i vstoupil do řádu asasínů. Tentokrát Ezio dospěl, je mu více než 40 let, stane se vůdcem bratrstva a celého řádu, který bude čelit Templářům a Borgiovi. Chce pomoci Římu ve vývoji a rozšířit renesanci, a především obnovit pořádek a spravedlnost ve městě hříchů

Ezio nyní povede bratrstvo, jakou má přesně toto bratrstvo ve hře úlohu?

Ezio si vybere určité postavy, aby se připojily do jeho bratrstva a pomohly mu čelit nepřátelům. Bude je cvičit, posílat na nejrůznější mise, aby získaly co nejvíce zkušeností a staly se mistry. Bude je moci upravovat a vyzbrojovat nejrůznějšími zbraněmi. Navíc bude mít možnost je povolat do jakéhokoliv souboje nebo na pomoc s misí.

Poprvé v sérii se objeví dlouho očekávaný multiplayerový mód. Co vás k tomu vedlo?

U všech her jsou multiplayerové režimy velmi populární a stale více žádané. Rozhodli jsme se vsadit tento mod i do Assassins Creed. Jde o přirozený vývoj každé populární série.

Jak bude multiplayer ve hře fungovat?

Již od útěku z Absterga na začátku AC2, se z Absterga stala rozsáhlá pevnost, plná nejrůznějších strojů a vynálezů. Z tohoto místa se stalo tréninkové centrum templářských rekrutů, kteří se učí bojovým technikám asasínů, aby byli schopni je rychle a snadno eliminovat. Tréninkový program obsahující vzpomínky nejzkušenějších charakterů vycvičí templáře k dokonalosti.

Co dělá multiplayerový mód unikátním, je skutečnost, že nebudete vraždit herní charaktery, ale skutečné hráče s podobnými schopnostmi. Každá herní sekce je jedinečná a dá se hrát znovu a znovu pořád dokola, protože staví na akcích a reakcích každého hráče zvlášť. Vítězem se poté stane ten, kdo nasbírá nejvíce bodů za danou dobu. Je mnoho způsobů, jak hráči mohou získat body a záleží i na stylu, jakým se rozhodnou hrát: jako tichý zabiják, použít spektakulární útoky, nebo nikdy nebýt chycen.

Kolik herních modů nás čeká?

Můžete očekávat různé herní módy, většina z nich jsou jiné než ty, na které jsou hráči zvyklí. Ovšem více odhalíme až časem.

Jaké mapy budou hráčům nabídnuty v multiplayeru a jak se budou lišit od singleplayeru?

Můžete očekávat mapy z éry italské renesance jako Florencie, San Donato a Řím. Všechny multiplayerové mapy jsou specifické, ale primárně postaveny ze singleplayerových map. Mapy se budou jednotlivě měnit podle počtu hráčů, kteří se na ní budou vyskytovat. Navíc budou obsahovat nové interaktivní elementy, které byly vytvořeny speciálně pro chytání hráčů navzájem jako v módu “Chase Brakers”.

Co jsou tyto Chase Breakers?

Chase breakers jsou specifické objekty, jako trámy nebo rohové houpačky, které jakmile jednou použijete, tak se zničí, aby znemožnily pronásledovateli vás chytit. Mezi chase breakers například patří i brána, kterou projdete a ona se sama zavře, abyste mohli bezpečně uniknout.

Jaké postavy nás čekají v multiplayeru?

Většina postav, jež se objeví, byla vyvinuta speciálně pro tento herní režim. Ezio i Altair jsou natolik známí, že bylo naším cílem vytvořit celou novou škálu charismatických charakterů, kteří budou vypadat jako skuteční asasíni. Každý má svojí vlastní asasínskou zbraň, korespondující originálním zbraním dané doby, stejně jako specifický styl zabíjení. Mezi postavami se například objeví kurtizána, zloděj, kat, šlechtic, kněz, nebo doktor.

Jak se budou hráči rozlišovat a jak si vytvoří svůj vlastní zabijácký styl?

Jedním z hlavních elementů světa Assassins Creed je svoboda, svoboda výběru, svoboda pohybu, svoboda vybírání si misí a dosahování cílů. Každá z postav má na výběr ze schopností, zbraní, ale i stylu boje. Sami si vytvoříte vlastní postavu úplně od začátku, tak jak vám vyhovuje, podobně jako v RPG.

Na jakých platformách bude Assassins Creed: Brotherhood dostupný a kdy se na něj můžeme těšit?

Assassins Creed: Brotherhood bude dostupný na Xbox 360, PS3 a PC. Vývoj má na starost montrealský tým UbiSoftu, který pracoval na předchozích dvou dílech. Uvedeme ho na trh 19. 11. 2010.