Tak další den E3 je za námi a my pro vás máme opět výtah toho dle nás nejlepšího, co tento den nabídl. Opět se zaměříme na dvě konference a to konkrétně na půlhodinovou konferenci Bethesdy a hlavně na pořádnou jízdu, kterou nabídla konference Ubisoftu. Obě společnosti ukázali, co za esa mají v rukávech, takže se na to pojďme podívat.

Best of Bethesda

Konference Bethesdy probýhala v poměrně krátkém časovém rozmezí a v podstatě vše bylo prezentováno formou zábavního parku, Bethesdaland, který byl rozdělen do jednotlivých zón, které nám měli napovědět, co nás vlastně čeká a nemine.

Jako první přišlo na řadu VR. Bethesda slibovala, že nějaké své hry upraví do podoby virtuální reality a opravdu se tak stalo v rámci dvou titulů. Prvním z nich byl DOOM VFR, tedy pořádná pekelná rubačka na vlastní kůži, která sebou přinese i řadu novinek, které původní dům vůbec neosahoval, tedy nebude se jen ničit, ale i budovat. Druhou hrou byl již několikrát avizovaný Fallout 4 VR, jenž se také prezentoval v gameplay ukázce a opět to nevypadalo vůbec špatně.

Přesuneme se k dalšímu zajímavému tématu a tím je titul Dishonored. Bethesda nám totiž předvedla pěkný trailer z chystaného Dishonored: Death of the Outsider, jenž vyjde za nedlouho a konkrétně 15.9.2017. Bohužel jsem nějak nepostřehl, zda se bude jednat o rozšíření do druhého dílu, či samostatně hratelný kousek. Z traileru však novinka vypadala skvěle.

Asi by byli všichni zklamaní, kdyby nám Bethesda nepředvedla i něco z Quake Champions. Tam šlo hlavně o pozvání na Velký turnaj, jehož Price Money nebude malé. Pokud by někdo doufal, že tato hra doputuje i na konzole, tak bude stále zklamán, jelikož hra zůstává PC exkluzivní. Překvapení však nastalo ve chvíli, kdy se na obrazovce objevil B.J. Blaskowicz jako nový hrdina do této hry, jenž bude mít možnost držet hned dva kvéry najednou. Tak schválně? Bude někdo od teď hrát za někoho jiného?

Během konference přišel moment, kdy atmosféra razantně potemněla a přišel trailer, který byl nejen temný, ale i zároveň poměrně psychologicky ladění a upřímně řečeno v noci by mohl být i děsivý. Bethesda nezahálela ani s novinkami a trailer, který se následně změnil v sestřih gameplay záběrů nám prezentoval pokračování velmi povedené hororové hry The Evil Within. Ano, je to tak The Evil Within 2 je skutečností a vyjde ještě letos a to konkrétně v pátek 13tého října 2017.

No a pak to přišlo, ono záhadné video působící jako z minulého století. Video, které by každý považoval na první pohled za teaser na další Fallout, ale to se změnilo ve chvíli, kdy na scénu přiběhl obří kovový pes, známý jako Panzerhund. A v tu chvíli bylo vše jasné. Čeká nás nový Wolfenstein. Trailer spojený s gameplayem pak byla jedna velká jízda. Blaskowicz je prostě akční hrdina jak se patří, takže nebude nouze o pořádnou akci s hektolitry náckovské krve. Dámy a pánové, přivítejte mezi sebe Wolfenstein II: The New Colossus. Hra vyjde opět letos a konkrétně 27.10.2017.

Samozřejmě konference Bethesdy toho obsahovala více, ale tyto mě osobně přišli nejzásadnější, ale okrajem se na konferenci prezentovalo například The Elder Scrolls Online, či karetní hra The Elder Scrolls Legends. No a nechyběl ani toliko očekávaný Skyrim pro Nintendo Switch, který by měl využít plného potenciálu konzole, včetně pohybových ovladačů Joy-Noc. No já osobně se na to dost těším.

Best of Ubisoft

Z rána se přesuneme do 22 hodiny a na konferenci Ubisoftu, která celá probíhala ve velkém stylu. Opět se nebudeme zdržovat věcmi jako jako je nový ročník Just Dance 2018, ale spíše se podíváme na ty pravé novinky, na které všichni čekáme.

A začneme hravě. Na konferenci se představil exkluzivní titul pro Nintendo Switch, kde se střetnou šílení králicí z Raymana s italským instalatérem Máriem. Titul byl ohlášen v rámci několika úniků, ale do včerejšího večera se vlastně pořádně nevědělo, jak se titul bude jmenovat. Nakonec se zvěsti potvrdili a titul ponese název Mario + Rabbids: Kingdom Battle a hra vyjde letos 29.8.

Následovalo pro mě velké očekávání, jelikož došlo na oficiální představení závodní hry The Crew 2. A že pokračování nešetřilo novinkami. Škoda jen toho, že prostředí USA nám zůstalo. Každopádně vedle automobilových závodů se dočkáme i motorových člunů a letadel. Z ukázky to vypadá, že nebude nouze ani o unikátní provedení závodů, viz nájezd na střechy domů. Také vizuální zpracování z prezentovaných ukázek nevypadá špatně, ba naopak to vypadá na MMO velmi dobře. Hra by měla vyjít začátkem příštího roku.

Vzhledem k tomu, že jsme se všechno podstatné o novém Assassins Creed: Origins dozvěděli na Xbox Briefingu, tak se není moc čím dále zabývat. Jelikož konference Ubisoftu v tomto směru nepřinesla nic moc nového, krom druhého traileru, který však rozhodně stojí za zkouknutí.

Člověk by čekal, že Ubisoft jen potvrdí vydání svých her, které unikly ještě před E3, ale přeci jenom si dva kousky nechal pro sebe. Prvním tímto kouskem je pirátská hra Skull & Bones. Kde si budeme moci zahrát proti UI, či v PvP proti živým hráčům. Něco podobného naskytla i Xbox konference s Sea of Thieves, ale novinka od Ubi se tváři poněkud vážněji, ale ještě více připomíná For Honor s pirátskou tématikou. A částečně mám pocit, že někdo vzal lodní bitvy s Black Flag, přidal k tomu kooperaci a vypustil jako novou hru. No uvidíme, co se z toho všeho nakonec vyvrbí.

Na konferenci nemohl chybět ani Far Cry 5, který sebou přinesl konečně záběry z hraní, a bylo nám konečně vysvětleno, jak to že si americké státní orgány nevšimnou chaosu, který kolem fanatického kultu vzniká. Je to jednoduché, kolem Hope County není žádný telefonní signál a silnice k němu vedoucí, jsou zkrátka uzavřené. Tedy to má vypadat, že za uzavírkou už cesta dál nepokračuje. Tudíž má jít o skvělou příležitost pro místní šílence a fanatiky. No úplně nevím, jestli mi takové vysvětlení stačí, ale uvidíme, jak to podá samotná hra již 27.2.2018.

No a dostávám se k druhé novince, na níž nás lákala řada teaserů ve všech možných podobách. Ale konec lákadel. Beyond Good and Evil 2 je oficiálně představen formou traileru. Hra bude svým zasazením však ještě před prvním dílem a k dispozici nám bude celá sluneční soustava Systém-3. V tomto herním světě bude žit řada ras, jenž od sebe bude lišit jak kultura, tak etnika, ale co to bude všem naplat vůči otrokářské rase, jenž si chce všechny zotročit, že? Bohužel se nám nedostalo informace, na jaké platformy hra vlastně vyjde a hlavně kdy vyjde.

Tak to bychom měli cca další výtah z dvou konferencí letošní E3. Ještě nás čeká výtah toho nejlepšího ze konferencí Sony a Nintendo Direct.