EA na veletrh Gamescom '10 přichystali předváděčku nadcházejícího datadisku The Sims 3: Late Night (u nás vyjde pod názvem Po setmění), který se připomene nejen podobností k rozšíření druhého dílu s názvem Nightlife. Tentokrát zamíříte do klubů a luxusních obýváků v centru města, svezete se výtahem, budete se moci procházet na balkonech, nebo si třeba skočit do vířivky, zahrát si šipky, vyzkoušet Lasergame, či si nechat umíchat koktejl.

Abyste si na takovém večírku udělali renomé, bude potřeba trochu žvatlat s hosty a vytahovat se, jaké umíte namíchat drinky, nebo si sednout za bicí, basu, klávesy, či kytaru a obveselit hosty živou muzikou. Ovšem pozor, nejen v obyčejných barech hrozí, že se strhne rvačka - a vy byste kvůli nějakému flirtu určitě nechtěli přijít o nový oblek, že? 

Pokud se dáte do řeči s těmi správými simíky-celebritkami, brzy se sami stanete žádaným hostem na každém větším mejdanu. V roli celebrity se vám pak otevřou nové možnosti včetně atraktivní lokace pro stavbu domku v exkluzivní čtvrti města nebo možnosti zúčastnit se filmového natáčení (popř. si film dokonce sami natočit). A samozřejmě to s sebou nese i takové drobnosti, jako že vám každý bude dávat drinky zdarma, zvát vás do nejrůznějších klubů - a také už se nikdy nezbavíte novinářů, tedy pokud jim neutečete a nesvezete se jako obyčejný člověk zase metrem, kde se to mimochodem jen hemží zloději. 

             


Příjemné oživení pak představují upíři, i když pokud se jedním stanete, nemůžete jen tak někoho kousnout bez svolení ostatních upírů (navzdory tomu, že simíky "lovíte" s termální vizí a la Predátor). Váš upír ale bude muset častěji pít, nejraději zblajzne plazmové ovoce a také bude znát zvláštní upíří bary ve městě, odkud ale vždy musíte vypadnout před úsvitem.

The Sims 3: Po setmění od vývojářů z Maxis vyjde koncem roku pro PC.