Jak už je zřejmé z podtitulu hry Call of Duty Modern Warfare 2 je především pokračováním Call of Duty 4.
Hra potřebuje pro svůj běh program Steam od firm Valve. Steam se sám stará o automatické aktualizace, takže nebude nutné každodenní sledování všemožných internetových stránek, zda už byl vydán nový patch, jednoduše se vám vaše Call of Duty samo aktualizuje. Dále podporuje achievementy, což je pět desítek ohodnocení udělovaných podle toho, zda se vám ve hře podaří splnit či vykonat nějakou akci. Modern Warfare 2 podporuje i tzv. Steam Cloud, to znamená, že ať se přihlásíte ke svému Steam účtu na jakémkoliv počítači, tak tam budete mít přístup ke svým uloženým pozicím a svému nastavení hry. Pro tohle vše je myslím dobře, že se rozhodli pro implementaci do Steamu.

Hra je distribuována na dvou DVD, celkem tedy více než 11GB dat. Instalační klíč, který se nalézá na zadní straně manuálu stačí připojit k vašemu Steam účtu. Po samotné instalaci Modern Warfare 2 se ještě automaticky stáhne několika megabajtový patch a můžete se pustit do hry. Hodně změn proběhlo i v hlavním menu, takže při prvním spuštění hry, by neměl být problém se orientovat. Hlavní menu je rozděleno na tři části - Special Ops, Campaign a Multiplayer.

Modern Warfare 2 začíná celkem pomalu, žádné zběsilé vhození do děje. Začínáte v tréninku nováčků na vojenské základně. Vaším úkolem je spíše než trénovat, ukázat nováčkům jak mají střílet. Následuje opičí dráha, váš výsledek zde se vyhodnotí a je vám následně nabídnuta optimální obtížnost pro vás. Nebylo by na škodu toto používat i v jiných hrách. Tento začátek by se mohl zdát poněkud dlouhý, ale pozor, je to opravdu jen začátek. Začne první mise a najednou se ocitnete uprostřed tvrdého boje, po chvíli už sedíte za rotačním kulometem na zádi jeepu a o zábavu je opravdu postaráno. Adrenalin, se kterým se v jiných hrách setkáváme v největších vyvrcholeních nás provází už v takhle rané fázi hry.

Modern Warfare 2 je opravdu hra plná napínavých takzvaných wow momentů. V podstatě si ani na okamžik nevydechnete, někdy jsou nepřátelské pluky opravdu nekonečné a co teprve, když máte sestřelit z oblohy otravný vrtulník. Ve hře je i několik stealth misí, kdy se s parťákem plížíte územím a snažíte se aby vás nikdo nezpozoroval. V jiných hrách bývají takovéhle mise mnohdy nudné, tak že se je snažíte co nejrychleji proběhnout, ale v Modern Warfare 2 to je něco jiného. Když se například přiblížíte ke skupince vojáků a parťák vám řekne ať sejmete toho nalevo a on sejme toho napravo, pak jen tři, dva, jedna ... Takhle se to zdá možná jednoduché, ale zpracováno je to výborně.

 

 

 

 

 

 

Ve hře Modern Warfare 2 se setkáte i se značně kontroverzními chvilkami. Hra vás před jednou misí upozorní, že následující mise je přílič drastická a vy jí můžete bez postihu přeskočit, nebude vám nic scházet (např. achievmenty), když ji vynecháte. Je to mise, kde se jako agent CIA vetřete do skupiny teroristů a pro získání jejich důvěry s nimi vystřílíte letiště, kde čeká spousta civilistů na odlet letadel.

Může se zdát, že Modern Warfare 2, která se odehrává v několika dnech, a zahrajete si za několik postav, je jako výčet nejlepších válečných okamžiků z deníku nějakého dlouholetého vojáka. Jistě, může se zdát, že jsou některé okamžiky absolutně nereálné, ale koho to v tomto případě zajímá, Infinity Ward v tom chodit umí a opět se jim povedlo stvořit úžasný herní zážitek. V Modern Warfare 2 je sice spousta momentů, které jsou předem určené, jakmile uděláte tohle stane se tamto, jenže to Infinity Ward umí udělat opravdu skvěle

Design úrovní je opět vynikající, je sice striktně lineární, ale to už ke Call of Duty patří. Skvěle vytvořená je zde i umělá inteligence spolubojovníků, u nepřátel je to sice trochu horší, ale i ti výborně reagují na podněty ve hře a nejsou to jen takoví ti nepřátelé co čekají až je někdo zastřelí. zničitelnost prostředí stále není nijak převratná, ale kdyby se dalo zbourat kdejakou zeď, či budovu, nebylo by už tak snadné pro vývojáře umocnění atmosféry, když projdete předem daným místem. Grafika je skvělá, tady není co vytknout. Zpracování vody a zbraní je naprosto úžasné. Vývojáři si opravdu pohráli se všemi možnými detaily a maličkostmi.

Související: Call of Duty: Modern Warfare 2 - video recenze

 

Pro velké fandy tu máme Call of Duty: Modern Warfare 2 - Prestige Edition


Author: "Jozmy"
Všechna data a informace, jež jsou publikována na webových stránkách http://hry.kuma.cz, jsou chráněna podle autorského zákona č.121/2000 Sb, ve znění pozdějších předpisů a to v plném rozsahu jako zákonem chráněné autorské dílo (popř. jako autorské dílo souborné). Ochrana se vztahuje na všechna data a informace jak v grafické, tak textové, či jiné podobě. Zakázáno je také publikování dat a informaci v jakékoliv formě bez souhlasu autorů a provozovatelů webových stránek http://hry.kuma.cz