Creation Centre ve FIFA 11

EA představili webový interface jménem Creation Centre, v němž si budete moci vytvořit své vlastní hráče nebo kluby. V jeho rámci půjde třeba rozkliknout jednoho konkrétního fotbalistu a upravit mu vzhled nebo dokonce skilly, nemluvě o možnosti hráče přejmenovat. A totéž se má týkat i celých týmů nebo stadiónů. Podle české tiskové zprávy tu bude také možnost vytvořit si mužstvo s originálními znaky a dresy anebo vymodelovat domácí stadion. Díky nové funkci Custom Audio si lze ke každému týmu a lize přiřadit typické popěvky, pokřiky a skandování pro nejrůznější události během zápasu.

         

EA ještě na poslední chvíli využívají zvýšeného zájmu o Mistrovství světa ve fotbale 2010 v Jižní Africe, aby si trochu přihřáli polívčičku s FIFA 11. Doslova před pár minutami totiž do světa rozeslali tiskovou zprávu, podle níž letošní PCčková verze fotbalu po mnoha letech poběží na stejném next-gen základu jako ta "hlavní" verze pro obě konzole:
Technologie fotbalového enginu EA SPORTS, využívající reálné fyzikální zákony a data, byla plně optimalizována pro PC tak, aby nabídla skutečnou svobodu na hřišti v podobě individuálního ovládání a pohybu hráčů, sofistikovaného způsobu zpracování míče a fyzických interakcí fotbalistů. FIFA 11 PC bude obsahovat ve své kategorii výjimečný 360° systém driblinku, kterým hráčům zajistí přesné ovládání míče a animační technologii příští generace s funkcí Skilled Dribbling, díky níž budou moci technicky zdatní hráči překonávat obránce vysoce citlivým bočním vedením míče. Dále byla funkce Physical Play (Fyzická hra) vylepšena o nový systém kolizí, vytvářející různorodější, méně předvídatelné a detailnější souboje o míč mezi hráči.


FIFA 11 vyjde 1. října pro PC, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, DS, PSP, PS2