Nemusíte být zrovna encyklopedičtí znalci videoher, abyste věděli, že sci-fi střílečka Crysis 2 se narozdíl od svého předchůdce nebude odehrávat v džungli, nýbrž americkém velkoměstě. Zatímco dosavadní ukázky se soustředily spíš na pobíhání po střechách a přestřelky s emzáky na ulicích New Yorku, poslední build hry obsáhl nový level Semper Fi or Die odněkud z prostředku kampaně, kdy se podíváte do parku a na okamžik zamíříte také pod zem.

    Crysis 2

Začne to nepříjemným probuzením uprostřed mělkého jezírka v parku Madison Square, který vypadá jako po zemětřesení. Kolem pobíhají vojáci, snaží se zorganizovat a nabít před dalším střetem s protivníkem, a sotva stihnete otočit hlavu a zapřemýšlet nad tím, proč jste vlastně byli v bezvědomí, už strkají zbraň do rukou také vám. Nepřítel totiž vaši skupinu vytlačil až na okraj parku, a teď je řada na vás, abyste si pro sebe vybojovali trochu půdy. Tahle scénka je zvlášť záživná, protože v parku se povalují odhozené či odstřelené kusy těch nejslavnějších newyorských památek včetně urvané ruky Sochy svobody. Ale pojďme dál.

    Crysis 2

Po chvilce narazíte na několik dvounohých robotích kolosů, proti nimž byste v obyčejné přestřelce asi moc dlouho neobstáli. Naštěstí stojíte docela nedaleko dvou odstřelených mrakodrapů, a tak lze snadno vlézt do vykopané průrvy základů budov a pěkné se svézt jednou z trubek až do kanalizačního systému, jako byste byli na návštěvě v aquaparku. To asi nenapadne každého, naštěstí řešení tu není jenom jedno - stejně dobře lze vyšplhat po straně povalných a odhozených autobusů, abyste vůči svým nepřátelům získali taktickou výhodu a mohli po nich střílet z výšky.

    Crysis 2

Jestliže si zahraniční novináři na posledním buildu hry něco chválí, tak je to hlavně vstřícnost Crysis 2 vůči hráči. Díky taktickému vidění si můžete otagovat všechny důležité lokace včetně pozic nepřátel či beden s municí, abyste k nim v případě potřeby vždy rychle nalezli cestu. Spoustu novinek skýtá také upgradování vlastního obleku Nanosuit, kdy si v průběhu levelu třeba pořídíte "beeper" přesně jako z Vetřelců: vizuální ukazatel toho, jak blízko vám protivníci jsou, a to komplet i s pípáním.

    Crysis 2

Vypadá to, že tahle hračka by se hodila zvlášť ve chvíli, kdy se ocitnete před obrovským kaňonem vyhloubeným v té jindy nejrušnější části Manhattanu. Jak se svým spolubojovníkem Alcatrazem pozorujete tuhle nepřirozenou, chaotickou díru v zemi, nad níž se ještě stále tyčí mrakodrapy (a de facto tak zdvojnásobují výškové rozpětí celé scény), nelze si v kaňonu nevšimnout detailně vymodelovaných cestiček a uliček. Že by další cesta vedla tudy?

    Crysis 2

Crysis 2 vyjde 3. března pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3.