EA nedávno novinárum nabídli multiplayerovou session ze závodu Need for Speed: Hot Pursuit, které podle dojmu zahranicních redaktoru aspirují na jednu z nejlepších automobilových arkád letošního roku. Už to napovídá, že sítový model hry snese prirovnání spíš k akcneji založenému Burnoutu od stejných vývojáru, než treba k poslednímu Shiftu. V sítové hre máte na výber ze trí módu: Racing, což pokrývá obycejné závodení bez úcasti policie, dále Hot Pursuit pro klasickou honicku pirát silnic vs. policejní síly a konecne Interceptors, což je takové epictejší pronásledování, které vyjde zhruba na tricet minut. 

 Dumyslnejší závody Need for Speed Hot Pursuit
 
Tradicní mód Hot Pursuit jako první zaujal tím, jak pohodlne se všechny vozy ovládají. V jistém slova smyslu lze mluvit i o realismu, ale težištem hry je nakonec vždy zážitek z rychlé jízdy, otloukání vozu a kaskadérských kousku, které se simulací opravdových aut prece jenom mají méne spolecného. Treba v módu Hot Pursuit do toho navíc zasahují i zvláštní herní prvky, které si mohou privolat policisté: je to bud zablokovaná silnice nekolika auty vedle sebe, položení ostnatých zátaras, které vám propíchnou pneumatiky, dále privolání helikoptéry, ci odpálení EMP.

Need for Speed Hot Pursuit

Tentokrát mohou ale také sami jezdci propichovat pneumatiky policii nebo na ní používat EMP a co víc, rušickami mohou znemožnit komunikaci policejního velitelství s posádkou helikoptéry - nemluve o chytrém turbu, s nímž spolehlive ujedete i tem nejodhodlanejším pronásledovatelum. Jen si pritom musíte dávat pozor na zatácky, protože v té dábelské rychlosti opravdu jen tak nejakou šikanu nevyberete.

Need for Speed: Hot Pursuit vyjde 16. listopadu pro PC, Xbox 360 a Playstation 3.