E3 2015: Konference Microsoft - Report

 

Před letošní E3 mluvil Phil Spencer o tom, že tato konference bude tou největší v dějinách Microsoftu. Takže jsem byl rozhodně zvědav, co jest na tom všem pravdy. No a hned po zahájení prezentace jsem měl jasno. Pravdu opravdu měl. Celá prezentace se nesla v duchu skvělé atmosféry, kdy byl představován a prezentován titul za titulem, až měl člověk pocit, že se v tom všem ztratí.

Celou konferenci odstartovala šéfka 343 Industries, Bonie Ross. A nepřišla na scénu s ničím menším, než s titulem HALO 5 Guardians. Netrvalo příliš dlouho a dočkali jsme se prvního gameplay videa přímo z kampaně této hry. Aby toho nebylo málo, tak gameplay ukázka byla prezentována v živě, tedy v daný okamžik se hra opravdu hrála. Jednalo se o část hry, kterou si střihnete v kůži agenta Locka, který sebou měl několik parťáků, tedy konkrétně další tři, které ovládali další živý hřáči. Tudíž HALO 5 Guardians bude možné hrát v kooperaci, až ve čtyřech hráčích. Nebo budou tito kumpáni řízeni umělou inteligencí a bude jim možné udělovat příkazy. Vedle toho se vydrala na povrch i informace o tom, že hra pojede v 60 snímcích za sekundu a rozlišení 1080p. Samořejmě nemohli chybět informace o multiplayeru, který k této série neodmyslitelně patří. Mapy mají být v tomto díle 4x větší, než ve všech předchozích a mod s těmito mapami se bude nazývat Warzone. Dokonce je multiplayer z části prolínán se singleplayerem, což zní jako velice zajímavý prvek a jsem velice zvědav, jak jej zakomponují do hry.

V ničem se nelenělo a v zápětí byla trailerem představena zcela nová značka. Jedná se o hru od autora Metroid Prime, která ponese název ReCore. Bude se odehrávat v post-apocalyptickém světě, jehož spustošení mají na starosti nelítostné stroje. Z traileru to vypadá na adventuru, ve které se zhostíme role mladé dívky.

Jelikož byl program konference Microsoftu opravdu nabitý, tak se na nic nečekalo. Po oznámení ReCore si vzal slovo hlavní boss xbox divize, samotný Phil Spencer, který vzápětí oznámil zpětnou kompatibilitu titulů z konzole Xbox 360, které bude možné hrát na konzoli Xbox One. Do konce roku by tak mělo být dostupno přes 100 titulů minulé generace. A aby si někteří nemysleli, že jsou to jen žvásty, tak byla tato kompatibilita demonstována na prvním Mass Effectu. Dokonce v rámci hraní těchto her na Xbox One, bude moci využívat při hraní těchto her všech funkcí, tudíž bude možné například nahrávat videa z hraní, či típat screenshoty. Phil se také pozastavil nad tím, že toto bude opravdu ta největší konference v dějinách Microsoftu.

Na nic se nečekalo a došlo na představení zcela nového ovladače pro konzolu Xbox One, který nabídne mnohem více funkcí, než jeho předchozí verze. Dále dojde na úpravu triggerů. Ovladač bude speciálně uzpůsoben, jak pro hraní na Xbox One, tak pro Windows 10. Tento model ovladače pak ponese název Microsoft Xbox One Elite Controller.

A představení pokračuje s hostem v podobě Todda Howarda, na kterého jsme narazili na konferenci Bethesdy, kde představoval hru Fallout 4. Todd zopakoval, že Fallout 4 nabídne obrovský dynamický svět, v němž činy hráče budou mít dopad na jeho podobu. Dále nám byla představena Toddova postava, která nás vlastně provázela všemi ukázkami z této hry. V rámci čtvrtého Falloutu se tak budete procházet po nejambicioznějším světě, jaký byl kdy vývojáři stvořen. A aby toho nebylo málo, tak bylo oznámeno, že na verzi hry pro Xbox One, budou dostupné veškeré komunitou vytvářené mody.

Z Bethesdy se přesouváme k zástupci společnosti EA, Peteru Moorovi, který blíže představil službu EA Access. Bylo zmíněno hlavně to, že do seznamu her nacházejících se v této službě přibude Titanfall a do konce léta také hra Dragon Age Inquisition. Aby si někteří mohli službu EA Access vyzkoušet, tak nám Pete oznámil, že tato služba bude po celý týden dostupná zdarma. Kromě her z dílen EA, budete mít také dřívější přístup ke všem titulům této společnosti, mezi něž se zařadí novinky jako nové Need for Speed, či Madden NFL 16. Než se však Peter rozloučil, tak nám pustil ještě zcela nový trailer na pokračování Plants vs Zombies Garden Warfare s pořadovým číslem 2. V tomto pokračování se můžeme těšit na nové charaktery, zbraně, či gadgety.

Po šíleném videu plném kytek a zombíků se na obrazovkách objevil filmeček mapující závodní historii značky Ford. Ani sekundu netrvalo a všem bylo jasné, že se na scénu chystá Forza Motorsport 6, v čemž jsme byli utvrzeni, když se ze stropu spustil zcela nový model vozu Ford GT. Na podium pak přišli pánové Henry Ford III.,co by zástupce Fordu a Dan Greenawalt ze studia Turn 10, aby nám společně představili trailer k tomuto novému přírůstku do série. Z něhož šlo lehce vyčíst, že hra poběží v 60 FPS při rozlišení 1080p. Nabídne 450 vozů a závody online s 24 živými soupeři. Kromě toho se budeme moci těšit na déšť, který bude zanechávat realistické kaluže vody, díky nimž budou vozům hrozit smiky. Hra také představila nový fyzikální a destrukční model a to včetně prostředí.

Pokračuje se směle dál a na obrazovkách se zjevuje temný trailer podepsaný studiem From Software. Nejednalo se o nic jiného, než o oficiální oznámení a trailer ke hře Dark Souls 3. Jenž by měl na Xbox One disponovat unikátním obsahem. Po Dark Souls 3 se lem obrazovek rozsvětsuje na oranžovo, což sebou přineslo nový trailer na hru Tom Clancys Division. Po něm se na scéně objevil Laurent Detoc, jenž nám pověděl, že beta této očekávané multiplayerové hry bude dostupná koncem roku a to nejprve na konzolu Xbox One. Dále pokračovala ukázka ze hry Rainbow Six Siege, která demonstrovala zničitelnost prostředí této taktické multiplayerové akce. A k tomuto titulu nám Laurent sdělil, že ve verzi pro Xbox One budou zdarma dva předchozí díly této série, tedy Vegas a Vegas 2, a to vše díky zpětné kompatibilitě s hrami z Xbox 360. 

Nyní přisla na řadu první hra, která bude podporovat cross platform hraní mezi PC s Windows 10 a Xbox One. Bude se jednat o hru Gigantic, jež se bude řadit do žánru moba a bude situávána do fantasy světa. Po představení této hry přichází na řadu trailer složený ze spousty indie titulů, které mohly vzniknout díky id@xbox. A více o tom povyprávěl Chris Charla. Podle jeho slov id@xbox dává šanci prorazit na tisícovkám vývojářů po celém světě, což dokládá i přítomný autor hry Tacoma, jež je jednou z her z tohoto programu. Ovšem na prezentaci se dostalo i místo pro ukázku dalších titulů, jako Ashen od vývojářů Aurora44, či hry jako Beyond Eyes nebo Cuphead. Celkově se programu id@xbox věnovala mnohem větší pozornost, než předchozí roky. Mezi id@xbox se zařadil Dean Hall autor hry DayZ, aby představl hru Ion, jenž bude exkluzivní pro Xbox One a PC.

Teď už zpět k velkým titulům. Na podium byl přizván Brian Horton z Crystal Dynamics, aby představil zcela první ingame záběry ze hry Rise of the Tomb Raider. Abych řekl pravdu opravdu ukázka mi naprosto vyrazila dech. A že se jedná o ingame záběry svědčilo jak nahrávací logo TR v ukázce, tak i xbox one controller v rukou Briana Hortona. Graficky se jedná o opravdu úchvatnou podívanou. Dostal mě hlavně opravdu skvěle provedený sníh. Avšak kromě zasněžených hor, se podíváme i na jiná místa, která nám představil trailer na hru hned po gameplayi.

Ke slovu se dostala další exkluzivní, tentokrát, kolekce her, která se představila ve svém traileru. Jedná se o kolekci studia Rare s názvem Rare Replay, jenž bude čítat na 30 titulů tohoto studia. Kromě toho jsme se dočkali i představení zcela nového titulu, taktéž exkluzivního, který nabízí přímo ingame záběry. Je tu řeč o hře Sea of Thiefs, která se nese v duchu pirátské tématiky s velice stylizovaným grafickým kabátkem.

Dále se představila hra, jenž běží na enginu Unreal Engine 4. Titul, který bude free2play a exkluzivní pro Xbox One a Windows 10. Není tu řeč o ničem jiném, než o hře Fable Legends. Hra nabídne crossplatform hraní, tedy možnost aby se mezi sebou utkali hráči z PC vlastnící Windows 10 s hráči z konzole Xbox One. Nemohla chybět ani zmínka o holografických brýlích Hololens a také spolupráci s Oculus Rift. Mělo by se jednat o něco revolučního, což změní pohled na hry u konzole Xbox One.

Jelikož se Mojang stal součástí společnosti Microsoft, není divu, že se dostal ke slovu i slavný Minecraft. Ten se představil ve speciální nové verzi pro Hololens. Speciální kamerou byla předvedena tato verze hry a musím uznat, že i já zůstal v úžasu. Jelikož osobně si myslím, že se jedná o revoluci v herním historii. Hra se za pomoci těchto brýlí přesunula z obrazovky na plochu připravého stolu a to ve formě hologramu, který vidíte právě za pomoci Hololens, při čemž s ním můžete manipulovat, v tomto případě hrát novou verzi Minecraftu.

Jízda pokračuje a scénu se přiřítil Rod Fergusson a s Rodem přichází i obrovské ovace, jelikož se na scénu dostává Ultimate Edition Gears of War. Následuje to, na co všichni netrpělivě čekali, první ingame záběry ze hry Gears of War 4, které ponese název pouze Gears 4. Hra poběží v plném rozlišení a 60FPS. Ukázka představila dvě zcela nové postavy a opravdu atmosférickou podívanou a temné prostředí. To co máme na této sérii nejradši. To vše s chytlavou akční složkou. K této příležitosti byla také spuštěna multiplayerová beta, do které by měli mít přístup všichni členové Xbox Preview. Jsem rád, že mezi ně patřím.

Tím jsme se dostali do samotného závěru konference a na scénu se vrátil Phil Spencer, který se se všemi účastněnými rozloučil. Dále dodal, že se máme těšit na Gamescom 2015, který přinese záběry z her jako Scalebound, Quantum Break, Crackdown 3 a také se můžene těšit na oznámení zcela nových titulů. K tomu všemu nám sdělil datum vydání Windows 10, které je stanoveno na 21. července 2015.