E3 2015: Konference SONY - Report

 

Velký den a plno velkých konferencí a tento velkolepý den završila svojí konferencí společnost SONY, jenž konferenci zahájila trailerem sestřihaným z několika jejich her. Trailer do sebe pěkně zapadal, takže to všechny dobře navnadilo. A i přes pomalejší start se nakonec konference pěkně rozjela a přinesla několik nových titulů. Na scénu se přiřítil Shawn Layden, který všechny vřele přivítal. Mluvil o tom, na co se během celé konference můžeme těšit. Uvidíme známé, i zcela nové tituly a možná budeme z některých her překvapeni. Přichází následně velkolepé představení dlouho očekávané a dokládané hry studií SONY. A na obrazovkách sálu se představila hra The Last Guardian a to rovnou gameplay videem. Jedná se o pohlednou adventuru od autora Shadow of Colossus a ICO, která svou stylizací a výpravou vypadá opravdu dobře.

Shuhei Yoshida, který se objevil na podiu, byl velmi nadšen z reakcí lidí v sále a byl rád, že všem konečně mohl představit jejich hru v hratelné formě. A následně pozval na podium zástupce Guerrilla games, který představil zcela novou exkluzivní značku pro konzolu PS4. Na plátně se tak objevil trailer na hru, která staví svůj koncept na tom, že lidstvo se pokrokem a růstem odsoudilo k záhubě, aby pak z poslední známek civilizace opět povstalo a postavilo se strojům, které kdysi vytvořili a které je zničili. Stroje prošli jakousi evolucí a vytvořili vlastní druhy robo zvířat. Jedná se tedy o post apokalyptickou hru, která se představila i v gameplay videu. Bude se hrát v třetí osobě a vypadá fantasticky. Tato nová značka nese název Horizon: Zero Dawn.

Není nač otálet a na obrazovkách se spustil trailer hry studií Square Enix a nejednalo se o nic menšího, než o upoutávku na nového Hitmana. Asad Qizilbash nám přiblížil následně tuto hru. Která vyjde na všechny hlavní konzole a PC, avšak beta bude pouze pro majitele konzole PS4 a stejně tak budou majitelé této konzole disponovat exkluzivním obsahem.

Netrvalo dlouho a na obrazovkách začali létat rány, jelikož došlo k představení Street Fightera V. V rámci něhož byli představeni i nový bojovníci. Hra vyjde na PS4 a PC. Na scéně se objevuje Sean Murray, který přišel představit velkolepý projekt v podobě No Mans Sky a osobně tuto hru předvedl v real time gameplayi. V rámci tohoto hraní se představuje obrovská rozloha vesmíru ve hře, kdy každá hvězda představuje sluneční soustavu. Kdy planety jsou náhodně generovány enginem a objevené planety je  možné sdílet s komunitou. Následně přišla z práva, že PS4 je první konzole na které se hra objeví, což by mohlo znamenat, že hra se v budoucnu objeví i na Xbox One.

Netrvá to dlouho a po No Mans Sky se představuje na podiu Alex Evans, který představí novou hru studia Media Molecul. Bude se jednat o hru, která bude podporovat naši tvořivost. Budete se pohybovat po nereálném světě, který však bude nádherně vypadat. Bude se jednat o hru, která přenese vaše sny do skutečné podoby. Trailer pak ukazuje, že budete moci vytvářet opravdu nádherné světy a celkově mi trailer připomněl konkurenční Project Spark. Hra se bude jmenovat Dreams. Více o hře se dozvíme na Pařížském víkendu.

Následuje trailer na hru Firewatch. Který nám ukáže několik gameplay záběrů, které však nic moc nenaznačují a vlastně není zcela jasné, o čem tato hra bude. Jenže na otálení nebyl čas a na scénu se vrátila multiplayerová akce studia Bungie, tedy Destiny, aby v novém traileru představila velké herní rozšíření v podobě datadisku The Taken King. Ten přinese řadu novinek, mezi něž patří několik nových modů a také třetí specializaci k daným třídám. Musím uznat, že trailer byl opravdu epický.

Poté došlo na představení nového traileru na hru Assassins Creed Syndicate. Tudíž je jasné, že letos bude hlavní konzolovou platformou s exkluzivním obsahem navíc konzole od Sony. Trailer ukazuje sestru Jacoba, Evie, a její schopnosti a gadgety, kterých bude ve hře využívat.

Jelikož je PS4 platformou východu, nezapomnělo se ani na tuto herní scénu a tak se na obrazovkách objevil trailer k japonské hře World of Final Fantasy. Hry, která vyjde i pro handheld PS Vita. A bude exkluzivní pro konzole SONY. Následně byl představen remake hry, po kterém všichni volali. Nebyla řeč o ničem jiném, než o remake Final Fantasy VII, který se prvně objeví na PS4 a následně s odstupem i na Xbox One.

Zástupce Sony následně ohlásil novou hru, kterou chtějí financovat pomocí hráčů na Kickstarteru a bude se jednat o Shenmue 3. Japonsky stylizovanou hru, jejíž osud leží jen ve vašich rukou, tedy spíše ve vašich peněžěnkách. A kickstarterová kampaň byla na konferenci zároveň odstartována. V rámci konference nemohla chybět ani zmínka o chystaném Batman Akrham Knight, který se zde v traileru připomněl a nebudeme na něj muset čekat dlouho, jelikož hra vychází již 23.6.2015.

Prezentace sebou přinesla té informace o chystaném Project Morpheus a došlo i na představení několika her, jež budou využívat tuto virtuální realitu. Mezi tyto tituly patří i například online vesmírná hra EVE Valkyrie, nebo hry jako Godling, či The Deep, které se objevili na Playstation Experience.

Mark Lamia, zástupce společnosti Activision, následně přišel představit gameplay ze hry Call of Duty Black Ops 3. Zmínil možnost hraní kampaně s dalšími třemi přáteli, což je v sérii naprostá novinka. A také zmínil jistou exkluzivitu v rámci DLC, tedy to, že PS4 bude první platforma, na které se DLCčka objeví. Bude to tedy podobné, jako měl Microsoft s CoD Advanced Warfare. Na gameplay ukázku z kooperativní kampaně navázala také ukázka z kompetitivního klání v této hře. Po Black Ops 3 nám pak Sony pustilo další naaranžovaný split-trailer z různých her a v tu chvíli jsem si myslel, že konference končí. Ale konec to ještě nebyl.

Po chvíli došlo totiž na značku Star Wars. A v rámci ní byli představeny další tituly, které se budou odehrávat v tomto universu. Jako třeba třetí díl Disney Infinity. Který bude však dostupný i na konkurenční platformě. A nemohla chybět ani ukázka z nového Star Wars Battlerfont, jenž opět dokázala, že se bude jednat o skvělou hru. No upřímně na Star Wars Battlefront se těším jako dítě na Vánoce.

Úplný závěr konference tedy nakonec patřil právoplatnému vládci této platformy. Mluvím samozřejmě o hře Uncharted 4, na kterou všichni netrpělivě čekají a to včetně mě. Dočkali jsme se tak zcela nového gameplay videa z městské lokality ve hře a dokonce jsme mohli vidět i jízdu automobilem, která byla opravdu napráskána adrenalinem. Tudíž musím říci, že konference společnosti Sony se nadmíru povedla. Byla představena řada nových titulů, avšak trochu zamrzela jakákoliv zmínka o pokroku v systému konzole jako takové. Možná opravdu už není kam jít a je tak třeba jen držet zavedený standart.