E3 2015: Konference Ubisoft - Report

Při čekání na konferenci Ubisoftu jsem byl pln očekávání. Ano, přesně takhle bych to řekl. Jelikož podle všemožných úniků jsme se měli dočkat řady nových titulů a to včetně zcela nových značek. A ono se tak opravdu stalo. Sice opět mezi prezentacemi se občas na můj vkus až moc dlouho hovořilo, ale nebylo to v tak hrozné míře jako v případě EA. No konference Ubisoftu začala docela humorně a to rovnou trailerem na novou hru ze světa South Park. Nový díl ponese podtitul The Fractured but Whole.

Po traileru se na podium před řadu velkoplošných obrazovek přiřítila moderátorka celé konference Aisha Tyler, která si k sobě hned přizvala dva vývojáře ze studia Obsidian Entertainment. Ti spolu mluvili o velkém úspěchu předchozího dílu, díky němuž se mohli pustit ještě do ambicioznějšího a většího projektu z městečka South Park. V tomto díle se přesuneme od čarodějů dále a naši hrdinové zatouží býti superhrdiny.

Na podium je následně pozván Yves Guillemot, který mluvil o tom, jak miluje hry a také o tom, co pro něj v životě znamenají. Že se můžeme těšit na zcela nový titul od studia Ubisoft. Tu přichází nový trailer Montrealské pobočky Ubisoftu na hru se středověkou tématikou, kde se prolínalo několik národností tehdejší doby. Tato zcela nová značka ponese název For Honor. O této hře následně přišel pohovořit Jason Vandenberghe. Bude se jednat o kooperativní multiplayerovou akční hru právě ze zmíněného období. Nemohu si pomoci, ale kooperace v traileru vypadá jako vystřížená z Assassins Creed Unity. A myslím, že tyto zkušenosti hráli při vývoji této hry určitou roli. Následovala demostrace této hry v gameplay videu. Ve videu je vidět, že se proti sobě postaví dva čtyřčlenné týmy, které bude doprovázet armáda. Souboj hrdinů, vypadá opravdu zajímavě a zdá se že načasování bude hrát důležitou roli.

Poté se Aisha zmínila o dvou jejich oblíbených hrách. Kdy se opět na scénu vrací The Crew, které dostane zcela nový herní obsah, který rozhodně osvěží herní náplň. Hra dostane rozšíření Wild Run. Jenž prinese do hry obrovské festivaly, ve kterých si hráči budou měřit síly a dostane se také na zcela nová vozidla a snad dokonce přibudou i motocykly. To už tu však máme opět nový trailer, tentokrát na rozšíření k Trials Fusion, jenž nese podtitul Awesome Level Max a přinese do hry kočku, která bude jezdit na jednorožci. Zní to šíleně? No pravděpodobně to šílené bude, ale může to rozhodně přinést svěží vítr do série.

Následně přišel čas na několik informací ohledně The Division. O něm přišel řici pár informací Ryan Barnard. Ten se hlavně zmiňuje o tzv. Dark Zone, ve které rozhodně není radno se pohybovat v osamocení. Tato oblast přinese řadu zvratů a bude nedílnou součástí vyprávění v The Division. Následuje zcela nové gameplay video složené z ingame záběrů. Ukázka také zdůraznuje nutnost, aby spolu hráči při potyčkách komunikovali, což nejen zvedne požitek ze hry jako takové, ale zvedne to i vaše šance na přežitá v ozbrojeném konfliktu. A nakonec jsme se konečně dočkali data vydání, které je stanoveno na 8.3.2016.

Ke slovu se následně hlásí Blue Byte Productions s novou hrou, jež se představila v traileru, který hru situoval na měsíc, na němž se rozrostla obrovské metropole, avšak v závěru traileru je zobrazena i planeta Země. Pod tímto trailerem se skrývala strategická hra Anno 2205, ve které se totiž vydáme kolonizovat Měsíc.

Kamera po traileru přechází k Aishe sedicí vedle zástupce Ubi v cosplayi assassina Jacoba Frye. Tím je jasné, že se dostáváme k novému dílu série Asassins Creed Syndicate. Avšak Jason Altman nás v zápětí assassínů ještě ušetří a představil nám nový díl taneční hry Just Dance 2016. V tomto díle údajně uplně zmizí nutnost mít k hraní připojenou ke konzolám jakoukoliv kameru, či senzor. Měl by postačovat pouze váš smartphone s určitou aplikací určenou pro hru. Hra přinese opět řadu nových singlů a také funkci Just Dance Unlimited, která dovolí streamování nových singlů do hry.

Jenže se dostáváme k dalšímu traileru a je jasné, že na nového Assassina si pravděpodobně počkáme na úplný závěr konference. Jelikož tímto trailerem se ke slovu hlasí Rainbow Six Siege s novým trailerem, který náznaky připomíná jakýsi příběh, jehož přítomnost byla zcela nejistá. Více o hře řekla Genevieve Forget, která potvrdila přítomnost solo/coop části hry, kde se hráči střetnou s umělou inteligencí, která má být schopna takticky uvažovat. Následuje gameplay video z tohoto modu hry, kde je hra hrána v kooperaci pěti hráčů. Beta této hry bude spuštěna 24.9.2015 a to na všech platformách.

Následoval trailer na hru, která už pro některé pomalu zapadla v dějinách a jejíž značku se Ubisoft pokusí oživit novým dílem. Řeč je o hře TrackMania Turbo. Bude se jednat opět o šílenou jízdu na všemožných tratích, které bude dále rozšířovat samotná komunita. Ve hře nalezneme čtyři herní mody a to Lagoon Rollercoaster, International Stadium, Canyon Drift, Dirty Valley.

Po krátké ukázce z Trackmánie jsme se konečně dostali na samotný závěr Ubi Conference a okamžitě nám by naservírován CGI trailer na hru Assassins Creed Syndicate. Tento trailer nemohl být jiný než naprosto famózní samozřejmě a dokázal, že trailery rozhodně v Ubi umí, a že za film v této podobě by se stydět rozhodně nemuseli. Marc-Alexis Cote představil několik nových prvků tohoto nového dílu. Jedná se o díl odehrávající se v industiální době v Londýně, kde bude docházet k válce gangů. Hovořil o tom, že by sice mohli přednést gameplay ze hry, ale že bude lepší, když si hráči na E3 sami vyzkouší nové Assassins Creed Syndicate na vlastní kůži na konzoli Xbox One.

Původně jsem si myslel, že tímto konference Ubisoftu skončí, ale opravdu jsem se spletl a jsem rád, že Ubi si na konec připravili ještě jedno překvápko v podobě traileru z ještě jedné hové hry. Ta bude disponovat velkým otevřeným světěm, který budete sídlet s dalšími hráči. Záběry v traileru byly z pre-aplha verze. Tento trailer ním představil novou masivní openworld akční third person hru opět ze série her Toma Clancyho. Tímto trailerem se nám představila hra Tom Clancys Ghost Recon Wildlands. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands vyvíjí Ubisoft Paris a vyjde na platformách PC, PlayStation 4 a Xbox One ve spolupráci s dalšími pěti studii Ubisoftu. Nouredine Abboud uvedl, že hra bude přesunuta do velkého otevřeného světa, kde se budete pohybovat sami, nebo s přáteli a vysloveně řekl toto „Ať už budete hrát sami, nebo s přáteli v kooperaci, nikdy nezažijete stejnou situaci dvakrát. Hra nabízí nekonečné možnosti a svobodu, díky níž prožijete velmi osobní zážitky.“ Tímto odhalením se s námi Ubisoft definitivně rozloučil a musím opět potvrdit, že jejich konference naplnila má očekávání.