E3 dojmy z Assassins Creed Brotherhood


UbiSoft na veletrhu E3 předvádí singleplayerovou misi z nadcházející stealth akce Assassin's Creed Brotherhood, odehrávající se těsně po událostech z druhého dílu série, tedy konkrétně v roce 1499. Eziův šťastný život v tento rok utne nástup nového tyrana, generála Cesara, což je syn vašeho někdejšího protivníka Rodriga Borgii. A je to právě generál, kdo zaútočí přímo na Eziovo panství.  

Jakmile jste vrženi do hry, můžete si na vlastní pěst ověřit slova autorů o zlepšeném modelu jízdy na koni, ale spíš než na projížďku je čas nejprve odvrátit útok. Ezio může přiskočit k přichystaným kanónům a opětovat palbu generálovy armády. Při střetech na blízko vás hra nově odmění, pokud zaútočíte jako první, a novinkou je také možnost pohybovat se po panství rychleji díky zvláštním výtahům, kterých za normálních okolností využívají hlavně obchodníci.

V krátké předváděčce ale Ezio bohužel neuspěl, jeho protivník nakonec prorazil brány s tajemným předmětem, kterému přezdívá Rajské jablko, a v závěru zastřelil Eziova strýce Maria. V ten okamžik Ezio ztratil vědomí a spadl ze střechy, což podle UbiSoftu naznačuje nějaký zásadní zvrat v ději.

Assassin's Creed: Brotherhood - E3 trailer

Assassin's Creed: Brotherhood vyjde 16. listopadu 2010 pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3
 
Výrobce: UbiSoft Montreal
Vydavatel: Ubisoft
Popis hry: odnož ze série s důrazem na multiplayer a válku s Templáři přímo v městě Řím, kde bude asistovat mj. Da Vinci
Datum vydání: listopad 2010