End of Nations (PC) - preview

Oznámení End of Nations
Petroglyph neboli odešlí autoři série CaC pracují na nové strategii End of Nations. Půjde o moderní válečnou online RTS, v níž si vyberete, zda chcete hrát sólově proti počítačové AI anebo se stovkami dalších hráčů na gigantických, perzistentních bojištích.

Chybět u toho nebude rozvíjení schopností a skillů vašich velitelů vojsk, budování velitelství a samozřejmě operování s desítkami tanků, zbraní, helikoptér a mnoho dalšími. Nové technologie a zbraně pak budete získávat buďto vlastní výrobou, přes výzkum anebo také coby kořist od protivníka.

V nadcházející real-time strategii End of Nations od někdejších autorů

 

CaC si zahrajete za velitele dělostřelectva anebo kapitána úderné jednotky. Jak ale ukázala předváděčka na E3, volba profese vám navíc dá jen několik zvláštních schopností při práci v daném oboru, nicméně neovlivní třeba už to, jaké

 pod sebe soustředíte jednotky. Všechno se bude točit okolo vaší základny, což je poměrně velký areál rozdělený na tři různé budovy s možností dalších přístavků (např. laboratoří, které v konečném plánu zvýší

sílu vašich tanků) i prostorem pro trofeje, které si odnesete z bitev. Po uvedení do děje si předvádějící vybral tankistu a na globální herní mapě zvolil kontinent, kde se bude tentokrát bojovat - některé části mapy už si mezi sebou rozdělily další frakce, zde reprezentované modrou a červenou barvou. Většina bitev se má jinak odehrávat na území Evropy, USA a Severní Afriky, byť autoři by nejraději obsáhli všechny světové kontinenty.

End of Nations - trailer

            

Pak už začala bitva na PvE mapě Crimson, což je taková velká rovina ovládaná frakcí Order of Nations. Váš protivník začíná už s vybudovanou armádou, takže se svými tanky budete prorážet jen těžko a ani nejrůznější bonusové skilly (např. Precise Shot, kdy tanky střílí méně, ale způsobují větší poškození nepříteli), ani možnost opravovat si vozidla na místě nic nemění na tom, že End of Nations je vzhledem ke své obtížnosti určené především skutečným strategickým veteránům. Během hraní budete jinak nacházet nejrůznější předměty, např. zvláštní elektromagnetickou munici, která ochromí nepřátelské vojáky, a do konce mise vaše velitelství většinou vyvine i nějakou superzbraň, v tomto případě letecké nálety. Pokud se vám podaří protivníka zahnat na ústup nebo zničit dostatek jeho vozidel a přiblížíte se pak k nepřátelské budově, musíte území udržet po několik desítek vteřin, aby přešlo na vaší stranu. Někdy s novou budovou získáte např. i možnost dalších oprav tanků, vždy se u vydobytých míst ale rozhodně budete moci znovu respawnovat. První dojem velice solidní.

End of Nations vyjde příští rok pro PC

Výrobce: Petroglyph
Popis hry: válečná online RTS od odešlých autorů série Command & Conquer
Datum vydání: duben 2011