Gamescom 2013 – prezentace Microsoftu

Gamescom 201321.8. – 25.8.2013 se stane německý Kolín nad Rýnem opět centrem zájmu všech vášnivých hráčů. Koná se zde totiž další ročník největšího evropského herního veletrhu Gamescom 2013. A že to bude ročník opravdu nabitý, jelikož letos budou centrem veškerého zájmu konzole nové generace Sony PlayStation 4 a Microsoft Xbox One. Nehledě na spousty kvalitních her všemožných žánrů. A my se podíváme, jak vypadaly konference různých herních gigantů.

Ke všem očekáváním společnost Microsoft konferenci neměla, tedy alespoň ne v tom pravém smyslu. Prezentace proběhla, ovšem neběžela na žádném live streamu a tak se jednalo o takovou místní Fable Legendsprezentaci pro diváky a reportéry.

Hned v úvodu se představilo vývojářské studio Lionhead Studios a navnadilo nás na pokračování skvělé herní značky Fable. Hra ponese název Fable Legends a vyjde exkluzivně pro Xbox One.

Následovala prezentace samotné konzole Xbox One s několika novými informacemi, hlavně co se týče indie vývojářů. Totiž každá retail (maloobchodní) konzole Xbox One bude sloužit jako vývojářský kit, právě pro tuto skupinu vývojářů, kteří si následně mohou hru vydat a to bez jakýchkoliv certifikací od Microsoftu, či placení poplatků. No neberte to!

Úžasnou věc přichystali pánové z Ubisoftu, právě pro fanoušky X1, když přišli na scénu s jejich novým titulem z kolekce her Toma Clancyho a to s peckou jakou je Tom Clancy’s The Division, který vzbudil vlnu úžasu již na E3 v Los Angeles. Ubisoft oznámil exkluzivní obsah před i po vydání konzole Xbox One právě pro tento titul.

Tom Clancy's The Division

Exkluzivek bylo požehnaně a tak po Ubisoftu nastoupil opět samotný Microsoft s pokračováním kinectové bojovky Fighters Uncaged. Jelikož se celá akce točila hlavně kolem Xbox One, tak i pokračování s názvem Fighter Within vyjde právě pro tuto platformu a Kinect 2.0. Hned následovala nová hra, opět exkluzivně pro X1 a tentokrát i pro předchůdce Xbox 360, od tvůrců Minecraftu žánrově řazená mezi MMO střilečky a bude hrdě nosit název Cobalt.Xbox One - Call of Duty Ghosts bundle

Do prezentace se zamíchali Infinity Ward s titulem Call of Duty Ghosts. Oznámili, že multiplayer u Duchů bude mít dedikované servery běžící na Xbox One Cloudu. Následně se představila bundle Xbox One a CoD Ghost určená pro evropský trh, toto balení bude obsahovat opět veškerý exkluzivní obsah pro X1 a to včetně multiplayerových map.

U bundle verzí se ještě pozdržíme, jelikož Microsoft po dohodě s Electronic Arts, vytvořil speciální balení Xbox One s Fifou 14. To bude určeno předobjednávajícím z Evropy a Fifa 14 bude k Xboxu zcela zdarma. Hra bude ovšem pouze v digitální verzi ke stažení. Co se samotného fotbalu od EA týče, ten nabídne exkluzivní mód Ultimate Team Legends pro Xbox One, kde budete moci hrát za všechny legendární hráče z let minulých. Microsoft dále „ukecal“ EA k tomu aby jejich hra Garden Warfare, vyšla jako první pro Xbox One.

Dále přišla na řadu zpráva o uzavřené betě hry Project Spark, která bude jednou z exkluzivních her pro novou konzoly Xbox One, zajímavá zpráva to byla hlavně z toho důvodu, že beta proběhne už letos v říjnu. Že by nám Xbox přišel na trh ještě před PS4?

Prezentace MicrosoftuPak přišla se svou prezentací společnost Rare, vývojáři kteří stojí za hrami pro Kinect senzor, mezi něž patří například série Kinec Sports a právě její pokračování bylo naservírováno na prezentaci. To nese podtitul Rivals a budě hrdě stát při startu Xbox One. Hra samo sebou bude titulem pro Kinect 2.0. Mám dojem, že rivalové se teď opravdu rozšiřují, alespoň letos. A bude mezi rivaly rivalita? NFS Rivals vs Kinect Sports Rivals.

Tímto počinem prezentace skončila. Samozřejmě, že všichni návštěvníci herního veletrhu Gamescom si mohli hry vyzkoušet a stánků bylo požehnaně.