Ghost Recon Future Soldier - preview

E3 předváděčka Ghost Recon Future Soldier
Po roce zase na E3 nechyběla taktická série Ghost Recon, letos reprezentovaná svým nejnovějším přirůstkem Future Soldier. Předvedená mise se odehrávala na severoevropském pobřeží, které se patrně stalo terčem nějakého chemického útoku: oceán je celý ponurý a špinavý a vedle zdevastovaných budov na pláži se povalují vraky lodí a obecně nejrůznější haraburdí. Výsadek jednotek Ghost začal opravdu tichým vyloděním, dokonce ani přikrčená pobřežní stráž nepoznala, když si za ní voják sňal štít neviditelnosti a potichu hlídačovi vpravil kulku do hlavy.

Ve hře totiž budete moci okolní předměty používat k tomu, abyste nasadili mimikry a zbytečně na sebe neupozorňovali. Novinkou je ale také modernizovaný systém CrossComm, po jehož zapnutí budete moci takticky analyzovat situaci a nechat si od přístroje ukázat, kde přesně se nachází cíl vaší mise (v tomto případě rukojmí držený v jedné z budov nad pláží). Je ale třeba být neustále v pohybu, i když na sobě zrovna máte mimikry, pamatujte, že všechny předměty ve hře jsou zničitelné a i váš úkryt tedy může snadno zmizet během několika vteřin.

Když jednotky Ghost po střetu s několika dalšími protivníky - překvapivě si jich nevšiml ani hlídač s termální vizí, kterou mimikry samozřejmě nemohou ošálit - vyběhnou k baráku, musí se rozdělit, protože rukojmí je v rukou ruských vojáků Specnaz. I tady je vidět maximálně koordinovaná akce: vaši tři spolubojovníci se schovají a nechají vám čas, abyste se přiblížili ke svému cíli, načež přesně ve vteřině, kdy se zbavíte mimikry a svůj cíl odpravíte, spustí palbu i vaši kolegové. Efektní a přitom smrtící.

O co půjde v Ghost Recon Future Soldier?
UbiSoft dal zelenou dalším preview nedávno oznámeného nástupce v sérii taktických akcí Ghost Recon: Future Soldier. O co v něm tedy v kostce půjde?
•Zasazeno patnáct let do budoucnosti, kdy elitní tým Ghosts řeší státní převrat v Rusku a následnou invazi Rusů do Skandinávie kvůli ropě.
•Single kampaň bude čítat čtrnáct misí, které by měly vydržet zhruba 12-14 hodin hrubého hracího času.
•Většinu hry budete ovládat vojáka s přezdívkou Kozak, vedle toho si ale zahrajete také za bodyguarda, inženýra a civilistu.
•Celou hru budete moci hrát jako sólo kampaň nebo kooperativně přes Xbox Live/ve splitscreenu na jedné konzoli.
•Všechna výzbroj ve hře vychází z prototypů, které se momentálně zkouší v laboratořích jednotlivých zemí.
•Největší hračičkou jednotek Ghost bude tentokrát kamufláž, díky které se na chvíli stanete neviditelnými (budete-li stát na místě), a to s efektem nápadně připomínajícím Predátora.
•Zabíjením nepřátel budete opět získávat zkušenosti, které pak půjde zúročit v sólo kampani i online.

Hračičky a třídy z Ghost Recon Future Soldier
Minule jsme si přiblížili základní informace o nástupci stealth taktické série Ghost Recon: Future Soldier, dnes na to navazujeme bližšími informacemi o jednotlivých hráčských třídách:
•Na výběr bude ze čtyř tříd, konkrétně průzkumníka, inženýra, velitele, nebo odstřelovače.
•Inženýři budou vybaveni EMP, které dovede zničit všechno okolo a přitom z provozu vyřadit i nepřátelské vysílačky nebo GPS vozů. Vedle toho si do bitvy vezmou také malou mechanickou útočnou sondu. 
•Velitelé se blýsknou automatickou puškou, na níž bude přidělán i bajonet (pro prořezávání se ostnatým drátem a boj na blízko), s možností zbraň kdykoliv proměnit v brokovnici nebo granátomet.
•Inženýr bude moci někam nainstalovat střílnu, která sama spustí palbu, jakmile ji ostatní členové týmu vysílačkou pošlou přímé souřadnice nepřítele (to se může hodit např. u odstřelovače).
•Multiplayerové mapy se mají dělit na tři typy, konkrétně městské, venkovské a lokace zasazené v blízkosti letišť, z módů potvrzen TDM a CTF.

Ghost Recon: Future Soldier vyjde mezi 1. lednem a 31. červnem 2012 pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3 
Vydavatel: UbiSoft
Popis hry: poslední díl taktické série se nápadně blíží sci-fi
Datum vydání: září 2012

Ghost Recon předcházející díly