Gran Turismo®6 oficiálně potvrzeno!

Gran Turismo®6

Silverstone, 17. května 2013 – Společnost Sony Computer Entertainment Inc. oznámila příchod hry Gran Turismo®6 (GT6™), nejnovější verze nejprodávanější licence PlayStation®, která bude vydána během prázdnin v roce 2013. Tuto skvělou novinku u příležitosti oslav 15. výročí hry, které se dosud prodalo 70 milionů kusů, prozradil legendární tvůrce titulu Gran Turismo, Kazunori Yamauchi.

Titul GT6 určený pro PlayStation®3 přináší novou úroveň „simulace reálné jízdy“, která hráče nadchne svou nepřekonatelnou autentičností, novými okruhy, skvělými auty a propracovaným uživatelským rozhraním. Nový kompaktní herní engine zdokonalí hratelnost hry a prostřednictvím stáhnutelného obsahu zvýší její flexibilnost. Hra se navíc vyznačuje rozsáhlou připojitelností k dalším zařízením, jako jsou smartphony a tablety a vylepšenými funkcemi pro sociální sítě a komunity

Gran Turismo®6

Všechna auta a okruhy z titulu Gran Turismo®5, kterého se od uvedení na trh v roce 2010 prodalo 10 milionů kopií, jsou zachovány i v GT6. Díky novým přírůstkům do již nyní velmi široké nabídky historických, silničních a nejmodernějších závodních aut dosáhne počet dostupných vozidel hodnotu 1200. Hráči se kromě toho mohou těšit i na další auta, která budou postupně přidávána online. Pro téměř všechna auta bude dostupných několik tisícovek aerodynamických komponentů a volitelných kol. Hráči si tak budou moci přizpůsobit auta podle svých představ takovým způsobem, jaký tu ještě nebyl.

Jedním ze sedmi nových dějišť závodů v titulu Gran Turismo 6 bude i slavný anglický okruh Silverstone. Celkový počet míst tak vzroste na 33, přičemž bude dostupných 71 různých okruhů, z nichž je 19 zcela nových. I v tomto případě budou nové okruhy postupně zpřístupňovány i online. Vylepšená funkce tvorby vlastních závodních okruhů Course Maker

Gran Turismo®6

Přichází Gran Turismo®6!

nabídne nádherné scenérie na desítkách kilometrů čtverečních, včetně okouzlujícího prostředí Andalusie.
Nová hra GT6 má též ambici podpořit rozvoj inovativní spolupráce s partnerskými společnostmi. Je naplánováno spuštění několika zajímavých projektů, které stírají hranici mezi virtuálním a reálným světem. Jedním z nich je GT Academy, projekt vytvořený ve spolupráci se společností Nissan. Tento projekt se poprvé uskutečnil v roce 2008 a jeho cílem bylo objevit skutečné závodní talenty. Během oslav výročí bylo oznámeno, že v roce 2013 se tato soutěž vrátí, a to v opravdu velkolepém stylu. Prototyp závodního simulátoru bude spolu s demo verzí hry GT6 exkluzivně představen v červenci.

K dalším významným partnerstvím při vývoji GT6 patří spolupráce s výrobcem pneumatik Yokohama Rubber a výrobcem tlumičů pérování KW Automotive. Obě společnosti, které jsou známé díky svým aktivitám v komerčním automobilovém průmyslu a v automobilových závodech, spolupracovaly na technickém vývoji nového fyzikálního enginu hry. Díky jejich kinematickému modelování pneumatik a odpružení si tak fanoušci GT mohou vychutnávat ještě realističtější zážitky.
„Je úžasné, když si uvědomíme, že od prvního vydání hry Gran Turismo uplynulo již 15 let,“ řekl Kazunori Yamauchi během představení nové hry na Silverstonském okruhu. „Od té doby se mnoho věcí změnilo a Gran Turismo 6 je výsledkem evoluce mého snu. Je nám proto ctí představit vám novou hru GT6 pro platformu PlayStation 3, protože právě na této platformě se vytvořila skutečně loajální komunita. Hru jsme přetvořili tak, aby byla nesmírně flexibilní a mohla k ní být přidávána další rozšíření. Naším záměrem je v jejím vývoji intenzivně pokračovat i v budoucnu. Nesmírně mě těší každý aspekt nové hry a stejně i nové přírůstky. Ale samotné vydání GT6 bude jen začátkem. Hra se totiž bude i nadále neustále rozvíjet. Už teď mám spoustu nových nápadů na vylepšení hry Gran Turismo, které chci zrealizovat v následujících 15 letech.
Součástí oslav 15. výročí Gran Turismo v Silverstone bylo i předvedení demo verze GT6 na slavném okruhu. Hosté si mohli zahrát hru v závodních kokpitech Gran Turismo a následně si mohli vyzkoušet reálnou jízdu na okruhu v autech poskytnutých společnostmi Audi, Ford, Jaguar, KTM, Mercedes-Benz, Nissan a Toyota.

Gran Turismo®6

Vozidla dostupná v demo verzi GT6 pro okruh Silverstone (* označuje nová vozidla v Gran Turismo):
Acura NSX ’91, *Alfa Romeo TZ3 Stradale ’11, *Alpine A110 1600S ’68, *Audi Sport quattro S1 Rally Car ’86, Ferrari 458 Italia ’09, *Ferrari Dino 246 GT ’71, Ford GT ’06, *KTM X-BOW R ’12, Lamborghini Countach LP400 ’74, *Light Car Company Rocket ’07, McLaren MP4-12C ’10, *Mercedes-Benz SLS AMG GT3 ’11, Nissan 370Z (Z34) (GT Academy Version) ’08, Nissan 370Z Tuned Car (GT Academy Version) ’08, Nissan GT-R Black edition (GT Academy Version) ’12, *Nissan GT-R Nismo GT3 N24 Schulze Motorsport, Nissan Leaf G (GT Academy Version), *Tesla Motors Model S Signature Performance ’12, Toyota 86 GT ‘12

Gran Turismo®6

Shrnutí nových vlastností hry Gran Turismo 6, které oznámil Kazunori Yamauchi:

Nový herní engine
  Refaktoring
  Kompaktní, pružné ovládání
  Flexibilní rozšiřitelnost
  Nový renderovací engine, který posouvá hranice platformy PS3

Nový fyzikální engine
  Nový kinematický model a nový model pruženíGran Turismo®6
  Nový model pneumatik
  Nový aerodynamický model
  Technická spolupráce se společnostmi Yokohama Rubber a KW Automotive
1200 aut, bohatý výběr volitelných komponentů a kontinuální

DLC (obsah ke stažení)
  Hra obsahuje celkem 1200 aut - od historických až po nejmodernější závodní auta
  Pro téměř každé auto je dostupný bohatý výběr aerodynamických komponentů a kol
  Hráči si mohou ve hře vytvořit své auto podle vlastních představ
  Neustále budou přidávány nové automobily, které budou zpřístupňovány online
33 lokalit, 71 okruhů
  Od uvedení bude ve hře 33 lokalit a 71 okruhů (o 7 lokalit a 19 okruhů více než ve hře GT5)
  Kontinuálně budou přidávány nové okruhy, které budou zpřístupňovány online