Není tomu tak dávno, kdy jsme se na E3 2016 dozvěděli, že se nového dílu závodní série Gran Turismo dočkáme ještě letošní rok. Spoustu hráčů tato zpráva velmi potěšila a všichni se tak mohli těšit, jak si letošní rok konečně sednou do virtuálních kokpitů svých PS4 s novým dílem Gran Turismo Sport. Informace o datu vydání z letošní E3 však již neplatí.

Gran Turismo Sport je odložena na příští rok, tedy rok 2017, a to bez přesnějšího termínu data vydání. Co je toho příčinou? To si můžeme jen ,omýšlet. Avšak vývojáři se k tomuto tématu vyjádřili následovně: „Když jsme se blížili stanovenému termínu, uvědomili jsme si, že potřebujeme více času, abychom mohli Gran Turismo Sport zdokonalit. I když v současnosti nemůžete oznámit nové datum vydání, jsme více než kdy jindy odhodláni, abychom s Gran Turismo Sport vytvořili tu nejlepší Gran Turismo hru k dnešnímu dni.“ - To byla slova Kazunoriho Yamuchiho, CEO Polyphony Digital.

Nejspíše je za tímto odložením prostý fakt, že hru nebylo možné letošní rok dokončit. Během představení této hry bylo novinářům řečeno, že hra se nachází momentálně v 50% svého vývojářského progresu. Tato půlka hry byla ve vývoji již kolem 3 let, což nám dává jasný obraz o tom, že dokončit druhou půlku za půl roku není úplně providitelné. Každopádně na to, jak nový přírůstek do rodiny Gran Turismo dopadne, si budeme muset holt ještě nějaký ten čas počkat, ale jak dlouhé to čekání bude, to je stále ve hvězdách.