Včerejším dnem nám na speciální akci společnosti SONY bylo pořádně představeno nové Gran Turismo Sport. Polyphony Digital se do své prezentace pustili opravdu s vervou a ukázali ze hry první poslední a to vše v jediném traileru. Představilo se nám menu hry, výběr aut a jednotlivých tratí a rozsáhle zpracovaný fotomod.

Oficiální Trailer

Z celé prezentace je jasné, že hra směřuje někam dále, než jen k pouhému domácímu hraní a toto tvrzení potvrzuje i oficiální spolupráce s federací FIA.

Online Gameplay (Replay Cam)

V novém Gran Turismu se objeví celkem čtyři skupiny aut. Ve většině naleznete skutečná vozidla, ale najdou se i taková, která nikdy v reálném světě nepotkáte, tedy GT Concepty. Všechna vozidla mají být vytvořena od nuly, tedy nepůjde jen o high tech upgrade vozidel ze šestého dílu. Díky tomu budou mít všechna vozidla kompletní interiéry. Co se týče závodních tratí/okruhů, těch hra nabídne kolem 27. Což není malé číslo a k tomu si přidejte nějaké ty variace a jste na čísle 117.
 
Během prezentace se ukázala i řada gameplay záběrů, ale opravdu netuším z jaké fáze vývoje to je. Gameplay mě totiž nepřesvědčil o tom, že by hra byla nikterak závratně úchvatně zpracovaná. Ano, na screenshotech hra vypadá famozně, ale hra v pohybu mě o tom samém zkrátka nepřesvědčila. Dokonce všechny neduhy předchozích dílů zůstávají. Já pevně doufám, že se vše ještě zlepší. Času je dost. Hra má vyjít až v letošním listopadu.
 
Stále to vypadá, že ve spoustě věcech má konkurenční Forza Motorsport značně navrh, ale Gran Turismo jí může odpovědět minimálně širší nabídkou tratí. Stále je tu však fakt, že Gran Turismo Sport není a nebude plnohodnotným pokračováním slavné značky. Tedy vypadá to, že vše opravdu rozhodne až souboj Gran Turismo 7 vs Forza Motorsport 7.