Grand Theft Auto 5 s pohledem z vlastních očí a spousta screenshotů

Konečně se ven dostávají nějaké ty informace ohledně remasterované verze hitu loňského roku Grand Theft Auto 5. Hned první z informací bylo potvrzení first person režimu do hry pro Xbox One, PS4 a PC. Co z toho vyplívá? Tuto skvělou hru si nyní máte možnost zahrát ze zcela jiné perspektivy než na PS3 a X360.

Pohled z vlastních očí jako takový působí velice zajímavě a hře dodá na svěžesti a nyní si budete připadat jako jeden z obyvatel Los Santos. Všechny modely vozidel a jiných dopravních prostředků jsou vskutku pěkně provedeny a je na nich vidět kus práce. Zvláště v ohledu vrhaných stínů na palubovou desku, či  pohyblivých budíků. Zajímavé je hlavně pilotování stíhacího letounu, kdy helma mění zorné pole.

Z čeho jde občas strach je jízda na motorce, která nejen že přivádí adrenalin do žil, ale strach z toho, že to napálíte do protijedoucího auta, je na místě. Bohužel trochu zklamáním byly modely samotných zbraní, které působí vedle her přímo dělaných v FPS poměrně zastarale. Avšak podle Rockstaru ke zbraním bylo nutné vytvořit přes 3000 nových animací, což je celkem úctyhodné číslo.

Dále vyšli na jeho další informace ohledně prací na této verzi hry a to, že Rockstar musel zapracovat na spoustě animací, jelikož každá ze tří postav se chová a pohybuje trochu jinak a to vše bylo bráno v potaz. Dokonce pokud pojedete v autě vaši spolujezdci budou rozanimované a pohybující se postavy, ale to bylo uděláno již ve verzi pro staré konzole, avšak to nebylo znát kvůli third-person pohledu.

Hráči, kteří se bojí tohoto pohledu a nevyhovuje jim, mohou být v klidu. Mezi režimy půjde libovolně přepínat, či využít hybridního, který bych přirovnal například k posledním Rainbow Six Vegas, kdy při krytí se hra z první osoby přepne do třetí. PC verze Grand Theft Auto 5 pak bude připravena pro 4K monitory. Navíc se zde můžete pokochat novými screeny ze hry. Tak co těšíte se na GTA 5 Remaster?