Po velmi úspěšné hře F1 2010 se do našich počítačů a herních konzolí chystá její nástupce F1 2011, který nabídne nejen aktuální jezdce, týmy a techniku, ale také několik herních vylepšení.

F1 2011 přinese v první řadě aktualizaci na rok 2011, hráči se dočkají nejen aktuální startovní listiny, ale také dvou nových okruhů. Budou si moci zajezdit na Nürburgringu, který v loňské edici nebyl, a na indické trati Budh, a to v předpremiéře ještě dřív, než na ni zavítá formule 1. Stejně tomu bylo loni s Korejí.

Ve hře se také objeví technické novinky související s letošními pravidly, tedy systémy na rekuperaci kinetické energie, zadní nastavitelné křídlo a pneumatiky Pirelli. F1 2011 je postavena na enginu EGO a její tvůrci slibují další přiblížení k realitě závodů v oblasti grafiky a simulace.Po herní stránce připravili vývojáři z Codemasters také několik novinek. Na jednom herním zařízení bude možné si zahrát ve dvou na stejné obrazovce (split-screen). V online módu si budete moci přes internet zahrát až s 15 dalšími hráči, které hra může doplnit až o 8 jezdců s umělou inteligencí, aby startovní pole čítalo 24 vozů jako ve skutečnosti.
F1 2011
Zajímavou novinkou je nový mód spolupráce, jenž umožní dvěma hráčům jezdit pro jeden tým a společně bojovat o vítězství v poháru konstruktérů. Tento mód bude k dispozici pouze online (split-screen nikoliv).

Mezi další drobná vylepšení můžeme zařadit mechaniky v barvách jednotlivých týmů, nový Time Attack a Divácký mód (sledování dění z pohledu diváka), vylepšenou časomíru, vylepšenou umělou inteligenci či například nový systém penalizací. Stupně vítězů ve hře opět nebudou, ale dojetí do boxů a parc fermé ano. Na otázku, zda do hry přidali safety car, vývojáři odpovídají vyhýbavě.
zdroj:Games.cz
Hra F1 2011 vyjde 23. září pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360.