Originální hry pro Nintendo 3DS jsou úplnou novinkou, všechno půjde pěkně od začátku, ke dni uvedení herní konzole Nintendo 3DS na trh je avizováno něco kolem deseti herních titulů. Tak ale začínala každá herní konzole a např. pro Nintendo DS / DSi jsou k dispozici doslova miliony her. Nintendo 3DS má výhodu, že lze použít hry z Nintenda DS a DSi, takže hráči nebudou zpočátku omezeni pouze deseti launchovými tituly. Hry pro 3DS se budou určitě velmi rychle množit, my se ale níže seznámíme s těmi avizovanými pro uvedení na trh:

Kid Icarus: Uprising

Dlouho očekávaný druhý díl klasiky z Nintendo Entertainment Systému, který se představuje jako akční adventura plně ve 3D.

Kid Icarus se objevil již jako vedlejší postava ve verzi hry Smash Bros. Brawl.

                


Mario Kart 3DSMario Kart 3DS

Mario Kart 3DS je příkladem předělávky nehynoucího titulu do nového prostorového kabátu. Mario Kart nesmí chybět na žádné Nintendo konzoli a už se těšíme jak tvůrci zapracují třetí dimenzi do hry. Na veletrhu E3 byl Mario Kart 3DS představen pouze v nehratelné formě, ukázalo se ale že nové 3D zobrazení nabídne hráčům větší přehled o dění na trati, lépe se zobrazí pozice ostatních hráčů. Byly představeny dva známé charaktery a to sice instalatér Mario a jeho kamarád Luigi.


Nintendogs + Cats 3DS

Je bezesporu že Nintendogs byli úžasní již ve 2D zobrazení, tvůrci krásně vystihli chování zvířat a ostatní technické vymoženosti pouze dotvořily skvělou hru. Nyní se můžeme těšit na 3D prostředí, které podle recenzí novinářů zlepšuje např. házení hraček, díky 3D je zde lepší orientace v prostoru. Herně zůstane titul bez větších změn, snad pouze stojí za zmínku použití kamery, když totiž přiblížíte obličej blíže k displeji, mazlíček vás pozná a začne olizovat obrazovku.


PilotWings Resort 3DS

PilotWings Resort je situován na ostrov Wuhu, který hráči mohou znát z Wii Sports Resort. Hratelné demo na E3 představilo hru ve dvou částech, v první se hráči pohybovali pomocí jet-packu a ve druhé části ovládali dvojplošník. Recenzenti si opět pochvalovali ovládání, použití nového joysticku a přehlednější prostorové zobrazení, tím pádem i orientaci. Co se týká herních prvků, byl použit klasicky prvek s balónky které je potřeba prasknout v časovém limitu. Také znáte z Wii Sports Resort, ve finální verzi hry se jistě objeví i nové prvky.


Animal Crossing 3DS

Animal Crossing je nový díl simulace života ve městě plné zvířátek v doposud nejkrásnější a největší podobě. Animal Crossing prodělal dlouhou cestu z konzole Nintendo GameCube přes Nintendo DS až na nejnovější 3DS.


StarFox 64 3DStarFox 64 3D

Remake střílečky StarFox z Nintenda 64, která má za úkol na základě klasiky od Nintendo demonstrovat, co znamená prostor a hloubka v dálném vesmíru. 3DS verze se prakticky herně neliší od originálu, pouze prožitek hry a vnímání prostoru dostalo doslova a do písmene nový rozměr. Loď je ovládána pomocí analogového kniplíku a přesnější manévry se provádějí D-padem. Laser, bomby akcelerace a brždění jsou ovládány předními tlačítky.


a další ...

Na E3 bylo předvedeno ještě demo Steel Diver, Paper Mario, The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, Professor Layton and the Mask of Miracles a DJ Hero 3D. Toto jsou všechno tituly které lze očekávat při uvedení konzole Nintendo 3DS na trh.