MP7Zbraňové systémy v Medal Of Honor jsou kopiemi reálných zbraní, používaných příslušníky Tier 1 aktuálně probíhajících konfliktech.
Vývojáři hry odvedli tvorbě zbraní americké armády i povstalců skvělý kus práce. M-16 byla od svého zavedení do výzbroje vždy srovnávána s AK-47 a debaty o tom, která z nich je efektivnější budou probíhat ještě dlouho.
To samé platí o zbraňových systémech, použitých ve hře. Každá zbraň má své přednosti i slabiny, stejně jako ideální způsoby a účely použití. Určitě nebudete útočit na bunkr s M-24 a očekávat, že uspějete, ale jinak tomu už bude v případě, pokud proti stejnému bunkru vyrazíte s M-4. Koncept a vývoj každého zbraňového systému vychází z potřeby a specifického účelu té či oné pistole nebo pušky, přičemž jejich design vždy ovlivňuje způsob použití.
Sami příslušníci Tier 1 musejí v různých částech světa čelit řadě překážek. Tyto překážky určují, jaké zbraňové systémy budou pro úspěšné splnění dané mise potřebné. Bylo by skvělé, kdyby bylo možné vzít s sebou do boje každou dostupnou zbraň, což ale z mnoha důvodů nejde. Nevhodnou pro určité situace může zbraň činit už jen její hmotnost. Muži si jsou vědomi těchto omezení, a proto problém řeší vyzbrojením každého člena týmu různými zbraněmi. Každý člen týmu má vzhledem k misi specifické úkoly a každá její fáze si žádá použití jiné zbraně. Dokud nebude vynalezen zbraňový systém, který by zvládnul zastat všechny nároky, bude tento postup běžnou normou.

Jedním z hojně využívaných zbraňových systémů v rámci oddílů Tier 1 je MP-7. Jejich příslušníci mají MP-7 ve značné oblibě, protože je lehká, má vysokou kadenci a průraznost projektilů u její hlavně dokáže projít ochrannou vestou. Speciálně pro jednotky speciálních operací vyvinula tuto zbraň firma Heckler & Koch (HK).

 

HK MP7A1 je lehká kompaktní zbraň pro osobní obranu (Personal Defense Weapon – PDW), která má sice design a prvky poboční zbraně, současně však disponuje parametry útočné pušky. Munice ráže 4.6 x 30mm, vyvinutá firmou HK, má v místě dopadu stejnou průraznou energii jako útočná puška a je schopna projít běžnými modely ochranných vest, používaných teroristy. Projektil ráže 4.6x30mm z 2 gramové průrazné patrony má úsťovou rychlost 684 m/s při energii 7252 J, ale současně má o 50% menší zpětný ráz než při výstřelu z 9mm pistole. Je efektivní na 150 metrů při teoretické kadenci až 950 ran za minutu. Je proto perfektní pro boj na krátkou, či střední vzdálenost.

Ačkoli HK MP7A1 není tím nejlepším, co mají příslušníci Tier 1 k dispozici, rádi si ji s sebou na mise berou. Tato zbraň je k dispozici v betaverzi multiplayeru Medal of Honor.

Název hry:  MEDAL OF HONOR                                               Související články: Medal of Honor - preview
Výrobce: EA LA / EA DICE                                                                                   Trailer "MEDAL OF HONOR"
Vydavatel ČR: EA Czech                                                                                     Letecký nálet z "Medal of Honor"
Datum vydání: 15.říjen 2010                                                                                Nový trailer hry Medal of Honor
Multiplayer: ano
Platformy: PC, PS3, X360