Nintendo 3DS je první přenosná herní konzole která umí zobrazovat hry ve 3D bez použití jakýchkoli dalších pomůcek (např. brýle apod). Speciální technologie používá kamery a fólie zabudované v displeji, které vytvoří pocit prostoru pod Vaší konzolí Nintendo 3DS. Vypadá to, jako by jste se dívali skrz display do prostorového hranolu, ve kterém se pohybují předměty.Nintendo 3DS

 

Nintendo 3DS - zpětná kompatibilita

Nintendo 3DS je zpětně kompatibilní se všemi hrami pro Nintendo DS a Nintendo DSi. To je to první, co ihned zajímá hráče vlastnící sbírku her z předchozích systémů. Bohužel smůlu mají sběratelé her z GameBoy Advance, to ovšem není nic nového, protože poslední kompatibilní systém s těmito hrami bylo Nintendo DS Light. Vedle těchto starších her budou existovat kousky šité na míru nové konzoli Nintendo 3DS, které předvedou doposud nevídané 3D možnosti. Krabičky budou mít na hřbetech logo Nintendo 3DS a tyto hry NEBUDE MOŽNÉ HRÁT na starších systémech Nintendo DS a Nintendo DSi.


 

Nintendo 3DS a použité technologie

Stejně jako předchůdci konzole Nintendo 3DS má i tato nová konzole spoustu shodných prvků. Např. klasicky 2 displeje, horní je širokoúhlý s úhlopříčkou 3,53 palců a dolní dotykový s ovelikosti 3,02 palců. To hlavní jsou ale kamery. Vestavěny má hned 3 kamery – jednu vnitřní a dvě v plášti konzole. Díky nim je Nintendo 3DS schopno nejenom přenášet trojrozměrný obraz, ale také snímat trojrozměrné fotografie. Zachovány zůstávají samozřejmě všechny služby Wi-Fi, s tím, že nové Nintendo 3DS bude automaticky vyhledávat potenciální zdroje Wi-Fi signálu a přístupu na internet. Pokud se spojení podaří vyhledat, bude si mašinka sama stahovat potřebné aktualizace a vylepšení. K naprostým novotám patří schopnost zobrazovat 3D filmy, nová mašinka také obsahuje navíc senzor pohybu a gyroskopický sensor, dokonce lze přizpůsobit intenzitu 3D nebo ho úplně vypnout za pomoci funkce "depth slider". Na konzoli se objevilo nové analogové tlačítko vlevo nahoře a vypínač WiFi, který umožní delší výdrž baterie.

                             


 

3D hry - Nintendo je opět průkopníkem

Nintendo 3DS

Nintendo se stalo ostře sledovanou společností od okamžiku kdy udělalo geniální tah s inovací v ovládání her. Zatímco konkurence sázela všechny karty na High-Tech zobrazovací technologie a výkon, Nintendo klidně použilo starou zobrazovací technologii, neplýtvalo prostředky na vývoj grafiky, ale soustředilo se úplně jiným směrem. Díky změně ovládání v hrách si hráči poprvé stoupli z pohovky a objevily se zábavné a velmi dobře hratelné párty hry, do kterých může být zapojena celá rodina včetně babičky a dědečka. To byl klíč k úspěchu. Není divu, že když Nintendo vyrukovalo s 3D zobrazováním her, konkurence okamžitě zbystřila. Máme před sebou období, kdy se s 3D zobrazováním rostrhne pytel. Konkurence již také představila první možnosti 3D zobrazování, vždy ale za pomoci nějakých přídavných zařízení, ať již jsou to 3D brýle, nebo dokonce celý nový 3D televizor. Nintendo má opět prvenství, a to v tom že vyrobilo první 3D handheld a ještě ke všemu samostatně fungující bez přídavných zařízení.


 

3D zobrazení her přinese nové možnosti

Nový rozměr v hrách bude jistě znamenat menší revoluci, a to jak pro hráče tak i pro vývojáře. Bude to poprvé co budou obě zmíněné skupiny muset počítat s hloubkou a výškou. Pro hráče to bude znamenat další posun směrem k realitě, na handheldu potom určitě zpřesnění ovládání, protože objekty půjdou lépe zaměřit. Ve 2D plošinovkách si hráči nikdy nemohli být 100% jisti, zaměřování vyžadovalo cvik a sílu zvyku. Vývojáři dostávají do ruky nové nástroje se kterými bude zajímavé pracovat, je možné že se objeví některé nové herní principy které bez 3D zobrazení nebylo možné docílit. Kromě tvorby zbrusu nových her se jistě dočkáme předělávek nehynoucích legend jak už ostatně bylo na veletrhu E3 avizováno. Kdo by si také dokázal představit herní konzoli od Nintenda bez klasických Máriovek. Úspěch nových her lze jen těžko odhadovat, protože není žádná historie a zkušenost o kterou by se dalo opřít. Kendži Macubara - šéf Tecmo Koei se vyjádřil k plánované konzoli Nintendo 3DS a 3D hrám tak, že předpokládá úspěch u "hardcore hráčů", k široké veřejnosti si prý nová technologie bude cestu hledat déle.


 

Nintendo 3DS - kdy jak a za kolik?

Nintendo 3DS bude zpočátku k dispozici ve třech barevných provedeních, červené, modré a černé. Cena je prozatím stanovena odhadem, neměla by překročit 200USD. Termín uvedení na trh zpočátku vypadal nadějně na 4Q 2010, již je ale zřejmé že se s největší pravděpodobností odsouvá na 1Q 2011. Když Nintendo prezentovalo handheld Nintendo 3DS na E3, neuveřejnilo žádné oficiální datum uvedení na trh. Z dřívějška ale existovala informace, že by se mohlo jednat o poslední kvartál kalendářního roku 2010. Jak ale potvrdil Reggie Fils Aime, ředitel větve Nintenda v USA, jedná se o konec roku fiskálního, tedy nejpozději do března 2011. Nintendo chtělo otestovat reakce na nový handheld na veletrhu E3 a další rozhodnutí udělá po zkušenostech nabytých v Japonsku a Evropě. Je klidně možné, že se bude ještě měnit finální vzhled přístroje.