Nintendo 3DS oficiálně oznámeno!

Ačkoli s tím nikdo nepočítal, firma Nintendo oznámila oficiálně nástupce Nintenda DSNintendo 3DS.

Informaci přinesl americký server Gamepro.com. Pro zainteresované to bylo opravdu velké překvapení, protože všichni počítali s tím, že nové Nintendo bude představeno až na herním veletrhu E3, ale společnost přišla s oznámením nečekaně už teď.

Jak už sám název naznačuje, nástupce Nintenda DS umožní uživatelům hrát současně 3D hry na dvou obrazovkách, aniž by museli použít trojrozměrné brýle, jako je nutné například v kinech. Zástupci společnosti i nepřímo potvrdili, že nový handheld má pohánět mobilní platorma nVidia Tegra, což by oproti předchůdci znamenalo velký výkonový skok.

Podle prvních zpráv půjde o dotykovou konzoli, která bude kompatibilní s hrami pro Nintendo DS a DSi, přesně v souladu s tradicí japonského výrobce. Nintendo DS3 přijde na trh v průběhu fiskálního roku, který končí 31. března 2011. V tuto chvíli nejsou k dispozici už žádné bližší informace.

Proto si budeme muset počkat až na veletrh E3, abychom se o nové konzoli dozvěděli co nejvíce: jaký má design, jaké jsou její charakteristiky, hry, hardwarová výbava a vše ostatní, protože zástupci Nintenda žádné spekulace nepotvrdili.  Jediné, s čím byli ochotni se pochlubit, jsou prodeje - do 31. 12. 2009 se ve světě prodalo 125 milionů kursů Nintenda DS. Otázka je nasnadě - jaký prodejní cíl má před sebou DS3?

           

Nintendo 3DS umožní vypnutí 3D obrazu   

Nová přenosná konzole 3DS od Nintenda umožní hraní v 2D i 3D.

Nových informací o přenosné herní konzoli Nintenda, která bude schopna vyprodukovat trojrozměrný obraz, bylo od potvrzení jejího vydání v březnu tohoto roku poskrovnu. Nyní šéf Nintenda potvrdil velmi důležitou funkci nové konzole - a to existenci možnosti vypnutí 3D obrazu a hraní v 2D. Satoru Iwata tak vyvrátil spekulace mnohých analytiků, podle kterých měla konzole umět pouze nové 3D hry.

jak bude funkce vypnutí 3D obrazu na nové konzoli vypadat, podle agentury Associated Press však klíčovým faktorem, proč se společnost rozhodla tuto funkci do konzole integrovat, byla "obava z poškození zraku dětí." Nová konzole 3DS, která nahradí současné (a stále oblíbené) zařízení DS, bude představena příští měsíc na veletrhu E3 v Los Angeles.