Dne 24.2.2017 se konala Pre-Launch party pro novou konzoli od společnosti Nintendo, tedy nové Nintendo Switch, jenž má být jakýmsi hybridem mezi klasickou konzolí a handheldem. Tato předváděčka této konzole byla určena přímo médiím a prodejcům. Tedy běžný člověk se na tuto akci nemohl jen tak dostat, já to štěstí, díky bohu měl. Nejen, že se člověk vyhne tlačenici, ale zároveň má možnost si vyzkoušet vše, co párty nabízela bez dlouhého čekání ve frontách. Což bude nejspíše čekat návštěvníky Kongresového Centra v Praze o den déle, čili 25.2. kdy se tato akce otevře široké veřejnosti a každý si bude moci osahat tuto novou konzoli a vyzkoušet její možnosti na vlastní kůži.

Na akci bylo možné vyzkoušet celkem devět titulů, kterým jednoznačně vévodil nový díl, dnes již legendární série The Legend of Zelda, ale pěkně popořádku. Když jsem na akci dorazil, byla již v plném proudu a u každého stanoviště se již patřičně hrálo, kromě jednoho. Takže jsme s kolegou neváhali a vrhli se na jediný volný pult s Nintendo Switch, jenž nabízel remaster Street Fighteru 2, tedy Ultra Street Fighter 2: The Final Challengers a nutno podotknout, že dnes již poněkud retro hříčka mě bavila více, než nejnovější pátý díl. Verze na akci, však nebyla kompletní a nebylo možnost si vyzkoušet nový first person mod, který bude hra nabízet a navíc nebylo možné přepínat mezi vizuálem původním a remasterovaným, což v plné hře půjde. Každopádně mě hra bavila a tak došlo hned na trojici zápasů, kde jsem vyšel ve všech případech vítězně, ale bylo to o fous.

Po tom skvělém odreagování u staré bojovky jsem se přesunul k trojici stanovištím s hrou 1-2 Switch. Každé ze stanovišť nabízelo jinou z her, které budou v této kolekci obsaženy. První byla hra, která měla simulovat duel pistolníků z divokého západu. Princip byl v tom, koukat se protihráči do očí a v momentě, kdy se z televize ozve FIRE! V rychlosti zdvihnout ruku, jenž jste měli mít podél těla, a stisknout tlačítko pro střelbu. Vyhrává jednoduše ten rychlejší. Upřímně jsem si někdy myslel, že si hra dělala, co chtěla a vítězství bylo tak náhodné, ale což třeba se pletu. Dalším dvěma stanovištím s touto hrou jsem se pak nějakou dobu vyhýbal a proč se dozvíte níže.

Rychle jsem se přesunul ke stanovišti s pokračováním vítečné exkluzivity, Splatoon 2. Hra byla ve všech ohledech stejná, jako předchozí díl, tedy kromě uhlazenější grafiky a několika novinek v podobně nových postav a zbraní. Stanoviště nabízelo osm konzolí s hrou, kdy ve dvou případech jste hráli v handheldovém režimu, což jsem měl možnost mít i já. Kupodivu hra v tomto režimu běžela naprosto plynule a vypadala, no co si budeme povídat, nádherně a ve srovnání s konzolemi v dokovacích zařízeních a připojených k TV jsem si nevšiml žádné ztráty kvality obrazu, čehož jsem se vlastně docela bál. Hra, byť jsem předchozí díl nehrál, mě poměrně bavila i přes poměrně šílené možnosti rozhlížení, kdy samotné míření bylo uzpůsobeno gyroskopu v handheldu a rozhlížení samotné na levé analogové páčce, avšak rozhlížet se dalo pouze do stran. Jenže šílené cákání barviček a šílené ovládání dokážou společně vyčarovat slušnou zábavu, takže jsem se později ke stanovišti vrátil, abych to zkusil ještě jednou.

Další zastávkou se pak stalo Mario Kart 8 Deluxe, kde byly k vyzkoušení dva režimy. Aréna, kde jste museli soupeřovi sestřelovat balónky. Tento režim byl puštěn na TV. A druhý režim byl klasický oblíbený šílený závod v němž po sobě můžete házet všemožné ikonické předměty ze sérií od Nintenda. K tomuto režimu byly připraveny čtyři konzole v režimu handheldu a jak jsme se zmínil u Splatoon 2, i tady hra běžela naprosto skvěle a vypadala dobře, rozhodně lépe než na WiiU, jenž je cílené jako domácí konzole. Ve dvou závodech jsem skončil druhý a výborně jsem se bavil. Ovládání rychle přišlo pod kůži a to nejen díky tomu, že Mario Kart 7 mám na 3DS, ale i díky tomu, že velikost tabletu s joy-cony dobře padne do ruky.

Pro mě největším překvapením na akci byl titul ARMS. Nikdy jsem o této hře neslyšel, nic jsem od ní nečekal a proto mě velice překvapilo, jak tento titul dokáže být návykový. Přitom se jednalo o jakýsi scifi box s pružinami místo rukou. Ovládaní joy-cony s pohybem bylo velice intuitivní a rychle se dostávalo pod kůži. Ve hře bylo možné vyzkoušet pětici zápasníků, z nich tři byly rychlejší a dva pomalejší, avšak se silnější ránou. K tomu před zápasem bylo možné si vybrat u každé z postav na každou ruku různý typ jakési mechanické rukavice s různými útoky a poškozením vůči protivníkovi. Variací tak bylo poměrně dost, ale hlavní byla samotná hratelnost, jenž s plynulostí a velmi líbivím vizuálem, dokázala vytvořit poutavou a návykovou zábavu.

Asi bych se měl přiznat, že jsem se ke všem hrám nedostal, tedy k jedné jsem se dostat nechtěl a druhá mě moc nelákala pro své téma. Takže k první. Jednalo se o Switch verzi Just Dance 17 a tancování jde zkrátka mimo mě. Tudíž jsem maximálně pozoroval jiné odvážlivce, kteří se odhodlali hru vyzkoušet. Zjistil jsem to, že hra je pořád stejná, ať jde o jakoukoliv verzi, liší se tak maximálně v ovládání. Jestli tato verze nabídne ještě něco navíc, to jsem nezjistil, ale pro fanoušky série, nejspíše není co řešit. No a druhá hra se týkala druhého stanoviště titulu 1-2 Switch. V druhé minihře kolekce šlo totiž o dojení krávy a vyhrál ten, kdo nadojí více kbelíků. Jenže problém je v tom, že musíte koukat jeden na druhého a u toho mačkat tlačítka ovladače jako cecky u krávy, která u toho vydává podivné zvuky, čemuž se jednoduše nedalo nesmát a následně jsem se nedokázal oprostit od takového toho pocitu, CO JÁ TO KSAKRU HRAJU!. Jistě mě pochopíte.

Když už jsem stál u druhého stanoviště 1-2 Switch, tak jsem se přesunul jen o jedno dál, k třetímu a poslednímu stanovišti této hry. V té šlo o to zjistit, kolik kuliček je v krabičce. Zde joy-con simuloval samotnou krabičku a k mému překvapení, jeho nakláněním jsem měl opravdu pocit, jakoby v něm byly nějaké kuličky, gyroskop a vibrační motůrky joy-conů jsou opravdu citlivé a přesné, až mi pusu málem sjela k podlaze. Taková citlivost tu prostě ještě nebyla a Nintendo opět dokazuje svůj post jakéhosi videoherního průkopníka. Ještě poznámka k samotné hře. Je někdy fakt těžké kuličky v krabičce spočítat, bude to chtít cvik. Celkově si myslím, že titul 1-2 Switch bude skvělou párty hrou, jíž využijete hlavně s přáteli na oslavě. Podle všeho bude mít titul 28 miniher, což není málo a byť se bude většinou jednat jen o takovéto herní hříčky, tak své fanoušky si tato kolekce jistě najde.

No a nakonec k samotnému zlatému hřebu Pre-launch party. Tím byla jednoznačně nová Zelda, tedy The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Na akci bylo možné vyzkoušet si prvních 20 minut hry a už za těch dvacet minut vám hra dala jasně najevo, že její možnosti jsou obrovské. Nikdy jsem v žádném rpg neviděl takový cit pro detail. Využít se dá prakticky celé prostředí. Můžete kácet stromy a z nich brát jídlo a dřevo, můžete po nich šplhat. Meč dokáže kromě nepřátel kosit i trávu. Tráva se vlní ve větru a ohýbá se pod vašima nohama. Souboje vyžadují taktiku a jako zbraň lze použít i obyčejný klacek. Nehledě na obrovský otevřený svět, jenž se svou rozlohou klidně může rovnat poslednímu Elder Scrolls: Skyrim. Tato hra je jednoznačně největším tahákem celého Nintendo Switch a myslím, že tomu tak bude oprávněně, podle nastínění děje bude i ten velmi dobře napsaný a dozajista velmi zajímavý. Tohle bude zkrátka pecka a povinnost pro všechny, kteří se rozhodnou Nintendo Switch koupit.

Akce ještě zahrnovala titulu Snipperclips a Super Bomberman Z. První z titulu je logická hříčka, která vás nutí ke spolupráci k dostažení kýženého výsledku a splnění kola, ale bohužel k tomuto titulu jsem se již nedostal. Co se týče Bombermana, toho není třeba moc představovat. Jedná se stále o to samé, co jsme mohli hrát dříve, klasický zábavný panáček házející bomby. Jinak se v tom dál nebudeme šťourat, ve všech kolech jsem byl první po smrti.

Závěrem se sluší říci, že jsem si celou událost velmi užil a nové Nintendo se předvedlo v tom nejlepším světle. Jak si bude vést, to ukáže až čas. Ovládání je velmi intuitivní, obraz byl ve všech hrách ostrý a grafické zpracování všech titulů bylo na jedničku. Nintendo žije zkrátka svým světem, hry dělá pro zábavu a nikoliv pro žabomyší války, které spolu hráči konzolí vedou, a na jejich titulech je to znát. Jediné co mě tak ještě zajímá, je výdrž baterie v režimu handheldu při plném vytížení. Doufám tedy, že budu mít ještě možnost si nové Nintendo Switch ještě lépe osahat a trochu více otestovat.