NISMO PLAYSTATION® GT ACADEMY 
6. ROČNÍK SOUTĚŽE ZAČÍNÁ

Hráči hry Gran Turismo®6 mají příležitost stát se závodními jezdci týmu NISMO

GT AcademySpolečnosti Nissan a Sony Computer Entertainment Europe dnes oznámily, že v roce 2014 proběhne další ročník soutěže NISMO PlayStation® GT Academy. Soutěž, která umožňuje hráčům videoher stát se profesionálními závodními jezdci, se letos vrací již šestým ročníkem.

Online kvalifikace ve hře Gran Turismo®6 na platformě PlayStation odstartuje 21. dubna.

Od svého vzniku v roce 2008 přilákala soutěž GT Academy již více než tři miliony účastníků. Hráči a příznivci motoristického sportu v ní zápolí o možnost stát se budoucími závodníky NISMO, elitními jezdci, kteří reprezentují společnost Nissan pod vlajkou její divize motoristického sportu NISMO.

Důkazem úspěchu soutěže, která přenáší virtuální svět do reality, jsou fascinující úspěchy, které dobývají její absolventi na závodních tratích. Britský medailista ze závodu Le Mans 24 Jann Mardenborough se v roce 2014 účastní nižší série závodů Formule 1™ GP3. Jeho závratná kariéra po vítězství na GT Academy v roce 2011 pokračovala například závoděním za tým Arden International či účastí v tréninkovém programu pro jezdce značky Red Bull.

GT Academy

Historicky první vítěz této soutěže, Španěl Lucas Ordoñez, se v roce 2014 chystá změřit síly na jiném světadíle a závodit v barvách NISMO na prestižní soutěži série Super GT v Japonsku. Lucas se spolu vítězem GT Academy z roku 2012, Belgičanem Wolfgangem Reipem, zúčastní i letního vytrvalostního závodu Le Mans 24 hodin, kde oba jezdci usednou v experimentální kategorii „Garage 56“ za volant fascinujícího modelu ZEOD RC.

Díky těmto úspěchům se soutěž GT Academy těší na mezinárodní scéně stále vyšší prestiži. V roce 2014 budou vybráni vítězové z regionálních soutěží GT Academy ve skupinách Evropa, Německo, USA, a nově také v mezinárodní skupině, která pokrývá Austrálii, Indii, Blízký východ, Mexiko a Thajsko. Pět globální vítězů GT Academy 2014 se po absolvování intenzivního tříměsíčního tréninkového programu pro jezdce, který se řadí k nejlepším svého druhu na světě, bude ucházet o nejvyšší cenu – v lednu příštího roku budou reprezentovat společnost Nissan na extrémně náročném závodu Dubai 24 hodin.

Vedle možnosti zúčastnit se GT Academy prostřednictvím hry Grand Turismo 6 pro PlayStation®3 se mohou nadaní jezdci zapojit i do série „živých akcí“ a letos poprvé také do soutěže pořádané na Facebooku. Podrobné údaje k účasti jsou k dispozici na adrese: http://www.facebook.com/GTAcademy a http://gran-turismo.com.

O soutěži GT Academy 2014

GT AcademyGT Academy je společný projekt platformy PlayStation® a společnosti Nissan, který využívá virtuálního světa hry Gran Turismo®6 k nalezení talentů pro skutečné závodění. Šestý ročník GT Academy zahrnuje několik samostatných regionálních soutěží: evropskou (Francie, Itálie, Spojené království, Španělsko, Portugalsko, Belgie, Nizozemsko, Rusko, Švédsko, Polsko, Česká republika), německou, americkou a nově také mezinárodní skupinu (Austrálie, Indie, Blízký východ, Mexiko a Thajsko).

Kvalifikační kolo GT Academy se bude dodávat jako součást bezplatné aktualizace hry Gran Turismo®6 pro platformu PlayStation®3 (platí příslušné smluvní podmínky). Nejlepší hráči z jednotlivých regionů postoupí do oblastního národního finále. Mnoho soutěžících si také může zajistit účast prostřednictvím série lokálně pořádaných akcí Gran Turismo nebo využít mechanismu pro zapojení do hry na Facebooku, který je nasměruje na zvláštní kvalifikační soutěž GT6™. V národních finále již nepůjde jen o hráčské dovednosti. Na řadu přijdou i řidičské schopnosti, kondice a média.

GT Academy

Po národních finále se dějiště přesune na legendární tréninkové soustředění do Silverstonu, kde soutěžící nasednou do závodních vozů Nissan a pod bedlivým dohledem slavných rozhodčích a mentorů se začnou seznamovat s opravdovou závodní dráhou. Vítěz z každé skupiny pak obdrží pozvánku na intenzivní tréninkový program pro jezdce. Soutěžící mohou získat mezinárodní závodní licenci a reprezentovat Nissan na závodě Dubai 24 hodin v lednu 2015. Ti nejúspěšnější se následně budou moci připojit k elitnímu týmu závodníků NISMO.

Vítěze z předchozích ročníků soutěže GT Academy dnes můžeme pravidelně vídat mezi profesionály. Britský vítěz z roku 2011 Jann Mardenborough se letos zúčastní talentové série závodů Formule 1 GP3 jako člen týmu Arden International, který si připsal již mnoho vítězství. Španěl Lucas Ordoñez (vítěz z roku 2008) spolu s Belgičanem Wolfgangem Reipem (šampionem z roku 2012) usednou na okruhu Le Mans 24 hodin za volant inovativního modelu Nissan ZEOD RC. Lucas se v roce 2013 stal vítězem závodu Pro-Am Drivers v sérii Blancpain Endurance.