Nové Command & Conquer zrušeno!

Command and Conquer

Připravovaná reinkarnace hitu let minulých, Command & Conquer, byl zrušen. Herní kolos Electronic Arts dokonce zrušil studio Victory Games, které hru vyvíjelo. To je zpráva, která jistě zarmoutila kdejakého fandu série, už jen ze zvědavosti jaké to bude.

Command and ConquerHra byla zrušena na základě špatného ohlasu na aplha testovací verzi hry. Vývojáři řekli v prohlášení následující: „Dali jste nám to dobře najevo. Toto není hra, kterou chcete. Proto jsme se po dlouhém uvažování rozhodli, že ukončíme vývoj této verze hry.“ Samozřejmě z těchto řádků by se dalo vyčíst, že vývojáři sérii jen tak opustit nechtějí a budou se ji snažit nějakým způsobem opět probudit k životu.

O tuto možnost je ovšem vydavatel, společnost EA, připravil a okamžitě rozpustil studio Victory Games. Samozřejmě je možné, že vývojáři budou hledat nějaké další prostředky jak hru oživit, například mohou zkusit Kickstarter. Ovšem co by dělali s licencí, kterou vlastní Electronic Arts? Zkrátka to vypadá, že budoucnost C&C je zcela nejasná a dokonce se bojíme, že už žádná nebude.

Nový Command & Conquer měl být onlinovou Free-2-Play hrou ze světa podle titulu C&C Generals běžící na enginu Frostbite 2. Samozřejmě za mikrotransakce jste do hry mohli získat nějaké výhody. Šéfové studia dokonce plánovali oživit i další díly série. Ovšem vypadá to, že jejich myšlenka bude i nadále nesplněným snem.