Příchod Windows 10 a DirectX 12
Windows 10

Včera v podvečer byl světu představen operační systém Windows 10. Tento systém by měl spojit několik zařízení v rámci jednoho účtu a jednoho systému. Propojeny by tak měly být mobilní zařízení, PC, tablety a Xbox One v rámci tohoto OS. Majitelé vlastnící Windows 7,8,8.1 budou mít tento OS na rok zdarma do určitého časového úseku. Tento operační systém by měl spatřit světlo světa tento rok, tedy 2015.

Windows 10

Zároveň s tímto operačním systémem přichází i další generace DirectX, tedy DirectX 12. Ten bude funkční pouze s operačním systémem Windows 10. Při tomto oznámení šlo došlo i o propojení Xbox One s ostatními zařízeními s tímto OS. Tzn. že Xbox One dostane velký update pod jádrem programu Windows 10 a tím i podporu DirectX 12. Tato softwarová podpora dokáže zvýšit výkon až o 50% oproti DirectX 11. Znázorňovala to i ukázka zalidněného města. Kdy po přidání dalších detailů obraz pod DX 11 zamrzl a pod DX12 běžel plynule dál.

Další výhodou má být možnost sdílet obsah mezi zařízeními s tímto operačním systémem. To znamená, že můžete streamovat obraz z Xbox One například na vaše PC, či tablet. Dále budete mít přístup k některým funkcím z XONE na vašem PC, či tabletu. Jako například okamžitý přístup k přátelům na XONE, možnost shlédnout videa z DVR na XONE, a další sociální funkce.

Windows 10

Windows 10 by měl zároveň přinést crossplay napříč platformami PC a Xbox One. Tzn. že budou moci změřit své síly gamepady s klávesnicemi a myšmi. S touto možností přišlo i ohlášení mmo hry Fable Legends na PC. Tato hra bude první, která tuto možnost přinese. Hra však bude určena pouze pro PC s operačním systémem Windows 10.

Windows 10