Letošní konference Sony začala opravdu netradičně. Celou show totiž otevírala operní árie, která následně provázela živě veškeré oznámené tituly a že jich nebylo málo.

Kupodivu největší překvapení přišlo nejspíše hned na samotném úvodu, jelikož nám byl naservírován opravdu masitý gameplay z nového God of War, který se chystá pro Playstation 4. Z těchto záběrů ze hry bylo jasné, že hra se ponese v poněkud jiném duchu, než tomu bylo u přechozích dílů. Tak předně se budeme pohybovat po otevřeném světě, nebo tomu tak nasvědčuje ukázka. Titul tak bude mít blíže RPG, než klasické brutální rubačce, ale strach o brutalitu mít nemusíte, ta bude zachována. A asi podstatné je i zasazení tohoto počinu, jelikož se z Řecka přesouváme do severských zemí a vše bude tak opřeno o Nordickou mytologii.

Hned na to následoval trailer k nové IP o níž se stará studio Bend Studios a ponese název Days Gone.

Na nic se nečekalo a o své místo se přihlásil nový trailer na The Last Guardian. Titul, na něhož se čeká celé desetiletí. Titul, kterého se dočkáme již letos a to konkrétně 25.10.2016.

Tato konference opravdu střídá hru za hrou a další v pořadí byla nová gameplay ukázka vývojářů série Killzone, tedy Guerilla Games. Všem je asi jasné, že se jednalo o velmi očekávaný titul Horizon: Zero Dawn, který v těchto záběrech ze hry ukázal spoustu herních mechanik jako rozhovory, možnosti osedlání mechanických dinosaurů a pochopitelně soubojový systém. Titul by měl vyjít začátkem příštího roku.

Následně se dostali ke slovu vývojáři s Quantic Dream s ukázkou jejich nejnovějšího počinu Detroit: Become Human. Opět se bude jednat o interaktivní filmově herní zážitek s velkým důrazem na vyprávění a příběh samotný. Tentokrát se to celé bude točit kolem budoucnosti, kdy lidé a androidi žijí vedle sebe, ale kde je ještě hranice mezi lidskými pocity a pouhými příkazy umělé inteligence? Na tyto otázky nám tento nový titul dá odpovědi.

Není žádným tajemstvím, že se všechny prezentace hodně ochomítaly kolem VR a konference Sony nebyla žádnou výjimkou. Rovnou nám naservírovala demo VR verze Resident Evil 7, které bylo současně vypuštěno ke stažení všem, kteří mají předplatné PS plus. Hra tedy vyjde 24.1.2017 ve standardní edici pro PC, XONE a PS4 a zároveň ve VR edici exkluzivní pro Playstation VR.

Následovalo několik informací o samotném headsetu PlayStation VR, které dostalo oficiální datum vydání a to je stanoveno na 13.10.2016 a bude stát 399 dolarů, což je v přepočtu cca 10 000 korun. Při svém startu by toto zařízení mělo disponovat na 50 titulů, což je úctyhodné číslo, byť spousta z nich bude pouze indie ražení.

Ale vedle těch malých her budou existovat i velké a jednu z nich nám Sony záhy představilo. Jednalo se o trailer exkluzivního titulu pro PS VR, Farpoint.

Tento trailer střídá další a šlo o ukázku ze speciální verze Star Wars: Battlefront: X-Wing VR Mission. Půjde tedy o spin-off ke klasickému Star Wars: Battlefront, v němž se podíváme na zoubek vesmírným bitvám.

Další teaser se týkal nového dobrodružství Temného rytíře. Opět se jednalo o exkluzivní titul pro Playstation VR, na němž opět dělá studio Rocksteady a nese příznačný název Batman Arkham VR. Tento počin by měl vyjít ještě letos v říjnu.

Hned na to se připomnělo i Final Fantasy XV, které připomnělo datum vydání 30.9.2016 a zároveň byla odhalena verze Final Fantasy XV: VR Experience.

Poté se vše přesunulo pryč z vod VR a na scénu se dostalo nové Call of Duty: Infinite Warfare se svými gameplay záběry a nutno podotknout, že tyto záběry vypadají opravdu výtečně a změnily můj pohled na tento díl. K tomuto dílu se pochopitelně váže i Modern Warfare Remastered, který se jakbysmet připomněl v nových záběrech. Nakonec nechyběla ani zmínka o 30ti denní exkluzivitě na DLC pro PS4.

K překvapení všech došlo k velkolepému oznámení návratu Crashe Bandicoota na herní obrazovky, což umožnila dohoda mezi Sony a vlastníkem práv na tuto sérii Activision. Crash se tak vrátí v podobě remasterů pro Playstation 4. Zároveň se Crash dočká své vlastní postavičky do titulu Skylanders Imagination.

Sálem se náhle rozlehla všem známá symfonie světa Star Wars, kterou následovala nová upoutávka na nové LEGO Star Wars: The Force Awakens, které humor rozhodně nechyběl. Hra vyjde již koncem tohoto měsíce na všech dostupných platformách.

Na podiu se následně objevil Hideo Kojima, aby představil svou novou hru na které spolupracuje s hercem Normanem Reedusem. Titul bude exkluzivní pro Playstation 4 a nese název Death Stranding.

Před E3 panovala řada spekulací a trailer, který následoval jednu z nich opět potvrdil. Trailer nám totiž oznámil nového videoherního Spidermana, jenž bude exkluzivním titulem pro PS4 a dělá na něm studio Insomniac Games. Doufám tedy, že se Spiderman konečně vrátí v plné síle.

Celou prezentaci nakonec uzavřela ukázka z živého hraní již dříve oznámeného titulu Days Gone, která vypadala opravdu fantasticky. Sony nám tak letos přichystala pěknou dávku nových videoher a my hráči se máme opravdu na co těšit.