Asi není třeba zmiňovat, že i letošní konference Ubisoftu proběhla ve velkém stylu a s řadou celebrit, ale to nás hráče moc netrápí. Nás zajímají hlavně hry a těch v této prezentaci nebylo málo, takže hurá na ně.

Startérem letošní Ubi konference bylo představení nového ročníku Just Dance 2017 a nebylo tak učiněno ničím jiným než skvělým tanečním číslem na píseň od Queenů. Tento ročník této populární taneční hry vyjde na všechny dostupné hlavní platformy a navíc se k nim přidá poprvé i PC verze a zatím oficiálně neoznámené Nintendo NX.

Slušelo by se nejspíše zmínit, že letošním rokem slaví společnost Ubisoft své 30té narozeniny a tak se rozhodli, že nám nadělí spoustu dárku v podobě oznámení skvělých her, tak jestli se jim to podařilo se dozvíte v řádcích níže.

Abych to nezdržoval, tak taneční kreace rychle vystřídala vážnější vlna a na řadu přišel další titul pod taktovkou bohužel již zesnulého Toma Clancyho. Pochopitelně se jednalo o titul Ghost Recon: Wildlands, jenž se nám představil minulý rok. Hra se tedy bude odehrávat v Bolívii, kde se postavíte obávanému mexickému drogovému kartelu, který chce proměnit tuto zemi v drogovou velmoc. Tato hra má být první vojenskou hrou, která se odehrává v kompletně otevřeném prostředí, které budeme moci objevovat solo, či v kooperaci s dalšími třemi hráči. Dočkali jsme se také prvních gameplay záběrů a hra vypadá vskutku k světu. Hra vyjde 7.3.2017 a to na PCXbox One a PS4.

Další trailer byl zahalen rouškou tajemství a trochu podmiňoval k nějaké té informaci týkající se The Division, ale to byla velká mílka. Jednalo se o povedený teaser na nové South Park: The Fractured but Whole. Nový díl bude pokračovat přesně tam, kde skončil ten předchozí a aby toho nebylo málo, tak právě SP: The Stick of Truth dostanete k objednávce této hry zdarma. Takže tentokrát se přátele převtělí do superhrdinů a vydají se zachránit své milované městečko. Došlo i na nějaké ty velice vtipné záběry přímo ze hry a velmi povedený trailer. Opět nebude chybět stylizované zpracování a přibude zcela přepracovaný soubojový systém. Hra vyjde ještě letos 6.12.2016 na PCPS4 a Xbox One.

Pak došlo na přestavení druhého placeného DLC pro The Division s podtitulem Survival. To nabídne rozšířené příběhové pozadí, nové vybavení a mise a k tomu všemu se dočkáme i extremního počasí, jako jsou vichřice, či sněhové vánice. První si toto rozšíření užijí majitelé Xbox One a PC, majitelé PS4 až 30 dní poté.

Nebyla by to správná konference letošního E3, kdyby nedošlo na VR a hry pro tato zařízení. První hrou, kterou Ubisoft představil pro VR je titul Eagle Fly, jenž se představila v živém hraní v PvP režimu. Kde se hráči zhostili rolí orlů, kteří spolu soupeří o kořist, kterou je následně nutné donést do svého hnízda.

Jako druhý počin pro VR se představil Star Trek VR, který se předvedl v názorném traileru následovaný krátkými sestřihy z hraní. Celá hra bude odkázána na kooperaci všech hráčů, jelikož každý z hráčů se chopí jedné role v posádce vesmírné lodi. Což uvádí v úžas to, že Ubisoft nejspíše nekoukal na pořizovací cenu Oculus Rift. No co naplat. Jede se dál.

Po těchto VR hračičkách se vše zase přesunulo ke klasickému hraní a na obrazovkách se objevil trailer k singleplayerové kampani For Honor. Děj hry bude pochopitelně fiktivní a půjde ze o to, že celý svět zachvátí katastrofa obřích rozměrů, která k sobě dostane tři zcela odlišné národy/frakce a to Rytíře, Samuraje a Vikingy. Nebyl by to letos Ubisoft, kdyby se nepochlubil i samotným gameplayem z této části hry, v se ocitáte v roli Vikinga. Nakonec nám dopřáli klidu, když oznámili datum vydání, které je stanoveno na den sv. Valentýna, tedy 14.2.2017.

Jelikož v Ubi myslí i na jiné žánry, tak došlo i na oznámení pokračování nápadité plošinovky Grow Home. Pokračování ponese název Grow Up a vyjde již letos v srpnu na PC, PS4 a Xbox One.

Pak přišlo na řadu malé překvapení, které zmátlo nejednoho novináře. Z počátku vše nasvědčovalo tomu, že bychom se mohli dočkat Far Cry Blood Dragon 2. To se nestalo, místo toho byl oznámen nový díl Trials s podtitulem of the Blood Dragon. Tedy se dočkáme kaskadérských motorek ve světě Far Cry Blood Dragon.

Asi si těžko dákázeme představit konferenci Ubisoftu bez Assassins Creed a letošní rok nebyl vyjímkou. Své si zde totiž odbyl stejnojmenný film, kterého se dočkáme letos v prosinci. V rámci rozhovoru s režisérem tohoto filmu jste se mohli dozvědět i pozadí natáčení tohoto filmu.

Po assassinech se někdo naboural do projekce Ubisoftu, byla to tajemná skupina Dedsec, která se rozhodla narušit Ubisoftí konferenci. Ne, samo sebou vše bylo součástí show a sloužilo jako představení nového Watch Dogs 2, které se zde představilo poměrně dlouhým gameplay videem, které následoval i skvěle sestříhaný nový trailer. Hra by měla nabídnout mnohem více volnosti a bude jenom na nás jak se hrou prokousáme. Celou hru půjde projít a dohrát bez jediného zabití, což může být slušná výzva. Také má dojít ke smazaní hranic mezi singlem a multiplayerem, tedy přechod mezi těmito režimy by měl být naprosto plynulý.

Všechna ta pokračování známých sérií v závěru konference vystřídalo oznámení nové IP v podobě titulu Steep, tedy hry která dle slov vývojářů vytvoří zcela nový herní žánr. Má se jednat o jedinečný sportovní adrenalinový zážitek situovaný do prostředí Alp, jenž nabídne údajně skvělý multiplayerový zážitek. Hra v sobě snoubí čtveřici adrenalinových sportů, které se představili v E3 Demu.

Celá show se pak uzavřela sestřihem z různých her napříč historií Ubisoftu.