Na nic se nečekalo a první co bylo odhaleno, byl nový model Xbox One S, který bude velký zhruba jako dva controllery vedle sebe, tedy o 40% menší než původní model. Bude podporavat přehrávání 4K videí a bude dostupný v bílém provedení. Dostupné verze budou s 500GB. 1TB a 2TB paměti.

Začíná se pěkně z ostra a to ukázkou hraní ze singleplayeru Xbox One verze Gears of War 4 a oznámením, že tento titul vyjde i na PC Windows 10 a bude podporovat crossplay hraní napříč oběma platformami, včetně kooperativní kampaně. Navíc lze přenášet savegame napříč platformami. To nejlepší je, že nákupem Xbox One verze získáte i verzi pro PC a obráceně. Gears of War 4 je první hrou z programu Xbox Play Anywhere, který toto všechno zajišťuje, aneb kupte jednou, hrajte všude.

V rámci Gears of War 4 byl také představen nový Xbox One Elite Controller s motivem této hry.

Další se o slovo přihlásil Killer Instinct a jeho třetí sezona. Která nově přinese příběhovou kampaň a další postavy jako Generála Rahma z prvního Gears of War. I tato hra je zařazena do programu Play Anywhere.

Nic na sebe nenechává dlouho čekat a je nám představeno to, na co všichni čekali Forza Horizon 3. Ta bude letos situována do slunné Austrálie. Tento díl nabídne ještě více obsahu a jako první díl nabídne kooperativní kampaň až pro čtyři lidi. Kromě traileru jsme se také dočkali gameplay záběrů ze hry. Záběry ukazují kooperativní hraní mezi PC a Xbox One. Ano, i tento titul je součástí nového programu Microsoftu. A nutno podotknout, že hra na všech platformách vypadá naprosto fantasticky. Hra vychází 27.9.2016.

Dále jsme se dočkali gameplay traileru minulý rok oznamené hry ReCore.

Následně se dostali ke slovu pánové ze Square Enix a představili pořádně svůj nový počin Final Fantasy XV. A předvedli zatím neviděné záběry ze hry v exkluzivním Xbox One Demu, které obsahuje souboj s obřím bossem. Dočkáme se i data vydání, které je stanoveno na 30.9.2016

Do konference Xboxu se vedle Square Enix připojil i Ubisoft s trailerem na první velké DLC pro The Division, které nese podtitul Underground. Které na Xboxu vyjde již 28.6.2016

Na to navazuje další spolupráce a to tentokrát s EA a DICE a jejich nového počinu Battlefield 1, který bude letos místo SONY pod záštitou Microsoftu. Došlo také na spuštění traileru k singleplayeru této hry, který je více než fenomenální. Hra vyjde 28.10.2016

Následně došlo na seznámení s novými vlastnostmi sítě Xbox Live. Letos se tak dočkáme poslouchání hudby na pozadí. Nový systém vyhledávání matchmakingu, který nyní bude moci vyhledávat hráče podle toho jakou mluví řečí. Služba také umožní tvorby vlastních klubů, tedy komunitních stránek na xbox live. Další novinkou je Xbox Live Arena, která bude sloužit k velkým turnajím v Xbox Live jako Smite, World of Tanks a do Arény letos zavítá i titul FIFA.

Ani milovaný Minecraft nemohl být pozadu a tak došlo tak k oznámení propojení hry na iOS, Androidu, Windows 10 a Xbox Live. Můžete tak hrát s lidmi na různých platformách a to díky Minecraft Realms. Dokonce se na scéně objevil i John Carmack, jeden z tehdejších zakladatelů id Software, s verzí Minecraftu pro Oculus Rift VR. Došlo na oznámení nových Add-Onů pro Minecraft Pocket a Minecraft Windows 10 Edition.

Pak přišla tajemná ukázka hry od tvůrců hry Limbo Inside. Což je hra z programu ID@Xbox. A také došlo k oznámení, že hra Limbo je nyní dostupná zdarma ke stažení na Xbox One. A nebylo by to prezentace ID@Xbox, kdyby nedošlo na představení spousty novinek z tohoto programu.Také došlo k zařazení hry Ark: Survival Evolved do programu Xbox Play Anywhere, tudíž bude možné hrát hru i s hráči na platformě PC.

Program Xbox Preview představil svůj nový přírůstek We Happy Few, což by měl být takový detektivní thriller, který si prvně budete moci zahrát právě na Xbox One.

Dále došlo k oznámení hry od studia CD Projekt RED. Nebude to nic jiného, než osamostatnění oblíbené karetní hry ze série Zaklínač, tedy Gwent: The Witcher Card Game. Takže pokud milujete tuto karetní hru, budete si ji moci užít i bez hry Zaklínač 3. Došlo také k oznámení bety, která bude exkluzivně na Xbox One a windows 10 toto září.

Je nutné uznat, že Microsoft letos bude spolupracovat s řadou vývojářů a tak se na konferenci Xboxu představil i Tekken 7 s krátkým uvítacím filmečkem, který následoval i jeden gameplay přímo v hale prezentace. Hra vyjde v první polovině roku 2017. Tekken 7 bude disponovat zcela novým příběhovým režimem prošpikovaným spoustou cut-scén. Navíc pro členy Xbox One Gold bude zdarma ke stažení Tekken Tag Tournament 2 v rámci zpětné kompatibility.

Pak přišla zombie apokalypsa v traileru nového Dead Rising 4, který bude i v tomto případě exkluzivně pro Xbox One a tentokrát Windows 10.

Microsoft Studios samotné následně oznámilo gameplay ukázku z očekávané hry Scalebound od Platinum Games. Hra bude opět zařazena do programu Xbox Play Anywhere a bude nabízet kooperativní hraní napříč hrou, což se podle boss fight gameplaye bude zatraceně hodit.

Dále se nám trailerem připomněla i hra studia Rare, Sea of Thieves, která bude Xbox One a Windows 10 exkluzivní. Bude se jednat o pirátské MMO RPG ve stylizovaném grafickém zpracování. Hra má nabídnout bohatý svět, fantastické legendární nestvůry a skvělá dobrodružství. Nakonec se dostalo i na premiéru gameplay záběrů této hry. Které jsou unikátní tím, že se odehrávali opravdu v reálném čase, kde vývojáři vytvořili své vlastní posádky a vytvořili své vlastní příběhy, aby je na této konferenci odprezentovali. Hra opět zařazena do programu Play Anywhere.

Aby nebylo zombíků málo došlo i na představení nového dílu oblíbené zombie survival hry State of Decay 2. Opět hra, která bude dostupná v dnes oblíbeném programu Play Anywhere.

O závěr celé konference se postaral titul studií 343 Industries a Creative Assembly, Halo Wars 2. Které se představilo opravdu emotivním trailerem. Následně byla oznámena multiplayerová beta pro Xbox One a Windows 10, která potrvá týden ode dnešního dne.

Phil Spencer si nakonec nechal jedno překvapení a tím je oznámení nové technologie, která bude použita do nového modelu Xbox One. Konzole bude plně podporovat 4K technologii a bude to nejvýkonnější konzolový grafický čip. Konzole bude výkonnější než oznámené PS4 Neo. Přivítejte Project Scorpio. 6 TFLOPS výkonu, 4k rozlišení. Jedná se o nejsilnější konzoli vůbec. Tato nová konzole byla ode dnešního dne rozeslána vývojářským studiím. Xbox One, xbox One S a Project Scorpio budou plně kompatibilní.
Pro porovnání: současná verze XONE má 1,62 TFLOPS a současná PS4 1,84 TFLOPS. Nová verze PS4 tedy PS4 Neo bude disponovat 4,4 TFLOPS.