South Park: The Stick of Truth
Recenze hry, u které se budete válet smíchy

South Park The Stick of Truth

Chtěli jste někdy hru, u které se budete jen trhat smíchy, a zároveň vám přinese komplexní herní zážitek?  Pak si připravte bránice, protože nová hra, podle kresleného seriálu pro dospělé, South Park, se dočkala své konečně povedené herní adaptace, která jen nechce těžit ze slavného seriálu, ale přináší zcela nový příběh a v celku povedené RPG. Je i docela možné, že je to nejzábavnější hra vůbec.

Nejzábavnější RPG všech dob

South Park The Stick of TruthJako to v každém pořádném RPGčku bývá, tak si zprvu vyberete svojí postavu, které samozřejmě vévodí tři základní třídy a to válečník, mág a zloděj, no a korunu tomu nasazuje, no prostě žid. Ten disponuje speciální schopností, kterou prostě nazveme Jew-Jitsu, takže hajááá. Tu samozřejmě můžete vylepšovat, stejně jako ostatní schopnosti a vybavení. No, víte co? Ono je vlastně úplně fuk, za co budete hrát, protože stejně vybavení se v této hře meze nekladou. A ve hře je spousta absurdních, ale velice zábavných předmětů, jež lze použít, a dokonce mají tu pravou supersílu. Ale přesto, že to může znít šíleně a absurdně, vše velice dobře funguje, jako to v povedeném RPG fungovat má.

O co vlastně v tom herním South Parku jde? Děj začíná tím, že se do města nastěhuje nový kluk, což jste vlastně vy. V tomto malebném městečku však zrovna letí hraní na hrdiny, kde na jedné straně je Cartmanova parta a na druhé, skupina prcků, co by elfů, bojují o všemocnou Větev pravdy, jejíž držitel získá moc nad celým širým vesmírem. Z počátku vše funguje na vcelku jednoduchém principu. Přes den si hrajete a v noci spíte, a když včas nepřijdete, tak doma bude pěkný výprask. Všechno ovšem časem nabere svůj spád a tak se do hry dostanou ufouni a dokonce nacisti, tedy jejich mrtvolné verze. Ohledně, na ně byla i před vydáním hry zveřejněn pěkný trailer

South Park: The Stick of Truth

Prdění je magie!

Herní South Park: The Stick of Truth je samozřejmě hlavně stavěn na humoru všeho druhu. Od vypečených hlášek všemožných postav, až po mlčení. No vy jste asi nejspíš němí chlapec, ale to vůbec nevadí. Jelikož hraní je velice intuitivní, nápadité a zábavné. Třeba jednu chvíli si přijdete jako v epizodě v Akt X, South Park The Stick of Truthkdy nacházíte audiology v mimozemské lodi. Ovšem člověk, který je nahrával, byl asi trochu cvok. Je vidět, že srandu je možné si v této hře dělat prakticky ze všeho.

Kolem té veškeré legrace, ale nesmíme zapomenout na to, že South Park The Stick of Truth je především RPG. Takže ve hře můžete vylepšovat spoustu věcí a vlastních vylepšení, na které se svou postavou cílíte. Pokud se bojíte, že byste se v něčem ztratili, pak žádný strach. Všemožné tutoriály vás vše naučí, a když ne, tak vás to naučí samo hraní. Ve hře budete řešit také několikero puzzlů, a používat čáry v podobě vlastních prdů. Vývojáři z Obsidianu navíc připravili hru, ve které můžete různé situace vyřešit různými způsoby a tak se dokonce vyhnout soubojům.

Jsi na tahu, jako ve středověku

No, u těch se chvilku zastavíme, protože je to jedna z věcí, které se asi povedli nejméně. Souboje jsou zde v podobě tahů, asi bych to úplně přirovnat k nějaké hře nemohl, ale zhruba je to podobné jako v Heroes of Might and Magic, ale z daleka ne tak úchvatné. Jsou totiž někdy moc zdlouhavé a někdy mohou frustrovat. Takže proto je skvělé, že se alternativními cestami můžete soubojům vyhýbat. Navíc, k milování soubojů vás nepřiblíží ani fakt, že jsou z počátku dosti obtížné a navíc jsou v nich obsaženy Quick Time Eventy, tedy QTE, ale to se dá naučit.

South Park The Stick of TruthSice herní South Park není vrcholem svého žánru, ale hra je to vskutku jedinečná. Jelikož samotný seriál byl jedinečný. Pokud vás zajímají vedlejší questy, tak ty ve hře samozřejmě jsou, ale také jsou postaveny vesměs na tom samém. Takže přines to a tamto. Rozhodně se ale budete trhat smíchy.

Závěrem

South Park The Stick of Truth je rozhodně jedinečné RPG plné humoru a rozhodně podobnou hru nikde nenajdete. Úsměv vám bude lítat od ucha k uchu. V klidu mohu říct, že je to nejzábavnější hra vůbec. Dále je třeba upozornit, že konzolové verze dostali, jakousi cenzuru v některých částech hry, to se netýká PC verze. Ale i tak si hru užijete na všech platformách, takže milovníci seriálu mohou klidně o jeden bodík přidat.

HODNOCENÍ: 8/10