The Crew - Preview

Necelý měsíc před vydáním nám Ubisoft uvolnil přístup do uzavřené bety závodní MMO hry The Crew pro Xbox One, abychom si vyzkoušeli jak, že hra vlastně funguje. Samozřejmě všude byla hromada upozornění, že se nejedná o finální produkt, takže se zřejmě za ten měsíc může ještě něco změnit. V rámci Ubisoftu za hrou stojí studio Ivory Tower, jehož vývojáři mají prsty například v závodní hře Test Drive Unlimited 2. Takže zkušenosti by měli a jak se to promítlo ve hře?

Shodou náhod

Z beta testu této hry jsem se snažil pochytit o co, že  to v té hře vlastně jde. No ve finále tu máme už několikrát ohranou písničku. Vy co by hlavní protagonista máte bratra. No a ten se zaplete do něčeho co nemá a je před vaším zrakem zastřelen. Jenže shodou náhod vina  padne na vás a vy jste tak ne nějaký ten rok zavřeni ve vězení. Když dostanete možnost se očistit a pracovat tak v utajení pro policii. No v prvé řadě je třeba se infiltrovat do toho správného gangu, který si říká 510's. Samozřejmě musíte v rámci této party prokázat, že jste hodni být členy.The Crew Beta

Ale ruku na srdce, opravdu čekáte v závodní multiplayerové hře nějaký dech beroucí příběh? Já sem ho nečekal a dočkal jsem se zhruba zápletky ve stylu Rychle a Zběsile, což k této hře tak nějak sedí a rozhodně to není žádným mínusem. Ba naopak je dobře, že je v tomto ohledu děj spíše na druhé koleji, i když ignorovat se také nedá.

Závoďme napříč USA

V podstatě náplň hry se odvíjí od samotné zápletky hry. Jelikož jste v utajení a snažíte se dostat do nejvýše postaveného gangu napříč Spojenými Státy, je třeba dosáhnout určitého stupně reputace a toho dosáhnete hlavně plněním různých misí. Říkám misí záměrně, jelikož hra se ani zdaleka neskládá jen z pouhopouhých závodů, ale také z dalších aktivit. Které si hned přiblížíme. Ale nyní k těm závodům, ty probíhají hlavně v podobě sprintů, takže jedete pouze z bodu A do bodu B. Občas jsem ve hře narazil i na nějaký ten okruh. Dokonce můžete navštívit i opravdový závodní okruh Laguna Seca. A párkrát sem si zajel ten drag, no při tomto typu závodu ukápla slza při vzpomínce na Need for Speed Underground, či ProStreet.

Nyní však k těm dalším režimům. Ty bych sesumíroval pod jedno slovo a to honičky. Musím to však trochu rozvést. Jelikož jednou jste lovcem vy a podruhé naopak vy jste lovnou zvěří. On "510's" totiž není jediným gangem ve Státech, takže občas proti vám vyrazí i znepřátelený gang. Pak abych nezapomněl ještě jsou zde závody typu Time Attack, kdy musíte včas projet cílovou rovinou, než vám vyprší čas.

Je fakt, že jsem zmiňoval, že The Crew je závodní MMO hra, takže kde je to MMO? No vlastně všude, jelikož ve hře nikdy nejste sami, ale po USA se zároveň prohání spousta jiných hráčů. Které můžete pozvat ke kooperaci a ti vám tak mohou pomoci například k vítězství v závodě, či pomoci v honičce dostat vaší kořist. Hráči se pak mohou seskupovat do svých vlastních Crew, chtěli klanů. Ve kterých pak můžou závodit, či provádět jiné aktivity.

The Crew Beta

Nemohl jsem si pomoci a musel jsem projet celou mapu kolem dokola. Ono se to přímo vybízí. V první řadě jsem musel dojet na pobřeží, takže jsem vyrazil do Salemu a odtamtud jsem vyrazil do Miami. Cesta tam trvala přibližně 18 minut a jelo se převážně po dálnici, ale také přes krásné lesy. Z Miami jsem to pak pálil rovnou do Los Angeles, kdy celá cesta byla ve směs pouští přes pár měst a hlavně po dálnici. Cesta tam vyšla na nějakých 39 minut. Z L.A. pak hurá na sever do Seattlu a ano opět byla cesta převážně po dálnici a trvalo to 15 minut. Nejdelší pak byla cesta přes Rocky Mountains, kde jsme si to valili pěkně v horách, přes spoustu šikan. Cesta ze Seattlu do Salemu pak trvala 58 minut. Když si to shrneme, tak objet USA v této hře v upraveném voze Nissan 370Z trvala 2 hodiny a 10 minut. Teda ehm byla tam trošku zajížďka do Las Vegas, ta byla cca na půl hodinky.

Za noci i za dne. Za sucha i na sněhu. Hlavně s vytuněnou károu

Spoustu z vás jistě potěší, že tolik podstrkovaný tuning zde opravdu je a to ve velké míře a úprava vašeho auta má opravdový vliv na jeho jízdní vlastnosti. V podstatě to i souvisí se samotným chováním vozu v rámci daného povrchu. Zpět k tomu tuningu. Auto můžete upravovat pěkně po vzoru dnes již legendy v podobě NFS Underground, takže můžete měnit spoilery, kola, okna, motory, tlumiče, chipy a další věcičky. Samozřejmostí je spousta vinylů na auta a také možnost si auto nalakovat. Jde to tady dokonce tak daleko, že z Lamborghini The Crew Betamůžete udělat offroada.

Co mě však nejvíce překvapilo, a to obzvláště v arkádě jako Brno,  byl vliv typu vozovky na chování auta. A také různé další aspekty, které ovlivňovali jízdu samotnou. Tak pěkně popořadě. Pokud jsem jel po klasické silnici tak auto v podobě mého milovaného Nissanu drželo pěkně na silnici, ale když jsem s ním zavítal do hor, pak se jízda pomalu měnila v dritovací session, jelikož auto na zasněženém a zamrzlém povrchu pěkně klouzalo. Trochu jinak se i auto chovalo na prašných a polních cestách, což bych u této hry opravdu nečekal. No a pokud jsem si náhodou chtěl cestu zkrátit mimo cesty, pak s mým nízkým podvozkem to také nebylo to pravé ořechové. Ale pokud jsem disponoval nějakým offroadem, pak jsem mohl řádit pěkně cestou necestou, polem nepolem. Samozřejmě tento typ vozidla šlo udělat i z mého pouličního bouráku. Na což ve hra poukazovala už i v trailerech.

Jak, že to vypadá?

Musím uznat, že na to, jak je hra rozsáhlá, je po grafické stránce vcelku povedená. Avšak je nutno předem říci, že se pořád jednalo pouze o beta verzi a že do finální podoby se může ještě ledacos změnit. Ale v jádru je ta hra vskutku povedeným kouskem, který se dobře hraje a krásně vypadá. Například jet si takhle zasněženými horami při západu slunce, či při úplňku závodit v městských ulicích na to se prostě dobře kouká.  Bohužel vyskytuje se zde i pár drobných chybiček jako je doskakování objektů. Tohoto nepříznivého faktoru si člověk všimne převážně za dne, pokud jedete v noci všimnete si toho jen zřídka kdy. Na obranu hry musím říct, že rozloha herní světa je opravdu veliká a kdyby mělo být vše načteno naráz asi by to vyžadovalo mnohem silnější mašinky. To platí i pro PC verzi, kterou jsme zkoušeli také a ani na PC, na kterém hra bez problémů jela na max, jsme se doskakování objektů nevyhnuli. Naštěstí se jedná o objekty v poměrně velké vzdálenosti od vás. A přirovnal bych to k načtení další lokace, což v t
omto ohledu uvítám radši, než loadovací obrazovku.

Abych nezapomněl, k takové hře patří jako nedílná součást nabušený hudební soundtrack. Který je zde velice vydařený a velmi dobře podtrhuje atmosféru celé hry. Pokud však chcete naslouchat jen burácení motorů, rádio můžete za jízdy bez sebemenších potíží vypnout. Jenže když si vydáte prozkoumávat všechny rohy USA, tak by to bez hudby byla dost velká nuda. Obzvlášť pokud jedete po dálnici.

Očekávání

The Crew je celkem zajímavá závodní MMO hra, která nabízí obrovskou mapu k prozkoumávání, chytlavý soundtrack, pěkné grafické zpracování, spoustu aut a to nejpodstatnější tolik všemi hráči postrádaný tuning. Samozřejmě zatím hru doprovází drobné technické potíže, ale ty jak doufáme budou do vydání opraveny. Hra pak vychází na PC, Xbox One, Playstation 4 a jak bylo na letošním Gamescomu oznámeno tak i na stařičký Xbox 360.

  The Crew Beta