Wake Up! Gamers – 21.1.2016

 

Realistický závodní simulátor Assetto Corsa se na konzolích Xbox One a Playstation 4 objeví již 22. dubna tohoto roku. Podle všeho je verze pro konzole prakticky hotová, takže nic nebrání jejímu brzkému vydání. Dle veškerých informací má hra obsahovat na 90 automobilů a 20 tratí. Hrát ji pak bude možné jak v režimu kariéry, tak v klasickém multiplayeru.

Jak moc je věrné prostředí kamionového simulátoru American Truck Simulator s realitou? Google Maps to pomohly poodhalit. Myslím, že vývojáři se s věrností lokalizací velmi snažili. V základní balíček hry pak bude obsahovat státy California a Nevada. Než však bude hra obsahovat celé Spojené státy, může to trvat i několik let.

Phil Spencer, šéf divize Xboxu, kompletně prošel celé Quantum Break a dle jeho slov se máme na co těšit. Remedy jsou prý mistři příběhu a vyprávění a celý děj má být velmi poutavý a zajímavý. No já se opravdu těším.

Téměř polovina hráčů (45%) remaku Gears of War Ultimate Edition nikdy nehrálo původní trilogii Gears of War. No, nyní k tomu dostali s touto hrou možnost. Ve zpětné kompatibilitě byli obdarování všemi čtyřmi předchozími díly.

Někdy mezi 20. ledem a 4. Únorem bude probíhat betatest EA Sports UFC 2. Bohužel se tak bude dít pouze ve spojených státech. No myslím, že to není od EA hezký krok, ale budiž.

První velké rozšíření pro Rise of the Tomb Raider s podtitulem Baba Yaga: The Temple of the Witch vyjde již 26. ledna na Xbox One. Je zajímavé, že o starší konzoli Xbox 360 nepadlo ani slovo. PC verze si pak pravděpodobně bude muset ještě počkat, stejně jako s vydáním původní hry.

Nakonec tu máme údajné hardwarové nároky k chystané betě Tom Clancys The Division koncem ledna. Vaše PC bude muset disponovat minimálně procesorem Intel Core i5 2400 s 3,1 GHz, či AMD FX 6100 s 3,3 GHz, k tomu bude třeba 6GB RAM operační paměti, grafická karta nVidia GeForce GTX 560, či AMD Radeon HD 7770 obojí s 2GB VRAM a nakonec si hra ukousne pěkných 40GB z vašeho HDD. Tak co bude pro vás problém The Division spustit?