Wake Up! Gamers - 5.1.2016

Nový rok sotva začal a už padají rekordy.  Hráč, říkající si Rydou, jako první pokořil hru Fallout 3 za neuvěřitelných 14 minut a 54 vteřin. No hru si asi moc neužil, ale rekord je rekord.

Šušká se, že letos nový Assassins Creed nevyjde. Potvrdil to i server Kotaku, který si tuto informaci nechal ověřit hned z několika zdrojů. Podstatné je to, že vývojáři chtějí z nového dílu vytěžit co nejvíc a proto potřebují více času. Assassins Creed Empire, jak zní pracovní název nové hry pro rok 2017, bude prequelem k prvním dílům a měl by se odehrávat ve starověkém Egyptě, tedy ještě v době kdy assassíni ani templáři neexistovali. Osobně jsem na hru opravdu zvědaví. Snad potenciál vytěží na maximum.

K Assassinovi se váže ještě jedna zajímavost a to ta, že letos ho na podzim pravděpodobně nahradí pokračování hackerské akce z otevřeného světa. Jistě mluvím o hře Watch Dogs 2, která by letos měla být zasazena do San Francisca.

V novém Star Wars Battlefront se nedočkáme vesmírných bitev. Vývojáři se v modu Fighter Squadron soustředí na souboje v nižších výškách. Z osobní zkušenosti mohu říct, že i tak jsou letecké souboje opravdu zábavné. Ale pořád ve vzduchu visí otazník nad otázkou ohledně obsahu Season Passu.

Pokud čekáte na oznámení data vydání pro nové Final Fantasy XV, tak nezoufejte k odhalení data vydání by mělo dojít již letos v březnu. Takže doufáme, že hra vyjde ještě letos.

Bohužel musím oznámit, že exkluzivní hra Scalebound pro Xbox One se odkládá z letošního roku, až na rok příští. Tudíž obrovské draky si letos neosedláme. Odkladu, i když ne tak markantního, se dočkala i zajímavá hra Recore, která vyjde místo jara až koncem roku. Zajímavé však je, že hra vyjde vedle Xbox One i na PC, ale pouze pod Windows 10.

K Windows 10 se váže také několik informací, tedy týkajících se her. Podle všeho veškeré hry studií Microsoft budou hratelné pouze pod systémem Windows 10. Již nyní se to týká her jako Gears of War Ultimate Edition, Killer Instinct Season 3, Fable Legends, Gigantic, již zmíněný ReCore a dokonce se tak může stát i s vydáním PC verze Rise of the Tomb Raider. Velmi zajímaví je taky fakt, že většina zmíněných her bude podporovat cross-platformní hraní, tedy hraní Xbox One vs PC Win 10.