Wake Up! Gamers - 6.1.2016

 

Pondělní pád sítě PS Network jistě zkazil den nejednomu hráči, jelikož síť společnosti SONY byla absolutně mimo provoz téměř celý den. Sony během té doby absolutně nereagovalo na podpoře, což si myslím je velmi špatný přístup. Naproti tomu slibují hráčům odškodné v podobě bezplatného prodloužení PS Plus, či PS Now, avšak není známo o jaký interval půjde.

Těšíte se, až si zahrajete nějakou hru za pomoci virtuální reality? Ať už to bude Oculus Rift, či nový systém k PS4, tedy Playstation VR? K prvnímu zmíněnému se vyjádřila společnost nVidia, která stoje, jenž umožní spustit hry v patřičné kvalitě ve VR, označí štítky GEFORCE GTX VR Ready. Minimální sestava by tak měla vypadat zhruba takto: PC s procesorem Intel Core i5-4590, 8GB RAM, GeForce GTX970, v případě Notebooků GTX980, minimálně dva volné USB sloty 3.0 a jeden HDMI 1.3. Hry pro správný zážitek pak musí jet minimálně 90fps (snímků za sekundu). To by mohl být problém u druhého zařízení, tedy Playstation VR, která také vyžaduje chod her na PS4 minimálně v 90fps. Tudíž k vaší konzoli budete potřebovat ještě externí zařízení, které však bude stát pomalu stejnou částku, co vás stála samotná PS4. Je to dáno tím, že současné konzole mají problém zvládnout i plynulých 60fps a kolikrát i 30. Konzole Xbox One by se pak měla dočkat kompatibility přímo se zařízením Oculus Rift, či augmentovou realitou HoloLens.

Spekulace kolem nutnosti Windows 10 ke spuštění Rise of the Tomb Raider se nakonec ukázali jako nepravdivé. Vystačíte si s Win 7 64bit. Avšak Win10 vám poskytne výhody, jako možnost hru spustit ve 4K, či využít technologii VXAO. Square Enix v souladu s tím vypustilo i minimální požadavky na hru a jsou následující: CPU Intel Core i3-2100/ AMD ekvivalent, GPU nVidia GTX 650 2GB/AMD HD7770 2GB, 6GB RAM a 25GB volného místa na disku. PS4 verze hry je stanovena na 7.11.2016, tedy až na konec roku.

Nové EA Sports UFC 2 má datum vydání a to konkrétně 18.3.2016.

Microsoft údajně v těchto dnech jedná s EA o Battlefield 5. Může se tak stát, že tato akční multiplayerová hra bude. podobně jako Rise of the Tomb Raider, časově exkluzivní pro Xbox One. Nebo se může jednat pouze o dřívější přístup k DLC a jakousi pomstu za Call of Duty, které letos přeběhlo k SONY. Zajímavé je však to, že hra ještě nebyla ani oficiálně oznámena, tak se uvidí, co se na nás kutí.

Těšili jste se snad, že by jste se po prehistorických pláních ve Far Cry Primal proháněli se svými přáteli? Tak si rovnou nechte zajít chuť, tento díl bude totiž striktně singleplayeroví. Vývojáři to odůvodňují jako důkaz snahy nad vytvořením co nejlepšího herního zážitku a zpracování doby kamenné.

Online hru ARK: Survival Evolved si v preview verzi na Xbox One stáhlo více než milion uživatelů a denně ji hraje více hráčů, než původní PC verzi.

Beta nového Hitmana je stanovena na 12. února a představí se jako první pouze na konzoli Playstation 4.

 
Wake Up! Gamers - 5.1.2016