Patříte-li k fanouškům série Assassins Creed, pak dozajista víte, že série si loňský rok dala pauzu. Tedy, alespoň co se týče nového dílu. Sucho však úplně nebylo. Ubisoft nám připravil vítanou kompletní kolekci Eziova dobrodružství a do světa assassínů jsme se vydali i v prvním filmu na motivy této hry, jenž se nám představil v době Španělské inkvizice. Film sice spoustou kritiků nebyl přijat nijak zvlášť, ale mě osobně se moc líbil. Bylo v něm spoustu odkazů na sérii a vzhledem k tomu, že se má jednat o první film trilogie, tak byl silně propleten s pasážemi ze současnosti, co některým hráčům posledních her Assassins Creed vadilo. Bohužel, zřejmě zapomněli na kořeny série a první pětici dílů, tedy AC1, AC2, AC Bratrstvo, AC odhalení a AC 3. Ale o tom tento článek v nové rubrice Zvěsti není. Dnes si něco řekneme o zvěstech, které se začali šířit o letošním dílu, který byl dlouho označován kodovým jménem Empire.

Assassins Creed Empire, jak jsme titul do posledního týdne znali, se nejspíše bude jmenovat Assassins Creed Origin(s). Dočkat bychom se měli zasazení do starověkého Egypta. Toto období dozajista nabídne spoustu historických událostí, o něž se série může opřít. Z toho vyplívá i fakt, že se podíváme v rámci série ještě před zlatý věk Assassínů a Altairova příběhu. Zavítáme do první bašty Assassinského přesvědčení. Z toho důvodu se titul nejspíše bude honosit podtitulem Počátek¸(Origin). Jistě nejedná se o nic originálního, ale na druhou stranu se jedná o jasný vzkaz nám hráčům, o čem bude nový díl pojednávat.

Sice nevíme přesně, jaký bude příběh přesně, ale z dalších úniků jsme zjistili, že AC Origin(s) se ponesou i trochu v duchu posledního Syndicate. Tedy budeme hrát opět za dvě postavy, za mužskou a ženskou. Kromě toho bychom se měli dočkat největšího herního světa v sérii, který nabídne obrovskou variabilitu při plnění misí a dozajista obrovskou svobodu pohybu. Kromě toho bude hra klást i silný důraz na průzkum prostředí, což by mohlo znamenat i to, že některé mise si budeme muset pečlivě plánovat a nastudovat, kudy by šlo cíl nejjednodušeji splnit. To bych uvítal, přeci jen by to znamenalo trochu více autenticity. Neříkám, že to předchozí díly neumožňovali, ale přeci jen přístupů nebylo kdo ví kolik a hra nás vedle občas i za ruku, když nám ukázala, kde je okno, kterým máme vlézt dovnitř zadané budovy. Pokud by průzkum v novém díle i zahrnoval, nalézání těchto vstupních bodů a nejspíše se i posunul více k žánru stealth, vůbec bych se nezlobil, ale jak říkám, zatím je vše jen pouhou spekulací, či mým zbožných přáním.

Dále víme, že se vrátí možnost ovládat plavidla, o čemž vypovídá i uniklý obrázek, jehož pravost není možné zcela ověřit, ale je z něj jasně patrný engine z posledních dílů této série a kulisy nepřipomínají nic, co jsme v sérii již viděli. Navíc mužská postava jeví rysy z dob Egypta a to nejen vzhledem, ale také zbraněmi jimiž je postava vybavena. I člun na kterém se plaví, bychom do tohoto období mohli snadno zasadit. Podle použitého vybavení se domnívám, že zde se dočkáme podobného systému jako nabídl Assassins Creed Unity, systém, který byl rozhodně funkční a jinak bych ho nezavrhoval.

Z úniků se nám dostalo i informace, že Egypt nebude jediným obdobím, do něhož se podíváme, ale mělo by se nám naskytnout více takových to období, zatím nevíme jakým stylem to bude do hry implementováno a zda je to pravda,(opět opakuji, že vše jsou jen úniky, domněnky, zvěsti)pokud by přeci byla, tak si myslím, že by se jednalo o podobný systém, který přineslo Syndicate a jeho pasáž z 1. světové války za dceru Jacoba Frye.

Podívám-li se na celé tyto úniky, tak se nám rýsuje podle všeho velmi zajímavý projekt, který přinese řadu možností. Pokud se vše potvrdí, tak se na tento díl opravdu těším, ale více nám ukáže až letošní E3, jenž pomalu klepe na dveře. Já bych rád viděl, i trochu návrat k prvnímu dílu v rámci obtížnosti soubojů, tedy něco co přineslo Assassins Creed Unity, jenž opět nabídlo obtížnější souboje, co ne každému novopečenému "fanouškovi" série sedělo, ale já byl v Unity v sedmém nebi. Opět bylo třeba vybírat správné cesty a ideálně zabíjet z krytu a ne jen naběhnout mezi kupu nepřátel s jen s drobnými škrábanci vyváznout. Uvítám i možnost hraní za dvě postavy, které nabídlo Assassins Creed Syndicate. Pochopitelně celé to bude stát na zasazení, které by nám mělo ukázat kolébku Assassinů, na čemž se dá postavit silný příběh. Osobně myslím, že pyramidy budou opravdu jakýmsi chrámem předchozí civilizace, což je sice možná otřepané, ale dá se na tom stavět a tajemno tohoto období bude rozhodně jen ku prospěchu.

Titul by měl vyjít na všechny hlavní platformy, tedy PC, Xbox One a PS4. Dočkat bychom se měli i podpory nových konzolí Xbox One Scorpio a Playstation 4 Pro. Hra by měla vyjít v Q4 2017.

Index očekávání: 90%