Assassins Creed 3 – Americká revoluce jak ji ještě neznáte!

Mluvilo se o něm dlouhou dobu. V našich očích byl velmi dlouho očekáván. A konečně je tu. Mluvím o třetím díle Assassins Creed. Před jeho oznámením padlo několik dohadů, v jakém období se děj třetího dílu bude odehrávat. Mluvilo se například o starověkém Egyptě nebo třeba o 2. Světové válce, nakonec však autoři děj třetího dílu zasadili do období americké revoluce. Jestli se to vyplatilo, to se brzy dozvíte.

Třetí díl má, stejně jako předchůdce, na svědomí několik týmů společnosti Ubisoft. Assassins Creed však není jejich jediným dobrým počinem. Za zmínku stojí například série Ghost Recon, která se dočkala také nového dílu s podtitulem Future Soldier. Dále se můžete těšit například na pokračování Splinter Cell, či Rainbow Six. Avšak na žádné z těchto známých značek není podepsáno tolik vývojářských týmů jako právě na Assassins Creed.Assassins Creed 3

Tak se žilo za prvního prezidenta
Jak již bylo nastíněno dříve, děj třetího dílu je situován do období americké revoluce, tedy do dob vzniku Spojených států. Vtělíte se tak do role indiánského mladíka Connora, který je, jak se dozvíte v průběhu hry, indiánem jen z poloviny. Jeho otcem je angličan a shodou všech možných i nemožných náhod i mistrem templářským.
Celý děj je tak velice komplikovaný a nenechá vás na chvíli přestat myslet. Navíc se příběh prolíná se skutečností, čili s osobou Desmonda, který musí získat tajemství prastaré civilizace, aby mohl předejít katastrofě, jež je předpovězena na 21.12.2012. Ano, i vývojáři Ubisoftu vzali aktuální téma a zasadili jej do své hry. Ovšem vše je důkladně popsáno a odříkáno, vše navazuje jak na sebe a dění, které skutečně probíhalo, tak na události předchozích dílů. Je zde třeba zmiňován Ezio, hrdina druhého dílu a jeho přídavků (Bratrstvo, Odhalení).

Vše se samozřejmě točí kolem templářského spiknutí a navíc snahou najít prastarý chrám předků, k jehož odemčení je zapotřebí dvou klíčů. Jeden z nich je nechvalně známý úlomek ráje (jablko) a kolem toho druhého se vlastně točí i celý děj. Po smrti své matky se Connor vydává na cestu k assassínskému mistrovi, jež mu předá veškeré znalosti, které bude potřebovat na své cestě za ochranou svého lidu, pomstou své matky a nalezení posledního klíče. Ovšem nechci prozrazovat vše, raději si hru zahrajte.

Assassins Creed 3

Krásy Ameriky během revoluce
Po grafické stránce se poslední díl moc neliší oproti svému poslednímu předchůdci, ovšem nestagnuje a je tu tak několik vylepšení. Mimika postav je do značné míry na vyšší úrovni a pohyby postav daleko lépe nascriptované. A když se rozhlédnete po okolní přírodě je velice malebná, krásná a přebujelá vegetací a zvěří.
Novinkou oproti předchozím dílům je změna ročních období. Takže se můžete kochat jak letní krajinou, tak zimní pustinou. Dokonce i v 24 hodinových intervalech, jelikož nechybí ani střídání dne s nocí. Navíc je hra obohacena o mise za samotného Desmonda, který bude hledat po světě zdroje energie pro chrám ukrývající tajemství záchrany našeho světa. Podíváte se tak například do vámi dobře známé budovy Absterga, pokud jste tedy hráli první díl, nebo do exotické Brazílie.

Zasazení do dob americké revoluce vám také nabízí spoustu událostí, které s novým hrdinou prožijete. Connor navíc není jen obrazem Desmonda, jako tomu bylo například u Altäira a Ezia, ale dostal zcela nový obličej, za který se návrháři rozhodně nemusí stydět.

Assassins Creed 3

Dej si pozor, sleduje tě vlk
Poté co jsem Assassins Creed 3 zapnul, jsem byl naprosto spokojen s jeho ovládáním, které se naštěstí příliš neliší od předchozích dílů. Pár změn sice dostalo, ale nejsou nijak razantní a jen přispívají k dynamičtějšímu hraní. Bojový systém tak nabízí mnoho kombinací protiútoků, jak na jeden tak více cílů, za pomoci ručních zbraní jakými jsou meče, sekery, apod. a palných zbraní jakými jsou zde křesadlové pistole, kuše a luky.
Také je třeba zmínit, že na různé protivníky je třeba různých protiútoků a zbraní, zkrátka nelze vyřešit vše protiútokem. Některé protivníky také budete pokořovat stiskem několika tlačítek v řadě, týká se to hlavně napadení vlky a medvědy. Navíc je doba palných zbraní, takže se některým zásahům vyhnete, jen pokud svého soupeře použijete jako živý štít.
Parkourové lezení bylo vždy součástí série Assassins Creed a tomto dílu tomu není jinak, ovšem své schopnosti rozšíříte o lezení po stromech, to vám tak nabízí další možnosti zabíjení. Další novinkou je také možnost lovení zvěře. Tu můžete ulovit několika způsoby: na návnadu, stopováním, nebo pastmi. Pasti lze ovšem také použít i na své protivníky.

Jak dále zjistíte, všestrannost není slovo, kterým se na Connora mrhá. Přes všechny své dovednosti a schopnostmi se stanete v jeho kůži i kapitánem válečné lodi. A věřte, že námořní bitvy jsou zde velice povedené, ovšem oproti zbytku hry i o něco obtížnější, to by však, po několika potopeních vaší lodi, neměl být nadále problém.
Co jest také nedílnou součástí této hry je také multiplayer, který včetně starých známých režimů nabízí i dva nové a to Nadvládu a Vlčí smečku. Takže si své vražedné řádění užijete i se svými přáteli. Assassins Creed 3
Třetí díl série je skvělým završením Desmondova příběhu. A přes malé technické nedodělky je skvělou hrou, která strčí do kapsy veškeré své předchůdce. Hra nabízí povedenou grafiku, unikátní a dobře podaný a silný příběh. Vše je také dovršeno profesionální českou lokalizací.

Takže pokud vám třetí díl prozatím unikal, rozhodně ho utéct nenechte. Stojí opravdu za to!

Hodnocení 90 / 100

Klady: Příběh
Hratelnost
Délka

Zápory:
Drobné technické chyby