E3 2015: Konference EA - Report

 

Po skvělé konferenci Microsoftu jsem byl napjatý, co předvede herní gigant Electronic Arts. Bylo mi jasné, že se dostane velké pozornosti hlavně v případě Star Wars Battlefront a více méně jsem měl pravdu. Co mě však docela otravovalo při této konverzaci, bylo až příliš moc mluvení kolem a kolem, zbytečně dlouhé rozhovory, no zkrátka mi to přišlo až příliš uměle natahované. Což, nic proti gustu. Konference EA také začala ve velkém stylu a to rovnou z první trailerem ze čtvrtého Mass Effectu, který ponese celý název Mass Effect Andromeda.

Hned v zápětí přišel na podium Andrew Wilson. Ten mluvil o inspiraci, která pohání jejich vizi o hrách. Slibuje oznámení několika nových her, a jednu z nich jsme dozajista neměli čekat, avšak bohužel mě žádná hra nijak nepřekvapila, nebo nemohu říct, že jsem ji nečekal. Následují od Andrewa díky divákům, jelikož oni tvoří tu pravou atmosféru této konference.

Netrvalo dlouho a scéně se objevil trailer na nové Need for Speed. Na scénu vstupuje Marcus Neelson aby představil tento nový přírůstek do série, ve kterém se snoubí to nejlepší ze všech uspěšných dílů této série a bere si z nich jen to nejlepší. Nabídne širokou škálu tuningových dílů a úprav. Hra nabídne také upravený AllDrive, jenž jsme mohli vidět v NFS Rivals. Hru bude tvořit 5 základních pilířů, na kterých bude hra stát. A nakonec se dostalo i na ingame záběry z pre-alpha verze hry. Z těchto záběrů je vidět inspirace z původního Most Wanted a můžeme vidět základy uprav vozu, po níž následuje jízda městem a honička s policií. A musím říct, že mě tento díl příjemně překvapil.

Následně si vzal slovo Jeff Hickman, aby nám představil nějaké novinky ohledně onlinovky Star Wars The Old Republic. Mluví o skvělém příběhu, který navrhlo studio Bioware, ve všech jejich kvalitách. Zde se dostává na nový datadisk Knights of the Fallen Empire, který opět rozšíří příběh a celý svět této masové onlinové hry ze světa Star Wars. A měli jsme tu čest shlédnout video k tomu velkému rozšíření.

Po tomto traileru na datadisk k Star Wars The Old Republic následoval krátký teaser na hru Unravel, kterou představil Matin Sahlin. Jedná se o hru, kterou vyvíjí pouze 14 vývojářů, ale i tak do ni dokázali dát své srdce a dokázali vytvořit hru, jež má svou duši. Martin dokonce přinesl i figurku hlavního protagonisty této hry. Následuje i gameplay ukázka z této velice líbivé plošinovky, která nabízí celkem svěží koncept a je doprovázena celkem silným emotivním soundtrackem. Hra vypráví příběh postavičky, jenž je celá tvořena z vláken červené bavlny a které svět připravil spoustu nástrah.

Na podium se za zvuku rockové hudby přiřítil velky zelený zombie super hrdina Mike. Samozřejmě se jednalo o maskota pokračování Plants vs Zombie Garden Warfare 2. Tuto hru přišel následně představit Jeremy Vanhoozer, který nám představil první ingame záběry, které obsahují záběry na nové charatery, zbraně a gadgety, které byly zmíněny při konferenci Microsoftu a zároveň vyhranl nebožáka zombieka Mike pryč. Tou největší novinkou se pak stala přítomnost kampaně pro jednoho hráče, kterou však budete moci hrát na jedné televizi v rámci splitscreenu. Dokonce bude možné převést si charaktery z předchozího dílu. Hra také bude dostávat nový obsah pomocí updatů zdarma.

Konference postupně přešla do sportovní sekce a vše otevířel trailer z ingame grafiky na hru NHL 16. Matt Bilbey nám hned z úvodu sdělil, že se vrací oblíbené EASHL. Během chvíle však přechází k novému ročníku PGA, tentokrát s golfistou Rory McIlroyem, co by hlavní hvězdou. Které je následováno NBA Live 16 a Madden NFL 16. Vše se zcela novými animacemi, propracovanějšími pohyby a celkovou dynamickou hry. Všechny hry přinesou zcela nový a jedinečný požitek z hraní těchto sportů. K NBA Live16 bude dostupná mobilní aplikace, která váš obličej naskenuje do hry a váš obličej tak může patřit jednomu z vámi vytvořených hráčů.

Došlo i na mobilní hry, které podle EA představují jistou budoucnost herního byznysu a došlo k představení Star Wars Galaxy of Heroes. Následuje ukázka z mobilní hry Minios, kterou přišel představit Mike Rasmussen. Bude se jednat o jistý druh strategie nemálo podobný například The Sims, akorát místo simíků bude řídit životy roztomilých mimoňů.

Co by to bylo za E3, kdyby na ní chybělo představení nejnovějšího ročníku fotbalové hry FIFA 16. Hostem EA konference se tak stala fotbalová legenda Pelé, který stal se ikonou této prezentace, jelikož má za sebou spoustu fotbalových zkušeností a fantastických životních momentů, na něž se v rozhovoru taky dostalo. Po tomto rozhovoru následoval souhrn novinek, které se objeví u nového ročníku FIFA, jako vylepšený pohyb hráčů, lepší kontrola míče, lepší fyzika míče, chytřejší umělá inteligence a samozřejmě lepší grafické zpracování a nesmím zapomenout na novinku v podobě ženských národních týmů.

Sara Jansson nám poté přišla představit hru, ve které je v hlavní roli dívka. Dívka, která je neuvěřitelně hbitá a rychlá, jejíž pohyby jsou její super schopností. Není řeč o žádné jiné dívce, než jest Faith. Následně dostáváme první trailer z nového Mirrors Edge Catalyst. Dokonce jsme se dočkali i data vydání, které je určeno na 23.2.2016.

A dostáváme se do finále konference a k momentu na který všichni čekali. Talent vývojářů a špičkové technologie dovolili připravit pro miliony fanoušků, tu nejlepší hru ze světa Star Wars. Podobnými slovy byl představen Star Wars Battlefront. Mluvilo se hlavně o důrazech na detaily, na kterých si v DICE dali opravdu záležet. Jedná se o největší videoherní projekt tohoto vývojářského studia a při vývoji byli využity jejich veškeré zkušenosti, které vývojáři nasbírali v průběhu let. Ve hře se objeví spousta známých hrdinů, za které budeme mít možnost hrát. Následovala gameplay ukázka z hraní na konzoli PS4. A zklamaný jsem opravdu nebyl. Hra vypadá naprosto fantasticky a bylo během něj ukázána i možnost přepínát mezi pohledem z vlastních očí a pohledem z třetí osoby. Myslím, že hra splnila vše, co jsem od ní čekal. Máme tu ten praví návrat této multiplayerové značky ze světa Star Wars. A tímto byla také konference EA uzavřena.