Gamescom 2013 EA

Gamescom 2013 – konference EA

Po nestreamované „konferenci“ Microsoftu (jednalo se spíše o prezentaci různých studií v rámci her pro konzole Xbox) přišel na řadu vývojářský gigant Electronic Arts a co jiného říct, než to že to byl program opravdu nabitý a konference opravdu povedená. Bylo představeno několik nových titulů a došlo k představení novinek z těch stávajících z E3.konference EA

„Světla se utišila. Nastalo smrtící ticho. Všechny zraky se upíraly k jednomu jedinému místu.“  No tak nějak bych si představil začátek skvělé konference, k níž ta EA určitě patří. Hned zpočátku se nám společnost představila v rychlém sledu všech možných novinek z jejich herní knihovny. A pak?

A pak to začalo. Na plátně se začalo promítat cosi, co by na první pohled připomínalo otravnou reklamu, ovšem to se během pár momentů vyvrátilo. Představili se nám totiž nový simíci a když říkám nový, myslím nový. The Sims 4, které se představilo ve velkém hollywoodském stylu, odstartovalo konferenci EA.  A co nového nás čeká? No spousta věcí.  Emoce budou více prožívané, chování simíků bude více kopírovat to lidské, úpravy postaviček budou důkladnější, domy budou preciznější, jejich stavba přitom komplexnější a přitom jednodušší a to všechno zabaleno do líbivého grafického kabátku. Sice se grafika trochu odchýlila od reality, ale hra má být pro lidi hlavně zábavná a simulovat život tak, jak ho neznáme.

Scéna a světla se změnily a na scénu přišel trailer z něčeho, co nápadně připomínalo něco, co dávno známe. Ano mluvím o následníkovi The Sims 4legendárního Command & Conquer General nesoucí název jednoduše Command & Conquer. Na řadu přišla ukázka z hraní, která probíhala v reálném čase přímo na pódiu mezi dvěma frakcemi ze hry EU a GLA. Tento match byl opravdu vášnivě komentována pány z EA, kteří by mohli komentovat profesionální ligy, protože prožitek je prožitek. Došlo i na hlášky narážející na Need For Speed. Samozřejmě hra bude obsahovat zcela novou příběhovou kampaň a hra bude navazovat na legendární Generals.

Krátce po posledním traileru z C&C přišlo na scénu velmi očekávané pokračování dračí ságy Dragon Age III Inquisition. Podle slov Franka Gibeaua se bude jednat o revoluci v žánru RPG o úplně novou generaci Role Play Gaming her. Poprvé se nám představili záběry přímo ze hry. Graficky to vypadá úchvatně, příběh je temný a tajemný, prostě co víc si přát. Hra na nás podnikne vpád v roce 2014.

Plants vs Zombies Garden WarfareNásledovala šílená hra z prostředí Plants vs Zombies a to konkrétně hra Plants vs Zombies Garden Warfare. Kupodivu i tato legrační hříčka mezi hrami na styl Battlefieldu běží na enginu z Battlefieldu 4 a to na Frostbite 3 engine. Jedná se o exkluzivní akční multiplayerovou hru, kterou nikde jinde nenajdete. Obsahuje nástroje pro tvorbu vašich vraždících kytiček nebo zombie šílenců. Hra to bude opravdu velice šílená a nejspíše i návykově zábavná. Hra vychází na PC, Xbox 360 a Xbox One, kdežto poslední zmíněný bude obsahovat exkluzivní Boss mod.

Oznámení hry Peggle 2 na Xbox One sklidilo potlesk se sloganem „Vše je lepší s Peggle“. Ovšem proběhla jen ukázečka ze hry bez dalšího představování.

Následovala rána a pak další rána, pád na zem a pak ohromné živé přivítání zápasnickým komentátorem, a že to bylo velkolepé přivítání. Dámy a pánové EA sports UFC. Pokud jste to někdy hráli, tak se máte připravit na další level v tomto hraní. Bude zde kombinováno mnoho bojových stylů. Německo se vrátí na seznam zemí, ve kterých si zápasy vychutnáte. Pohyby budou realističtější, dynamičtější, EA UFCAI inteligentnější a grafika úchvatná s detailně formovaným lidským tělem. Hra vychází na Jaře 2014 pro PS4 a Xbox One.

Na milovníky adrenalinových závodů se nezapomnělo a tak na scénu přišlo pokračování Need for Speed, které jsme mohli vidět v gameplay videu již na E3. Need for Speed Rivals mají podle slov vývojářů obsahovat největší dynamický svět v celé sérii. Hra pro jednoho hráče bude propojena s hrou pro více hráčů. Částečně se vrátí i úprava vozidel, jak po vizuální, tak po mechanické stránce. Hra celkově připomíná mix mezi hrami NFS The Run, Hot Pursuit a Most Wanted 2012. Ze všeho si bere jen to nejlepší, jen ovládání mohlo být více vyladěno a nepřebráno přímo z MW, ovšem to se ještě do vydání může změnit. Vše je v parádním grafickém kabátku díky Frostbite 3.

Pak přišlo boom s příchodem Titanfall. Hry, která na E3 vyhrála 60 ocenění herní kritiky. Titanfall bude obsahovat nevídanou multiplayerovou kampaň srovnatelnou se singleplayerovými kampaněmi podobných žánrů. Představilo se nové gameplay video z městského prostředí, kde se hratelnost opět ukázala v novém a ještě lepším světlem. Tento kousek od zakládajících autorů Call of Duty bude jisto jistě apelovat na hru roku. Držíme palce.

Titanfall

Karta se pak opět obrátila směrem ke sportu s prezentací na FIFA 14, kdy přibyla i zmínka o FIFA Online 3. FIFA 14 slibuje opravdu hodně a sází na nový fyzikální engine Ignite. Ten přinese lepší hratelnost, lepší fyziku míče a hráčů. Tato prezentace se samozřejmě neobešla bez ukázky ze hry tentokrát pro předchůdce nové generace a to Xbox 360 a PS3. A opět je vidět krok kupředu, kdy u nové generace se bude jednat díky Ignite, který starší generace obsahovat nebude, o opravdovou revoluci. FIFA 14Ve hře najdeme 33 oficiálních lig, 600 licencovaných klubů a 16 000 autentických hráčů. Po této informaci byl v rámci módu Ultimate Team Legends, jež bude součástí hry pouze u Xbox One, pozván Lothar Matthäus legenda německého fotbalu.

Jako poslední se jako hřeb události představili DICE s hrou Battlefield 4. Ti oznámili spuštění Battlefield 4 beta na říjen 2013 pro PC, Xbox 360 a PS3. BF4 bude údajně revolucí na virtuálních bojištích. Bude se válčit v různých úrovních, prostředích a kontinentech. Fyzika a hratelnost se opět povznesou na vyšší stupeň. Oznámeny byly také informace o Battlefield 4 Premium s dřívějším přístupem k DLC a rozšiřujícími balíčky zbraní, vozidel a skinů. Zde je výpis DLC rozšíření pro BF4, i tentokrát jich bude 5 a to China Rising, Second Assault, Naval Strike, Dragon’s Teeth a Final Stand. Následovala ukázka několika greenů ze hry. Obsahem prezentace byli samozřejmě videa ze hry.

Tímto konference EA skončila. Diváci si samozřejmě mohli všechny hry vyzkoušet a to na 500 stáncích s hrami od EA.