I letošní rok se rozhodla společnost Bethesda uspořádat svou vlastní press konferenci na letošní E3. Co si sebou přivezla? Na to se podíváme v tomto reportu právě z této konference, která proběhla dnes v 04:00 ráno.

Jako první se ještě před samotnou konferencí představila karetní hra The Elder Scrolls: Legends, která má být odpovědí Bethesdy na Blizzardovský Heartstone. Jak se této hře povede? To je zatím ve hvězdách. Hra vyjde na PC a Mac.

The Elder Scrolls: Legends

Předkonferenční tlachání dvou moderátorů bylo poměrně dlouhé a v rámci tohoto rozhovoru padlo několik slov na další titul série The Elder Scrolls, konkrétně na The Elder Scrolls Online, které se podle statistik stalo nejúspěšnějším MMO RPG loňského roku, čemuž se vděčí hlavně příchodu konzolových verzí této hry.

Jelikož zahájení samotné konference doprovázeli zřejmě nějaké potíže, tak nám bylo připomenuto druhé Dishonored loňským trailerem. Paměť nám také osvěžilo několik informací a to opět připomínka toho, že budeme moci hrát za dvě postavy Corva a Emily, kdy každý nabídne rozdílné herní styly. Také padlo datum vydání, které je stanoveno na 11.11. letošního roku.

Nyní už začala samotné press konference a nezačala ničím menším než oživením další legendy. Došlo tak na oznámení QUAKE Champions. Titul by měl vyjít v příštím roce a to exkluzivně na PC. Hra má nabídnout jedinečné postavy s vlastními charaktery a jedinečnými vlastnosti. Máme se dočkat opravdu rychlé a dynamické hratelnosti, která nabídne otevřený framerate a podporu 120Hz. Pro tuto hru je již v přípravě řada esportových klání a turnajů na různých úrovních, aby se do soutěží mohl zapojit každý dychtivý hráč a fanda této skvělé série.

Quake Champions

Následovalo shrnutí úspěchů z loňského roku a her jenž dosáhli kýženého úspěchu jako byl mobilní Fallout Shelter, jeho velký bratr Fallout 4 a v poslední řadě hlavně hit minulého měsíce DOOM.

U Falloutu se chvíli zústalo, jelikož byl oznámen nový obsah, tedy DLC Vault-Tech. V němž si budeme moci postavit svůj vlastní vault. Také došlo na oznámení Fallout Shelter pro PC a to nejpodstatnější je, že tato skvělé mobilní hra se dočká nových questů a obsahu.

Pak přišlo velké představení na obří obrazovce prezentace se objevila všem známá krajina. Jednalo se o ukázku ze hry The Elder Scrolls V: Skyrim a její PS3 verze, která se následně prolnula v něco krásnější a ocejchovaného symbolem PS4, to samé pak následovalo v podobě přechodu ukázky z konzole Xbox 360 na Xbox One. Ano, není o čem diskutovat. Remaster The Elder Scrolls V: Skyrim je oficiálně potvrzen a vyjde co by Special Edition. Navíc tyto verzi budou, stejně jako Fallout 4, podporovat na konzolích komunitní mody. Hra tedy vyjde na PS4 a Xbox One.

Fallout 4 Vault-Tech/Fallout Shelter/The Elder Scrolls Skyrim Special Edition: Presentace

Netrvalo dlouho a na scéně se objevil tajemný znak. Jednalo se o velké překvapení, asi největší z celé konference. Titul Prey byl znovuzrozen. Hlavní hrdina této hry bude součástí experimentu na jedné vesmírné stanici. Pochopitelně nic nepůjde podle plánu a experiment skončí nezdarem a aby toho nebylo málo, tak stanici napadne neznámí nepřítel pro něhož lidi budou kořistí k lovu. Titul vyjde příští rok na PC, Xbox One a Playstation 4.

Prey

Dále na nás čekalo oznámení nového obsahu do brutální střílečky DOOM. Které se dočká nových funkcí do Snapmap a hlavně dvou nových modů Exercion (Jedná se o variantu na Capture the Flag avšak pouze s jednou vlajkou) a Free4All (jedná se o klasický deathmatch, tedy každý pěkně sám za sebe). Tento veškerý obsah bude dostupný za měsíc formou updatu zdarma. Aby toho nebylo málo došlo i na oznámení nového tentokrát placeného DLC, které nabídne tři nové mapy, nového hratelného démona a novou zbraň. Pochopitelně nebudou chybět ani nové skiny a brnění.

The Elder Scrolls bylo často omývaným tématem této konference a proto dostalo prostor i nyní a to kvůli oznámení datadisku Dark Brotherhood, které zamíří po PC nyní na konzole PS4 a Xbox One. Hra datadisk má nabídnout další hodiny zábavy a hlavně nový a velice temný příběh.

The Elder Scrolls Online: Dark Brotherhood

Bethesda si pro všechny účastníky E3 přichystala malé překvápko v podobě Bethesda VR. Ta bude podporovat zařízení HTC Vive a na samotném veletrhu si v rámci tohoto zařízení budou návštěvníci moci vyzkoušet nového DOOMa a Fallout 4 ve virtuální realitě.

Konference se přesunula do samotného závěru a celou tu parádu nemohlo uzavřít nic menšího, než Dishonored 2 a jeho ukázka. Představena byla tak technická stránka hry, které se vývojáři věnovali s maximální precizností a samozřejmě nám byl představen samotný herní svět a oba hrdinové tohoto dílu, byť jsou nám oba dobře známí. Těšit bychom se na hru měli již letos na podzim a to na PC, Xbox One a PS4.

Dishonored 2 - Gameplay

Tímto byla ukončena celé konference Bethesdy, které samozřejmě nemohla být završena ničím jiným než pozváním na samotný veletrh, kde spousta z prezentovaných kousků budu k vyzkoušení.